Adnan Ağaçlı ARLOD Genel Başkanı Oldu

- - Okunma Sayısı : 1597

ARLOD Genel Merkezi'nde 25 Temmuz tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısı ile otomotiv sektörüne hizmet veren araç lojistikçileri ARLOD (Araç Lojistikçileri Derneği) yeni başkan ve üyeleri belirlendi. A.Hakan Ertik'in Omsan Lojistikten ayrılmasıyla boşalan ARLOD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ağaçlı Petrol'den Adnan Ağaçlı getirildi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Y. Hakan Albayrak ve Cem Eker olurken, Ömer Küçüksarı Genel Sekreter, Ömer Gürsoy Sayman'lığa seçildi.

Adnan Ağaçlı

Şöför eğitimlerine önem vereceğiz...

Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında soruları cevaplayan ARLOD Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ağaçlı; ARLOD'un geçmiş dönemdeki hedef ve programının aynen devam edeceğini belirterek, yeni seçilen Yönetim Kurulu ile beraber uyum içinde çalışarak Araç Lojistikçileri Derneği'nin amaçlarına ulaşmasına çalışacaklarını ifade etti. Araç Lojistikçileri olarak en önemli sıkıntılarının, yetişmiş eleman istihdam etmede ortaya çıktığını belirten ARLOD Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ağaçlı, bu sorunun çözümü için, şöför eğitimlerine özel önem vereceklerini söyledi.

Y. Hakan Albayrak

Hedef yıl sonunda yirmi üye...

Sorularımızı cevaplayan ARLOD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mer-Tur Şirketler Grubu Başkanı Y.Hakan Albayrak ; "Amacımız ARLOD'u hedeflerine hızlı bir şeklide ulaştırmaktır" dedi. Albayrak, araç lojistikçilerinin 2006 yılının ikinci yarısındaki ekonomik sıkıntıdan diğer tüm sektörler gibi etkilendiğini ifade ederek, bu dönemde araç lojistikçilerinin iş hacminde daralma meydan geldiğini belirtti. ARLOD'un önümüzdeki dönemde yeni üyelerinde katılımıyla daha da büyüyeceğini belirten Y.Hakan Albayrak, "hedefimiz yıl sonunda 20 üyeye ulaşmaktır, bu hedef doğrultusunda Ağustos ayı içinde 3 yeni üyenin ARLOD'a katılacağını düşünüyorum " dedi. Sorunların çözümünün birlikte olmaktan geçtiğini ifade eden ARLOD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Y.Hakan Albayrak "üyelerimize ve memleketimize daha faydalı olabilecek, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilecek onların sorunlarını dinleyebilecek, onlarla aynı kulvarda olduuğumuzu hissettirecek bir dernek oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

Araç Lojistikçileri Derneği (ARLOD); Omsan Lojistik A.Ş, Ağaçlı Petrol Ltd.Ştİ, Mertur Otomotiv Taşımacılık Ltd.Şti, İlçe Taşımacılık A.Ş, Mepar Nakliyat A.Ş, Mobitaş Uluslararası Taşımacılık Ltd.Şti, Reysaş Taşımacılık ve Lojistik A.Ş, Selamoğlu Uluslararası Nakliyat, Öğer Uluslararası Nakliyat A.Ş, A.N.T Uluslararası Nakliyat Ltd.Şti, Aksoy Taşımacılık, Demiryolları Taşımacılık A.Ş'nin katılımıyla 2006 yılının Haziran ayında kuruldu. ARLOD Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı sürdüren A.Hakan Ertik Omsan Lojistik'ten kendi isteği ile ayrılmış, ARLOD tüzüğü gereği de ARLOD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etmişti. ARLOD üyeleri bugün kendi sektörlerinde toplam 1500 civarında araca sahipler ve 2000-2500 kişi civarında istihdam yaratıyorlar.