IVECO’nun 2024 modelleri göründü

IVECO’nun 2024 modelleri göründü
(Dünya Gazetesi) Okunma Sayısı : 25

IVECO, 1 milyar euroluk yatırımla tüm ürün ve hizmet yelpazesini yeniliyor. Yeni seri araçlarda yüzde 10 yakıt verimliliği elde edilecek.

Yaklaşık bir ay önce Busworld 2023’te duyurusunu gerçekleştirdiği yeni marka kimliği, IVECO'nun tarihinde yeni bir dönemin başlangıcının da işaret ediyor. Marka Barselona’da düzenlediği lansmanla müşterilerine, bayilerine, ortaklarına ve uluslararası basına yenilenmiş tüm ürün yelpazesinin ve hizmetlerini tanıttı."Değişimin kendisi ol" teması ile gerçekleşen etkinlikte marka tüm yeni serisindeki araçlarda yüzde 10’luk bir yakıt verimliliği de sunacağını açıkladı.

IVECO’nun 2024 modelleri göründü

Ulm’da elektrikli atak

Son dört yılda enerjisini ve kaynaklarını pazarın hızlı gelişimini öngörmeye adayan marka, ürünlerini müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre yenilemek için yatırımlar yaptı. Sınıfının en iyisi endüstri oyuncularıyla ortaklıklar geliştirerek inovasyonu hızlandırdı. Müşterilere her iş ihtiyacı için sürdürülebilir ve karlı çözümler sunma yolunda çok enerjili ürünler geliştirdi. Elektrikli araç alternatiflerinin geliştirilmesini hızlandırdı ve Almanya'nın Ulm kentinde ilk IVECO ağır hizmet tipi elektrikli kamyonu ürettiği özel bir üretim merkezi kurdu. Araçları ve gereksinimleri etrafında 360 derecelik bir ekosistem oluşturarak müşterilerin işleriyle daha bağlantılı hale geldi ve hizmet stratejisinde bir adım daha ileri gitti.

Metallica ile işbirliği yapacak


Şirket , tarihinde ilk kez 1 milyar Euro'luk yatırımla tüm ürün yelpazesini tek seferde yenilemiş olacak. Ünlü rock grubu Metalica ile Avrupa'da 2024 yılında korserler için de anlaşan IVECO grubun ekipman ve diğer lojistik faaliyetlerinde etkin rol oynayacak. Yetkililer, yeni seriyi geliştirirken iş verimliliği, sürücü deneyimi, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik değerlerinini ön planda tutulduğunu söylediler. . Yenilikler daha güvenli sürüş için gelişmiş teknolojiye sahip gelişmiş -bu insan-makine arayüzüne kadar uzanan tüm alanlara dokunmayı hedefliyor.

GATE projesi

IVECO, elektrikli Daily modelinde kiralama yöntemi de uygulayacak. GATE modeli ile (Yeşil ve Gelişmiş Ulaşım Ekosistemi), elektrikli mobiliteye erişmek isteyen "yeşil" ticari araçların uzun vadeli kiralanması için yenilikçi, her şey dâhil, kullanım başına ödeme iş modeli devreye girecek. sunmaktadır..Toplantıda tanıtılan markanın dinamizmini ve yenilikçiliğini ifade eden siyah renkteki yeni logo, markanın tarihiyle gurur verici bir bağ kuruyor. Kalbindeki mavi enerji rengindeki ışık parlaması, IVECO'nun mirası ile yeni enerji geleceği arasındaki kavşağı temsil ediyor.

Türkiye’ye 2. yarı geliyor

IVECO'nun 2024 model serisi Türkiye'ye 2024 ikinci yarısında gelecek. Türkiye çapında 20 yetkili satıcı, 26 satış noktası ve 46 yetkili servis ile hizmet veren marka hafif ticari araç segmentinde Daily, orta kamyon segmentinde Eurocargo, ağır vasıta segmentinde WAY serisi ile hizmet veriyor. Marka orta kamyon segmentinde % 30 pazar payına sahip ve 3.5 ton ve üstü ticarı araç pazarında 2023 Ekim sonu itibariyle üçüncü konumda.