Reysaş tercihi yine Temsa Mitsubishi Canter

Reysaş tercihi yine Temsa Mitsubishi Canter
(ARLOD) Okunma Sayısı : 2700

Türkiye'nin borsa ile halka açılan ilk ve tek şirketi olan Reysaş Lojistik, hafif kamyon sınıfındaki tercihini yine Mitsubishi Canter'den yana kullarak, filosuna 49 adet FE 639, 6 adet FE 659F modelleri olmak üzere 55 adet Mitsubishi Fuso Canter ile genişletti.

Temsa'nın Mitsubishi Fuso Truks and Bus Company işbirliği ile Adana tesislerinden üretilen Mitsubishi Fuso Canter'ler, 20 Temmuz günü Temsa'nın İstanbul Altunizade tesislerinde düzenlenen bir törenle, Temsa Satış Müdürü Yusuf Soner tarafından Reysaş Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döğen'e teslim edildi.

Törende bir konuşma yapan Temsa Satış Müdürü Yusuf Soner, Türkiye'de üretilen ve yoğun bir rekabetin yaşandığı devrilebilir kabinli hafif kamyonlar pazarında, son 4 sene içinde pazar paylarını yüzde 19'lardan yüzde 51'ler düzeyine taşıdıklarını belirterek, " Bu segmente Temsa Mitsubishi olarak lider durumdayız. Mitsubishi petrol fiyatlarının sürekli yükseldiği bir dönemde sağladığı yakıt önemisi müşterilerine para kazardırmaktadır"dedi.

Soner, Reysaş ile karşılıklı birbirlerinin müşterisi olduklarını, Türkiye'nin öncü iş adamlarından Durmuş Döğen'in hem iş zekası hem de espritüelliği ile birlikte iş yapmaktan son derece memnun olduklarına işaret ederek, "Reysaş teslim ettiğimiz 55 adet yeni Mitsubishi Canter ile 55 kez gurur duyuyoruz.Bu araçlarla ile birlikte Reysaş 'taki 90'a çıkan Canter'lerin sayısının daha da artmasını diliyorum." dedi.

Reysaş Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döğen de , filolarında bu tip kamyonların sayısı 95 adete ulaştığını ,bunun 90 tanesi Mitsubishi olduğu bilgisini vererek, "Mitsubishi'yi çok verimli, sağlam, yakıt kaynaklarını az tüketmesi nedeni ile tercih ettik. Müşterilerimizin bu araçla verdiğimiz hizmetlerden memnun olması gelecekte Temsa olan işbirliğimizi güçlendiriyor." diye konuştu.

Döğen, günümüzde üretmekten dana önemli olan şeyin üretilenlerin en uygun maliyetleri ile hızlı bir şekilde dağıtımı olduğuna dikkat çekerek "Türkiye'nin borsada yer alan tek şirket olan Reysaş liman, karayolu, depolama yatırımaları ile sektörün ihtiyacı doğrultusunda hızla büyümektedir."dedi.

Reysaş, filosuna yeni eklediği frigorifik kasalı Mitsibishi Fuso Canter'leri yeni başlayacakları Pınar'ın et ve süt ürünleri taşımacılığında kullanacak.