Basında Arlod

Araç lojistikçileri sektöre paralel büyüyor

Hizmetix Dergisi

Araç Lojistikçileri Derneği (ARLOD) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ağaçlı, “Sektöre daha iyi hizmet verebilmek ve olası riskleri en aza indirmek için çekici ve oto taşıyıcı ünitelerini belli periyotlarla ve sürekli yeniliyor, otomotiv sektörüne paralel olarak gelişimimizi sürdürüyoruz” dedi.

Otomotiv satışları, araç lojistiğine birebir yansıyor

Hizmetix Dergisi

Araç Lojistikçileri Derneği (ARLOD) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ağaçlı, “Araç Lojistiği sektörü, tedarik-üretim-nihai müşteri teslimlerine kadar tüm süreçlerde yer alıyor. Otomotivdeki satış rakamları, Araç Lojistiği sektörüne taşıma sayısı olarak birebir yansıyor” dedi.

ARLOD 11. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi

www.lojiyol.com

Araç Lojistikçileri Derneği’nin (ARLOD) 11. Olağan Genel Kurulu, ARLOD Dernek Merkezi toplantı salonunda, 12 Şubat 2016 tarihinde üyelerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi. 

Otomotiv pazarında daralma yaşanabilir

Lojiport

Araç Lojistikçileri Derneği (ARLOD) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ağaçlı, Uluslararası piyasalardaki gelişmeler, yurtdışı ve yurtiçindeki yoğun gündem ve terör olayları gibi nedenlerden dolayı otomotiv pazarındada daralmalara yaşanabileceğini söyledi.

Adnan Ağaçlı yeniden başkan

Taşımacılar.com

ARLOD ( Araç Lojistikçileri Derneği) 10. Olağan Genel Kurulunu Ramada Plaza İstanbul Asia Airport Otelde yaptı.Adnan Ağaçlı yeniden başkan seçilirken sektörle ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Araç taşıyıcıları kamyon-römorklar için litre sınırının yükseltilmesini istiyor

Lojistik Hattı

İhraç malı taşıyan TIR çekicileri 550 litre mazotla ÖTV ve KDV’den muaf yurda girerken, araç lojistiği sektöründe daha fazla kullanılan kamyon-römorklara 400 litre sınırının getirilmesinin haksız rekabete yol açtığını belirten Araç Lojistikçileri Derneği ( ARLOD) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ağaçlı, kamyon-römorklar için de sınırın yukarıya çekilmesiyle bunun önüne geçilebileceğini söylüyor.