Bültenler

Araç sahipleri dikkat! Yeni dönem başlıyor... 81 ilde sistem değişiyor

Haber7

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığınca imzalanan protokol kapsamında, egzoz muayenesi yaptırılmayan araçları trafikte otomatik belirleyecek Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES) yeni yılın ikinci yarısında 81 ilde uygulanmaya başlanacak.

2021 Jaguar F-Pace SVR tanıtıldı! İşte özellikleri

Haber7

İngiliz marka, 2021 Jaguar F-Pace SVR modelini tanıttı. Jaguar’ın SUV modeli F-Pace SVR, birkaç görsel değişiklik ve arttırılan performansıyla yenilendi. Yeni model daha fazla tork ve yükseltilmiş maksimum hız değeri sunuyor.

Elektrikli araçlara 20.5 milyar TL yatırım yapacak

Habertürk

Ford Otosan, 2026 yılına kadar 20.5 milyar TL'lik bir yatırım planı açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, "Bu yatırım ile elektrikli ve bağlantılı yeni nesil ticari araç projelerinin hayata geçirilmesini, bununla birlikte üretim tesislerimizdeki modernizasyon ve otomasyon çalışmalarının geliştirilmesini, büyüyen ticari araç pazarındaki talebi karşılamak için kurulu kapasitemizi artırmayı öngörüyoruz" denildi

Kiralama sektörünün işlem hacmi yüzde 10 arttı

Habertürk

Online araç kiralama platformu Yolcu360, “Efsane Cuma” kapsamında özel bir kampanya düzenledi. Misafirlerine yüzde 70 indirimle araç kiralama imkânı sunan platformun, bir günde 8 milyondan fazla insana ulaştığı kaydedildi. Söz konusu tarihte Türkiye’de araç kiralayan her iki kişiden birinin aracını Yolcu360 üzerinden kiraladığı açıklandı. Kampanyanın, araç kiralama sektörünün işlem hacmini yüzde 10 artırdığı da verilen bilgiler arasında

IRU: Karayolunda iflaslar kapıda

Dünya Gazetesi
Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU), COVID-19 etki raporunu 2. dalga salgın kapsamında revize etti. Özellikle Avrupa’da karayolu firmalarının cirolarındaki kayıp öngörüsü yüzde 50’den fazla artırıldı, iflasların gelebileceğine işaret edildi.

Volkswagen ve Tesla'dan elektrikli araç hamlesi

Haber7

Tesla ve Volkswagen, daha uygun fiyatla satılı yeni elektrikli otomobiller için hazırlıklara başladı. Söz konusu araçların ABD fiyatı 25 ila 30 bin dolar arası olacak. Bu fiyat aralığıyla elektrikli otomobilleri daha geniş kitlelere ulaştırmak hedefleniyor.

Koronavirüs, kış lastiği üretimini de vurdu

ensonhaber.com

Koronavirüs sürecinde talebe yetişmekte güçlük çeken lastik üreticileri, zorunlu kış lastiği uygulaması ile birlikte oto lastikçilerini de zor durumda bıraktı.

Volkswagen'de yönetim krizi patlak verdi

Haber7

Volkswagen CEO'su Herbert Diess'in kendi sözleşmesinin uzatılması için güven oylaması talep etmesi, şirketi yönetim krizi ile karşı karşıya bıraktı.

Yeni Toyota Mirai tanıtıldı! İşte özellikleri

Haber7

Toyota'nın açıklamasına göre, sürdürülebilir hidrojen geleceği vizyonu bulunan Toyota, ikinci nesil yakıt hücreli Mirai sedan ile otomotiv sektöründe yeni bir başlangıcın ilk adımını attı.

Mercedes'ten çalışanlarına korona desteği

Haber7

Mercedes-Benz'in çatı şirketi Daimler, korona salgını nedeniyle 160 bin çalışanına destek olmak için kişi başı 1.000 euro (yaklaşık 9 bin 500 lira) ikramiye verecek. Şirketin dağıtacağı ikramiye toplamda 160 milyon euroyu (1,5 milyar lira) buluyor.

Ford Otosan'dan elektrikli araçlar için yatırım

Haber7

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, "Ford Otosan olarak, Kocaeli Fabrikalarımızdaki elektrikli araç üretim ve yatırım çalışmalarımızı şimdi de 'Batarya Montaj Fabrikası' ile bir adım öteye taşıyoruz. Ülkemizde otomotiv sanayinin elektrikli araç yolculuğuna öncülük ediyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek entegre elektrikli araç üretim tesisi olacağız." dedi.

Çin'e 580 milyon dolarlık kamyon yatırımı

Habertürk

Mercedes-Benz'in çatı şirketi Daimler ve Çinli ticari araç üreticisi Beiqi Foton, Çin'de yeni bir anlaşmaya imza attı. Yapılan açıklamaya göre, Çin'in başkenti Pekin'de Mercedes-Benz logolu kamyonlar üretmek adına 580 milyon dolarlık yatırım yapılacak. İki şirketin ortak üreteceği kamyonların, 2 yıl içinde bantlardan inmeye başlayacağı kaydedildi

Otomobil satışları kasımda vites küçülttü

Dünya Gazetesi

Otomobil ve hafif ticari araç satışları kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 37,8 arttı ve 80 bin 141 adet olarak gerçekleşti.

Lojistikte yeni trend "giyilebilir cihaz teknolojileri"

Dünya Gazetesi

Teknolojik gelişmelerle değişen kurallar lojistik şirketlerini de şekillendirmeye devam ediyor. Lojistikte söz sahibi olmak isteyen oyuncuların sektöre yatırım yapmaları ve gelişen teknolojiyi yakından takip etmeleri önem taşıyor. Son dönemde hızla artan "giyilebilir cihaz teknolojileri" lojistik sektörünün geleceği açısından bir fırsat olarak görülüyor.