Bültenler

Bastert: Kriz geçici, Türkiye’nin geleceğine güveniyoruz

Dünya Gazetesi

Türkiye’nin ciddi ekonomik sorunlar yaşadığını ve otobüs pazarının durma noktasına geldiğini belirten Daimler Otobüs Grubu Pazarlama, Satış ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Ulrich Bastert, ülke ekonomisinin kısa vadede bu sorunların üstesinden geleceğine inandığını söyledi.

Türkiye otomobil satışlarında Avrupa'da 8. sırada

Dünya Gazetesi

ODD verilerine göre, Türkiye'de ocak-ağustos dönemi otomobil satışları yüzde 18,5'lik azalma kaydetti. Türkiye bu sonuçla Avrupa pazarında 8. sırada yer alırken Romanya'da geçen ay satışların iki kattan fazla artış göstermesi ve aylık bazda Türkiye'yi yakalaması dikkat çekti.

En büyük ticari araç fuarına ‘Made-in Turkey’ damgası

Dünya Gazetesi

Dünyanın en önemli ticari araç fuarlarından biri olan IAA Hannover 2018’e Türkiye’de üretilen modeller damgasını vurdu. Ford, Mercedes, BMC, Otokar, Temsa, Karsan, Anadolu Isuzu gibi Türkiye’de üretim yapan firmaların en yeni ürünleri fuarda büyük ilgi gördü.

Hurda araçta "teşvik" trafiği

AA

Kamuoyunda "hurda araç teşviki" olarak bilinen uygulamayla hurdaya ayrılan otomobil sayısı haziran-temmuz aylarında, geçen yılın aynı dönemine göre 25 katına çıktı.

Otomobil devlerine soruşturma

AA

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, benzinli ve dizel araçlara yönelik temiz emisyon teknolojileri geliştirilmesini engelledikleri şüphesiyle BMW, Daimler ve VW şirketleri hakkında soruşturma başlatma kararı aldı.

Otomotiv yan sanayi firmaları ürünlerini Automechanika'da sergiledi

Dünya Gazetesi

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, "Bu sanayideki şirketlerin çoğu modern ekipmanlara, yeni teknolojilere, kalifiye iş gücüne, yoğun üretime ve satış sonrası servis imkanına sahip. Bu anlamda yan sanayide de gerek Almanya gerekse diğer ülkeler için en güvenilir partnerlerden biriyiz" dedi.

Otomobil üretiminde keskin düşüş

AA

Ağustos ayında otomobil üretimi yüzde 42 düşüşle 29 bin 289 adete geriledi. Aynı ay otomotiv sektöründeki toplam üretim ise yüzde 34 azalma kaydetti.

AĞUSTOS 2018 OTOMOTİV SONUÇLARI AÇIKLANDI

OSD

2018 yılı Ocak-Ağustos döneminde toplam üretim bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5, otomobil üretimi ise yüzde 9 oranında azaldı. Bu dönemde, toplam üretim 1 milyon 34 bin 97 adet, otomobil üretimi ise 683 bin 69 adet düzeyinde gerçekleşti.

Araç kiralamada ‘TL şartı’ endişesi!

Dünya Gazetesi

Dövizle kiralama ve satış işlemlerine yasak getirilmesi, araç kiralama sektöründe hayal kırıklığı yarattı. TOKKDER, Maliye Bakanı ile görüşme ayarlamaya çalışacak.

Kur artışı filo kiralamayı da vurdu

Reuters

TOKKDER Başkanı Ekici, artan borçlanma maliyetleri ve bankaların kredi vermede isteksiz davranmaları nedeniyle bu yılı yatay ile yüzde 5 arası daralma yaşanabileceğini ifade etti.

Yeni CEO, satışları 10 kat artırma hedefiyle geldi

Dünya Gazetesi
Rusya krizdeyken markayı iki yılda üst sıralara taşıyan Hyundai’nin yeni Başkan ve CEO’su Ickkyun Oh, Türkiye’ye satışları 10 kat artırmak hedefi ile geldi. Yatırımlar artacak, ihracatta yeni pazarlara açılım olacak. Şirket, 2021’e kadar fabrikada 4 yeni modelin üretimine başlayacak

Ford Trucks Balıkesir tesisi açıldı

Dünya Gazetesi

Ford Trucks müşterilerine satış, servis, yedek parça ve ikinci el olmak üzere 4S konseptiyle hizmet verecek olan 10 bin metrekarelik alana kurulu Balıkesir Erdeğer Ford Trucks tesisinin açılışı gerçekleşti.