Bültenler

Citroen, yeni logosunu ve sloganını tanıttı

Donanım Haber

Citroen'in yeni logosu, şirketin elektrikli araç çağına geçişinin bir simgesi olarak görülüyor ancak tasarımıyla markanın köklerine ışık tutuyor da denebilir. İşte detaylar:

İkinci el oto pazarında daralma hızlandı

Dünya Gazetesi

Krediye erişimde zorluklar ve fiyat artışları nedeniyle ikinci el otomobil ve hafif ticari araç pazarında satışlar, temmuz ayından sonra ağustosta da daraldı.

Tedarik krizini aşan Peugeot’dan ‘agresif’ büyüme hedefi

Dünya Gazetesi

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, markanın pandemiyle başlayan tedarik krizini büyük ölçüde aştığını belirterek, yeni modellerin de katkısıyla satışlarda agresif bir büyüme hedefleri olduğunu vurguladı.

Togg'da yüzde 7 ÖTV hedefini tuttururuz

Dünya Gazetesi

Togg'un ortaklarından Anadolu Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, "Togg, %10 ÖTV diliminde kesin kalıyor. Biz fizibilite yaparken ÖTV'yi yüzde 7 hesaplamıştık. Üç puanlık bir fazlalık var ÖTV’de. Ama, onu çözebiliyoruz, problem değil. Türk vatandaşının ulaşabileceği bir araç düşünüyoruz" diye konuştu.

Toyota Rusya fabrikasını kapatıyor

Habertürk

Toyota, Rusya'daki fabrikasının kapısına kilit vurma kararı aldı. Japon şirketin yılda 100 bin araç üretim kapasitesi bulunan St. Petersburg'daki fabrikasında, Camry ve RAV4 modelleri üretiliyordu. Toyota, Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesi ile Rusya'daki tesisinde üretime geçici olarak ara vermişti

Elektrikli otomobiller ne kadara şarj oluyor?

Habertürk
Her ne kadar Türkiye'de elektrikli otomobil satışları yılın ilk 8 ayında geçen yıla göre 3 kat artış gösterse de, araştırmalar Türk tüketicinin elektrikli otomobiller hakkında en büyük çekincelerinin şarj istasyonlarının yaygınlık durumu, şarj süreleri ve şarj maliyetleri hakkında olduğunu ortaya koyuyor

Şimdiye kadar üretilen en pahalı BMW!

Motor 1 Türkiye

M departmanının 50. yıl dönümüne özel olarak üretilecek olan BMW 3.0 CSL şimdiye kadar üretilen en pahalı BMW olacak.

Yedek parçanın önemi artacak

CNN Türk

Elektrikleşme ile otomotiv yedek parça sektörünün değişim ve dönüşüm sürecine girdiği belirtilirken adaptasyonu sağlayamayanların yok olabileceği belirtiliyor.

Türkiye'de satılan elektrikli otomobiller ve güncel fiyatları

NTV

Elektrikli otomobil kullanımı dünyada olduğu gibi Türkiye'de de artmaya devam ediyor. ODD verilerine göre bu yılın Ocak-Ağustos döneminde geçen yıla göre elektrikli otomobil satışları 3 kat arttı. 8 aylık rapora göre, 34 bin 265 adet hibrit ve 3 bin 283 adet elektrikli otomobil satışı gerçekleşti. Bu haberimizde Türkiye’de satılan tamamen elektrikli otomobil modellerinin güncel fiyatlarını listeledik.

FIA Formula E Resmi Güvenlik Aracı MINI E-Pacesetter Türkiye’de!

Carmedya.com

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu MINI’nin FIA Formula E Dünya Şampiyonası yarış serisinin resmi güvenlik aracı MINI E-Pacesetter V-Weekend etkinliğinde ilk kez Türkiye’deki MINI tutkunlarıyla buluşuyor.

Karavan sektörünün kalbi Pendik’te atıyor

Dünya Gazetesi

Karavan sektörünün en önemli buluşma noktası Marmara Kamp & Karavan ve Doğa Sporları Fuarı, Marintürk İstanbul City Port'ta kapılarını açtı.

Araç alacaklar dikkat: Sadece 2 model kaldı!

Haber7

İkinci el otomobil satışlarına ilişkin 6 ay 6 bin kilometre sınırının getirilmesinin ardından piyasada ÖTV indirimi beklentisi oluştu. Peki ÖTV indirimi gelir mi? Hangi modeller ÖTV indiriminden yararlanıyor?