Bültenler

Alfa Romeo’dan Giulia ve Stelvio için özel seri

Carmedya.com

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio’nun 6C Villa d’Este özel serileri tanıtıldı. Markanın mirasından izler taşıyan ve zarafetini gözler önüne seren özel seri; markanın özgün modellerinden biri olarak anılan 6C 2500 SS Coupé’ye de gönderme yapıyor.

Faiz indirimi otomobilde zammı tetikleyebilir

Habertürk

Merkez Bankası'nın faiz indirim kararı sonrası hareketlenen döviz kurları, gözleri otomobil fiyatlarına çevirdi. Vergi dilimi sınırında kalan modellerde 60 bin TL'lik zam riski ortaya çıkarken, bazı markaların ise fiyatları güncellemeye başlaması dikkat çekti. Sektörde Kasım ayından itibaren fiyat artışları öngörülürken, yeni bir ÖTV güncellemesi de şimdiden konuşulmaya başlandı.

Zorunlu trafik sigortasında yeni düzenleme

Haber7

Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında asgari teminat hadleri 2022 yılı başında geçerli olmak üzere artırıldı.

Türkiye'nin ilk yerli ve milli şanzımanı tanıtıldı

AA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan'ın 58 milyon avroluk yatırımıyla 220 Türk mühendisin Türkiye'de ilk kez sıfırdan geliştirip ürettiği TÜBİTAK destekli yerli ve milli otomatik şanzımanı tanıttı.

Otomotivde geleceğin tasarımları ödüllendirildi

Dünya Gazetesi

Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nda Türkiye’de ilk kez otonom sürüşü gerçek kılarak sürücüyü yolcuya dönüştürecek olan sürüş sistemi Steer-By-Wire projesi birinci oldu.

Skoda Kamiq 72 bin TL zamlandı! Dolar kuru ÖTV indirimini sildi

Haber7
Otomobil pazarı zor günler geçirmeye devam ederken araç almak isteyen vatandaşlar ise yüksek maliyetlerle karşı karşıya. Ağustos ayında gelen ÖTV düzenlemesi sayesinde küresel kriz nedeniyle yüksek olan fiyatlar baz modellerde bir nebze düşse de kur etkisiyle avantaj ortadan kalktı. Bazı modeller şimdiden 72 bin TL zamlandı.

İşte Türkiye'de satılan en ucuz sıfır otomobiller

Haber7
2021 yılında sıfır otomobil alacaklar için internet sitelerinde yer alan fiyat listelerine göre en uygun modelleri listeledik. İşte Türkiye'de satış yapan markaların liste fiyatlarına göre en ucuz modelleri...

Otomobil alıp satacaklar dikkat Sıfır araç piyasası için kritik tarih...

Milliyet Gazetesi

Sıfır otomobil tedarikindeki sıkıntı, piyasada otomobil bulunamamasına neden oluyor. İlk sırada gelen etkenin çip krizi olduğunu söyleyen uzmanlar, bu durumun arkasında başka nedenlerin de olduğunu belirtiyor. Peki sıfır otomobildeki tedarik krizi ne zamana kadar devam edecek? Sorunu çözmek için hangi yollara başvurulabilir? Otomobil almak ve satmak isteyenleri yakından ilgilendiren gelişmenin detayları haberimizde...

Xiaomi, elektrikli otomobili için tarih verdi

Haber7

Mart ayında otomobil üreteceğini açıklayarak dikkatleri üzerine çeken akıllı telefon markası Xiaomi, elektrikli otomobilini 2024 yılında üretmeye başlayacağını bildirdi.

Twitter’a damga vurdu!

Haber7

Twitter’da bu yılın 8 ayında otomobillerle ilgili 64 milyondan (saatte 11 binden) fazla tweet atıldı, bunun 20 milyonunu elektrikli araçlarla ilgili tweet’ler oluşturdu.

TOGG'dan heyecanlandıran yeni paylaşım: Bizi izlemeye devam edin

AA

Türkiye’nin yerli otomobili (TOGG)’un sosyal medya hesabından Gemlik tesisinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini gösteren bir paylaşım yapıldı. Heyecan uyandıran paylaşım ‘Bizi izlemeye devam edin’ notuyla yayınlandı.