Bültenler

Megane artık tamamen elektrikli oldu

Dünya Gazetesi

Renault’nun Van’da lansmanını yaptığı tamamen elektrikli Megane E-Tech’in menzili 525 km’ye kadar uzuyor. Techno ve Iconic olmak üzere 2 donanımla satışa sunulacak modellerin, benzinli bir otomobile göre 10 kat daha düşük kullanım maliyeti sunduğu belirtildi.

AYM, ek MTV düzenlemesini iptali istemini görüşecek

Haber7

AYM, ek MTV alınmasını öngören düzenlemenin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yapılan başvuruyu, 28 Eylül Perşembe günü esastan görüşerek karara bağlayacak.

Tarih verildi! Togg'un yeni modeli geliyor

Haber7

Türkiye'nin otomobili Togg'un, Gemlik fabrikası ikili vardiya sistemine geçildi. Yıl sonuna kadar 26 bin 565 aracın sahiplerine teslimatı hedeflenirken, merakla beklenen sedan modelin de 2024 yılında tanıtımının yapılması öngörülüyor.

Avrupa otomobil pazarı ağustosta % 21 büyüdü

Dünya Gazetesi

Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA), AB ülkelerinin ağustos ayına ilişkin yeni otomobil tescil verilerini açıkladı. Buna göre, Avrupa Birliği otomobil pazarı ağustos yüzde 21 oranında büyüyerek, 787 bin 626 kayıtlı adede ulaştı.

Karakaş: Togg, mobilitenin geleceğini inşa ediyor

Dünya Gazetesi

TM Forum’un Kopenhag’da düzenlediği DTW 2023 (Digital Transformation World) konferansına ikinci kez katılan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş yaptığı konuşmada, "Teknolojik gelişmeler, mega trendlerdeki değişim ve kullanıcı beklentilerinin otomotiv sektörünü kökten değiştirdiğini söyledi.