Bültenler

Türkiye’de yılın otomobili adayları açıklandı

Haber7

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimi için adaylar belli oldu. 21 yeni modelin katıldığı yarışmada, uzman gazetecilerden oluşan OGD üyeleri, 11 Mart'ta 7 finalisti belirleyecek.

Tofaş 2018 bilançosunu açıkladı

Haber7

Tofaş 2018'in 4. çeyreğinde 326.5 milyon lira net kar elde etti. Şirketin 2018 yılı toplam net karı ise 1.33 milyar lira oldu

İkinci el araç alacaklar dikkat! 35 bin TL masraf çıkabilir

Haber7

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, ikinci el araç alırken yaptırılan ekspertiz testlerine karşı tüketicileri uyardı. Yanık, motor ölçümü yapılan testlerin motora, özellikle de otomatik vitesli araçlarda şanzımanlara ciddi zarar vererek binlerce liralık masrafa neden olabileceğini söyledi.

Kredi maliyetleri otomotiv sektörünü zorluyor

Reuters

Türkiye'de otomotiv iç pazarı 10 yılın en düşük seviyesine gerilerken Avrupa'daki yavaşlama da sektörü tehdit ediyor. Sektör temsilcileri çözüm için krediye ulaşmanın kolaylaşması ve vadelerin uzamasını istiyor.

Otomotivde ihracatında sevindiren artış!

Haber7

Geçen yılı 31,6 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek ihracat rakamıyla kapatan Türk otomotiv sektörü, 39 ülkeye 100 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi.

Liderlik yarışı başladı!

Habertürk

Ocak ayında yüzde 59 daralma yaşayan otomobil ve hafif ticari pazarında, en çok satış yapan markalar ve modeller belli oldu. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, yıla lider başlayan marka Renault olurken, yeni yılın ilk ayında en çok satılan model ise Fiat Egea oldu. Son yıllarda ilginin gittikçe arttığı SUV'lar ise satışlarda hatchbackleri geride bırakarak öne çıktı

Avrupa'nın en büyüğü Türkiye'ye geldi

Haber7

Elektrikli otomobilde yaşanan baş döndürücü değişimden Türkiye de aynı hızla etkileniyor, etkilenmeye de devam edecek. Bu kapsamda, Dünya Elektrikli Araçlar Birliği’nin Avrupa kolu olan AVERE, Türkiye'de yeni bir dernek kurdu ve faaliyetlere başladı.

Renault-Nissan-Mitsubishi'den 10,76 milyon satış

AA

Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors ittifakı, 2018 yılında 10,76 milyon araç sattı. 2018’de dünya yollarına çıkan her 9 binek otomobil ve hafif ticari araçtan biri ittifaka ait.

Yeni Clio hibrit motorla geliyor

Haber7

Renault'un ikon haline gelen modeli Clio'nun beşinci nesli tanıtıldı. 2022 yılına kadar ürün gamına 12 elektrikli model ekleyecek olan Renault, yeni geliştirdiği E-tech hibrit motoru ilk defa Yeni Clio'da kullanacak.

Yeni Volkswagen Buggy Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak

Haber7

Volkswagen, 1960'lar ve 1970'lerin buggy araçlarından esinlenerek tasarlanan tam elektrikli konsept modeli Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtmaya hazırlanıyor. Aracın, otjinal versiyonlarında olduğu gibi sabit bir tavanı ve kapıları olmadığı açıklandı

Tesla'nın yeni canavarı 2020'de satışta

Haber7

Tesla'nın bir süredir gizemini koruyan ikinci SUV'u Model Y hakkında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Elektrikli SUV'un 2020 yılında yollara çıkacağı açıklanırken, parçalarının yüzde 75'inin de Model 3'ten alınacağı belirtildi

Elon Musk müjdeyi verdi! Bu yıl içinde...

Haber7

ABD merkezli elektrikli araç ve motor parçaları üreticisi Tesla'nın CEO´su Elon Musk, şirketin bu yıl içinde piyasaya elektrikli kamyon sürebileceğini söyledi.

Yeni Corolla, Toyota'nın Sakarya fabrikasında hattan indi

AA

Toyota Üst Yöneticisi Zyl, Sakarya fabrikalarında üretileyecek yeni nesil Corolla için "Toyota C-HR modelimizin yanı sıra Corolla Sedan modelimizin de 2020 yılına kadar hibrit satışların yüzde 50 seviyesine ulaşma hedefimize önemli bir katkıda bulunmasını bekliyoruz" dedi.