Bülten Arşivi

İkinci el otomobil pazarında 'en hızlı' satan modeller neler?

cnnturk.com

İkinci el araç piyasasına ilişkin gelen son veriler hala daralmaya işaret ediyor. Online platformlarda nisan ayı itibarıyla satış adetlerinde düşüş dikkat çekti. Peki şu anda piyasada en hızlı satılan modeller hangileri? İkinci elde fiyatlar geriler mi? İşte detaylar...

Sıfır araç piyasasında son durum: Düşüşün nedeni belli oldu! Dikkat çeken tarih...

cnnturk.com

Sıfır araç piyasasında daralma bu yılın ilk 4 ayında önemli ölçüde hissedilmeye başladı. Nisan ayında trafiğe kayıtlı otomobil sayısında büyük düşüşler görüldü. İlk 4 ayda sıfır otoda en çok tercih edilen renk tipi ve motor hacmi de belli oldu. Konuyla ilgili uzman isim temmuz ayına dikkat çekerek ‘Uygun fiyatlı araçlara erişmek mümkün’ dedi. İşte detaylar...

Sıfır otomobilde kampanya dönemi: Hangi marka ne sunuyor?

ntv

Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan Avrupa Mutabakatı ile, sıfır kilometre modellerde güvenlik tedbirleri ve teknolojileri olmayan araçlar artık ülkemizde satılamayacak. Dolayısıyla markalar ellerindeki stokları eritmek için Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarını kampanyalarla geçirecek. Peki nakit indirimi, düşük faizli kredi, takas desteği gibi kampanyalardan hangi marka ne sunuyor?

Otomobil devleri yasaklı Çin parçaları kullandı

Dünya Gazetesi

ABD Kongresi, Çinli Sichuan Jingweida Technology Group (JWD) firmasının parçalarının BMW, Jaguar Land Rover, Volkswagen otomobillerinde kullanıldığını ortaya çıkardı.

Çinli BYD'nin 'martı'sı Avrupa'ya hazırlanıyor

Dünya Gazetesi

Çinli otomobil üreticisi BYD'nin Seagull (Martı) modelinin, gelecek yıl Avrupa'da piyasaya süreceğini duyurdu. Çin’de 10 bin dolara satılan "martı"nın, Avrupa'da 20 bin Euro'dan (21.500 dolar) daha düşük bir fiyata satılacağı açıklandı.

Çinli BYD'nin yeni elektrikli otobüsü 640 km menzil sunuyor

Donanım Haber

BYD, yeni tanıtılan iki katlı otobüsüyle gözünü Londra'nın ikonik tur otobüslerine dikmiş durumda. Çinli markanın otobüsleri gerekli şartları sağlamanın yanı sıra İngiliz rakiplerine göre daha ucuz.

Otomobil markaları Mayıs'ta faizleri sıfırladı

Habertürk
Otomobil satışları, 20 ayın ardından ilk kez Nisan ayında yavaşladı. Bu gelişmenin üzerine, otomobil markaları hazırladıkları kampanyaları ardı ardına duyurmaya başladı. Markaların kampanyalarında yüzde sıfır faizli kredi seçenekleri ve çeşitli indirimler dikkat çekiyor. Otomobil markalarının Mayıs ayına özel hazırladıkları kampanyaların detayları haberimizde...

Yeni Yaris Cross Hybrid Haziran’da Türkiye’de

cnnturk.com

Dünya’da Yılın Şehir Otomobili unvanına sahip Yaris Cross, yenilenen ürün gamıyla birlikte Haziran ayından itibaren Türkiye’de de yollara çıkmaya başlayacak.

Türk mühendisler tasarladı! Yeniköy'de hem Ford hem de VW üretecek

Habertürk

Ford Otosan, 2 milyar euroluk yatırım kapsamında yeniden tasarladığı Yeniköy Fabrikası'nda üretime başladı. Ford Otosan Lideri Güven Özyurt'un verdiği bilgiye göre, Yeniköy Fabrikası hem içten yanmalı hem de elektrikli araçları üretebilecek bir fabrika konumunda.

Yeni X2 ve yeni Countryman Türkiye'ye geldi

Habertürk

Borusan Otomotiv, BMW'nin yeni X2 ve MINI'nin yeni Countryman modellerini Türkiye'ye getirdi. Her ikisi de hem elektrikli hem de içten yanmalı motorlar ile alınabilecek SUV modeller, önceki nesillerine göre büyüyen boyutları ile dikkat çekiyor