Bülten Arşivi

Yeni 2022 Ford Mondeo Çin'de tanıtıldı

Donanım Haber

Artık tasarımı resmi olarak açığa çıkan yeni 2022 Ford Mondeo, Çin pazarı için geliştirildi. Tepeden tırnağa yenilenen modelin diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil.

Hyundai ve Genesis, araçlarında Apple CarKey desteği sunacak

Donanım Haber

Apple'ın dijital araba anahtarı özelliği, ortaya çıkan rapora göre bu yaz Hyundai ve Genesis markalarının araçlarında da desteklenecek. Özellik, şimdiye kadar bazı BMW araçlarında kullanılabiliyordu.

Rolls-Royce Boat Tail'in ikincisi geliyor

Haber7

İngiliz lüks araç üretici Rolls-Royce'un 28 milyon dolarlık fiyatıyla 'Dünyanın en pahalı otomobili' olan özel yapım aracı Boat Tail'in ikincisinin geliş tarihi duyuruldu.

2022’nin de ana gündemi ‘tedarik yönetimi’ olacak

Dünya Gazetesi

2021'in ardından, otomotivcilerin bu yıl da ana gündemi tedarik zinciri yönetimi olacak. OSD Başkanı Yenigün, "Her akşam tedarik zinciri toplantımız var. Tedarik krizinde gevşemenin ikinci yarıda, normalleşmenin ise 2023'ün ikinci çeyreğinde olmasını bekliyoruz" dedi. Sektör yine de üretim ve ihracatta bu yıl artış bekliyor.

Dünyanın en büyük pazarı 2017'den beri ilk kez yeniden büyüdü

Habertürk

Dünyanın en büyük otomobil pazarına ev sahipliği yapan Çin'de, otomobil satışları 2017'den bu yana ilk kez arttı. Çin Otomobil Üreticileri Birliği'nden (CAAM) yapılan açıklamada, ülkedeki otomobil pazarı yüzde 4 seviyesinde büyüdü ve 2021'i 26.3 milyon adetlik satış rakamı ile kapattı. Bu sonuçlarda elektrikli araçlar, plug-in benzinli-elektrikli hibritler ve hidrojen yakıt hücreli araçların etkisinin olduğu belirtilirken, söz konusu otomobillerin satışlarında 2021'de yüzde 157.5'lik bir artış yaşandığı belirtildi

BMW iX ailesine M dopingi: iX M60

Carmedya.com

BMW’nin tamamen elektrikli model ailesinin en yeni üyesi iX kısa bir süre önce ülkemizde de satışa sunulmuştu. Modelin performans versiyonu için çok fazla bekelemeye gerek kalmadı ve Alman üretici beklenildiği gibi M logolu versiyonun satış tarihini açıkladı.

Renault Austral son testlere girdi

Carmedya.com

Renault’nun kısa bir süre önce adını duyurduğu yeni nesil SUV modeli Austral, geliştirme sürecinin bir parçası olan zorlu dayanıklılık testlerinin son aşamasına girdi.

Elektrikli otomobilin yeni çağı: Mercedes-EQ Vision EQXX

Carmedya.com

Mercedes-EQ, elektrikli otomobil teknolojisinde geldiği noktayı Vision EQXX konsepti ile gözler önüne serdi. Dijital dünya lansmanıyla tanıtılan ve seri üretim modeli için de hazırlıklara başlanılan konsept, tek şarjla 1000 km. menzili aşabilmesiyle öne çıkıyor.

Kurdaki dalgalanma araç kiralamayı da vurdu

Dünya Gazetesi

Miniyol verilerine göre son dönemde araç kiralama iptallerinin yüzde 30'u kredi notundan kaynaklandı. Kredi notu iptallerinde yaşanan artışa ise kurdaki dalgalanmaların yol açtığı belirtildi.

Otonom teslimat aracı Nuro yenilendi

ensonhaber.com

Otonom teslimat aracı Nuro'nun üçüncü jenerasyonu görücüye çıktı. İşte yenilenen teslimat aracının özellikleri...