Bülten Arşivi - Haziran 2019

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan Türkiye’de

Haber7

İstanbul’da tanıtımı gerçekleştirilen, Mercedes-Benz’in kompakt sınıftaki ilk sedan modeli A-Serisi Sedan, benzinli ve dizel motor seçenekleri ile bu ay itibarıyla satışa sunuluyor.

Otomobil sahibi yapacak indirim: 20 bin TL'yi aşıyor

Yeni Şafak

Hurda araçta ÖTV'den feragat edilecek tutar 15 bin TL'ye çıkarıldı. Yaklaşık 8 ay önce uygulamaya alınan ÖTV ve KDV indirimi ise yıl sonuna kadar devam edecek. Otomotiv sektörüne de can suyu olması beklenen ÖTV ve KDV indirimlerinden yararlanarak araç alacakları ise 20 bin TL'nin üzerinde bir indirim bekliyor. Bu da şu an piyasadaki en uygun fiyatlı aracın fiyatını 55 bin TL'ye kadar düşmesi anlamına geliyor.

Yeni Renault Kadjar, Türkiye'de

Haber7

Renault'nun C-SUV segmentindeki temsilcisi yeni Kadjar, 158 bin 250 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye'de satışa sunuluyor.

Akdeniz’in en büyük Ro-Ro’su sefere çıkıyor

Dünya Gazetesi
237 metre uzunluğunda, 450 TIR kapasiteli gemi, DFDS Pendik Limanı’nda gerçekleşen isim verme töreninin ardından, Truva antik kentinden alınan ilhamla “Troy Seaways” adını aldı.

Cari açık beklentisi 1.5 milyar dolar

Reuters

Reuters'ın 14 kurumun katılımı ile yaptığı ankete göre Nisan ayı cari açık beklentileri 869 milyon dolar ile 1.85 milyar dolar bandında yer alıyor.

Japon üretici rekor kırdı! Dünyanın en hızlısı...

Haber7

Japon üretici Honda, sınırları zorlayan bir girişime imza attı. Öyle ki, markanın standart çim biçme makinesi HF 2622 üzerine inşa edilen 'Mean Mower', Almanya'da çıktığı pistte 242.99 km/s hıza ulaşarak 'dünyanın en hızlı çim biçme makinesi' unvanını aldı. O'dan 160 km/s hıza 6.29 saniyede çıkan Japon çim biçme makinesi, performans değerleri ile yollardaki otomobillerin çoğundan hızlı olması ile dikkat çekiyor

Ekonomistlerden faiz tahmini

AA

Ekonomistler, politika faizinde (bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı) düşüşün yılın ikinci yarısında başlayabileceğini tahmin ediyor.

Araç sahipleri dikkat! Yeni düzenleme...

Haber7

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), Boğaz köprülerinden geçen araçlarla ilgili düzenleme yaptı.

Torba Yasa Resmi Gazete'de!

Haber7

Meclis'te görüşülen ve onaylanan Torba Yasa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

Rivian kamyonetler birbirini şarj edebilecek

Haber7

Elektrikli kamyonet üreticisi Rivian, mobil cihazlarda kullanılan tersine şarj özelliğini yeni kamyonetlerinde test etmeye başladı. Rivian to Rivian adını verdikleri teknoloji ile birlikte bir ilki başaran firma, bu sistemi tüm araçlarında entegre etmeyi planlıyor.

305 bin adet kiralık araç var!

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER)

Operasyonel kiralama sektörünün ilk çeyrek performansı ortaya çıktı. Buna göre, sektör 2019 yılının ilk çeyreğinde 805 milyon TL yatırım yaparak satılan yeni otomobillerin yüzde 10'u olan 6 bin 700 adet yeni aracı filosuna kattı. Söz konusu yatırım ile birlikte aktif büyüklüğü 28 milyar 600 milyon TL olan sektörün filosundaki toplam araç sayısının da 305 bin adet olarak gerçekleştiği bildirildi

Dev firmalar otonomda işbirliğine gittiler

Haber7

Renault'a yaptığı birleşme teklifi ile gündeme gelen Fiat Chrysler (FCA),sürücüsüz araçlar konusunda bir girişim ile işbirliğine gitti. Bu kapsamda, otonom araçlar konusunda çalışmalar yapan bir girişim olan Aurora'nın yazılımlarını kullanacak FCA, yakın bir gelecekte ticari araçlarını sürücüsüz hale getirmeyi hedefliyor

Nissan Türkiye'de üst düzey değişiklik

Haber7

Japon otomobil üreticisi Nissan'ın Türkiye operasyonlarında üst düzey görev değişimi yaşandı. Buna göre, 2015'ten bu yana şirketin Türkiye Genel Müdürü görevini yürüten Sinan Özkök'ün Nissan Hindistan Başkanı olarak görevlendirilmesinin ardından, son görevi Citroen Türkiye Genel Müdürü olan Emre Doğueri Nissan Türkiye'nin yeni Genel Müdürü olarak atandı

Lastiğin patlama derdi bitiyor! 2024'te geliyor...

Haber7

Lastik patlaması sonucu yolda kalma sorununa Fransa'dan yeni bir çözüm geldi. Buna göre, ülkenin lastik üreticisi Michelin tarafından geliştirilen Uptis isimli lastiğin, yolda ilerlemek için havaya ihtiyaç duymadığı bildirildi. Bu sayede patlama ve hava basıncının düşmesi gibi riskleri bulunmayan lastiğin, 2024 yılında piyasaya çıkması hedefleniyor

Toyota ve Subaru'dan iş birliği

Dünya Gazetesi

Yapılan iş birliğiyle iki marka, araç bağlantıları, otonom sürüş teknolojileri, sürücü yardımcıları, elektrikli güç ünitesi gibi teknolojik gelişimlerle her zamankinden daha hızlı bir dönüşüm içerisinde bulunuyor.

Jeep'ten buz üzerinde hız rekoru

Haber7
Jeep Grand Cherokee Trackhawk, Baykal Buz Motor Sporları Festivali 2019 Hız Günleri'nde "En Hızlı SUV" oldu.

Japon otomotiv devleri iş birliği yapacak!

Haber7

Toyota ve Subaru yüzde 100 elektrikli araç platformu ve C segmenti için yüzde 100 elektrikli SUV geliştirmek için iş birliğine gidecek.