Bülten Arşivi - Mart 2021

Hyundai'de çip krizi üretimi durdurdu

Reuters

Hyundai, tüm otomotiv endüstrisini etkileyen mikro çip krizi yüzünden Seoul'deki Ulsan No.1 fabrikasında 7-14 Nisan tarihleri arasında üretime ara veriyor.

Xiaomi'den elektrikli otomobil hamlesi

Haber7

Otomobil sektörüne resmen girdiğini açıklayan Çinli Xiaomi, önümüzdeki 10 yılda bu alanda 10 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu

Yerli otomobil TOGG'da yeni gelişme

Haber7

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'da önemli bir gelişme yaşandı. Yerli otomobil TOGG'un şasi partneri Horiba Mira oldu

2021 Renault Megane fiyat listesi açıklandı

Haber7

Renault Megane modeli fiyat listesini okuyucularımız için, mart ayına özel güncel fiyatlarını listeledik. İşte 2021 Renault Megane mart ayı güncel fiyatları

Fiat 500 modelinde rekor üretim

Haber7

Fiat’ın ikonik modeli 500, 2,5 milyonluk üretim adedine ulaşarak önemli bir başarıya imza attı.

Yeni Honda Civic bir kez daha görüntülendi

ensonhaber.com

Daha önce birkaç kez kameralara yakalanan yeni Honda Civic, Çin'de bir kez daha karşımıza çıktı. İşte yeni Civic'le ilgili tüm detaylar...

Ford Mondeo'nun üretimi 2022'de duracak

ensonhaber.com

Değişen tüketici tercihleri doğrultusunda popülerliği yavaş yavaş sona eren Ford Mondeo'nun üretimi, 2022'nin ilk çeyreğinde tamamen durdurulacak.

Ford Otosan'ın 2 milyar avroluk yatırımı sanayicileri sevindirdi

Yeni Şafak

Ford Otosan'ın Avrupa'daki en büyük ticari araç üretim üssü olan Kocaeli fabrikalarında gerçekleştirilmesi öngörülen 2 milyar avroluk yeni yatırımından mutluluk duyan kentteki sanayiciler, bu yatırımın tedarikçi firmaların teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacağına inanıyor.

İkinci el otomobilde bahar zammı kapıda

DHA

Geçen yıl pandemi nedeniyle fiyatların artış gösterdiği ikinci el otomobil piyasasında, düşüş yaşandı. Baharla birlikte tatil planlarının ikinci el piyasasını hareketlendireceğini ve fiyatlara zam geleceğini belirten Garaj Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan, “Önümüzdeki ay itibariyle ikinci elde yüzde 5 ila 10 arası zam yapılabilir” dedi.

Honda, İngiltere'deki fabrikasını satıyor

ensonhaber.com

Honda, İngiltere Swindon’da yer alan üretim fabrikasını satışa çıkardı. Fabrikanın, lojistik devi Panattoni tarafından satın alınacağı belirtildi.

Honda, Gebze’deki üretim tesislerini devretti

Habertürk

Honda Türkiye AŞ Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğu'na devretmek üzere anlaştı. Söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirileceği açıklandı

Çip darboğazı araç fiyatlarını yükseltecek

Dünya Gazetesi
Küresel çip darboğazı, otomotiv sektörünün en önemli satış kanalı bayilerdeki stokları da etkiliyor ve sektör analistleri tüketicilerin önümüzdeki dönemde “daha yüksek fiyatlar, daha az model ve daha uzun bekleme süreleri” ile karşı karşıya kalacağını söylüyor.

Porsche, elektrikli otomobiller için Türkiye'ye şarj ağı kurdu

Dünya Gazetesi

Porsche Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, "2020 yılında, müşterilerimiz ve tüm elektrikli araç kullanıcıları için 3 adet 350KW'lik Türkiye'nin en hızlı şarj istasyonu da dahil olmak üzere 7,8 milyon TL tutarında yatırım sonucunda ülke çapında 100 adet şarj istasyonunun kurulumunu tamamladık" açıklamasında bulundu.