Bülten Arşivi - Şubat 2022

Otomotiv üretimine Putin freni!

Dünya Gazetesi

Rusya-Ukrayna gerilimi otomotivi de vurdu. Tedarikte aksama yaşayan bazı küresel fabrikalar, bu hafta üretime ara veriyor. Çip ve elektrikli araç üretiminde kritik parçaların büyük tedarikçilerinden olan Rusya’nın, Batı yaptırımlarına misilleme yapması en büyük endişelerden biri.

Chery, son çeyrekte Türkiye pazarına giriyor

Dünya Gazetesi

Çinli otomotiv markası Chery, 2022 yılının son çeyreğinde Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Chery, 3 farklı sınıfta, 3 SUV modeli ile pazara giriş yapmayı planlıyor.

Suzuki Baleno tanıtıldı

Haber7

Yenilenen Suzuki Baleno'nun tanıtımı Hindistan'da gerçekleştirildi. Otomobilin özelliklerine ve tasarım detaylarına daha yakından bakıyoruz.

VavaCars TÜV SÜD D-Expert ile merkez sayısını 2 katına çıkaracak

Habertürk

İkinci el araç alım-satım şirketi VavaCars, ekspertiz markası TÜV SÜD D-Expert ile ortaklığını büyüttüğünü açıkladı. Verilen bilgiye göre, yeni açılan merkezlerle TÜV SÜD D-Expert ortaklığı kapsamındaki hizmet noktası sayısı 6 ilde 10’a yükseldi. VavaCars’ın 2022 hedefi, TÜV SÜD D-Expert ortaklığındaki merkez sayısını iki katına çıkarmak olarak açıklandı

Lojistikte 'alternatif' yollarla ihracat 10 milyar dolar artırılabilir

Dünya Gazetesi

TİM Başkan Vekili Başaran Bayrak, lojistik altyapının güçlendirilmesi ve karayoluna alternatif taşıma modlarının geliştirilmesi ile Türkiye'nin ihracatının 10 milyar dolardan fazla artırılabileceğine dikkat çekti. Bayrak, Türkiye'ye kayan siparişleri kalıcı hale getirmenin de sürdürülebilir lojistikle mümkün olduğunu vurguladı.

Ekspertizde “MR Görüntüleme” dönemi

Haber7

40 yıllık servis tecrübesini, yeni teknolojik cihazlarla güçlendiren RS OTOMOTİV GRUP, ekspertiz alanında çığır açacak bir teknolojiyi tanıttı.

Honda HR-V'nin Türkiye fiyatı açıklandı! İşte özellikleri

Haber7

Honda'nın C segmentindeki ilk hibrit modeli olan HR-V e:HEV, 5 Mart'ta Türkiye’de satışa sunulacak. Sadece hibrit olarak satışa çıkan yeni nesil Honda HR-V e:HEV 2022 modelinin fiyatı; Advanced donanım seçeneğinde 650 bin TL, Style donanımında ise 685 bin TL.

Yeni Volkswagen Amarok böyle görünecek

ensonhaber.com

Bu yıl tanıtılması beklenen 2022 Volkswagen Amarok'un nasıl görüneceğine dair yeni bilgisayar çizimleri oluşturuldu.

Uber'in büyük araçları geri döndü

Dünya Gazetesi

Uber, büyük araçlarla yeniden hizmete başladığını açıkladı. Lüks taksi sınıfındaki yeni hizmetin adı Uber Siyah Taksi olacak.