Bülten Arşivi - Kasım 2013

Gümrük Yönetmeliği Değişikliği

21.11.2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan “Gümrük Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” kapsamında Gümrük Yönetmeliğinde değişikliğe gidilmiştir.

logitrans 7’nci Kez Sektörü Buluşturdu

KargoHaber

logitrans Transport Lojistik Fuarı, lojistik sektörünün uluslararası oyuncularını 7. kez buluşturdu. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen 205 lojistik firması İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya geldi.

Hurda teşviğinde düğmeye basıldı

Dünya Gazetesi

İSTANBUL - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, hurdaya çıkma noktasına gelmiş otomobil ve hafif ticari araçların trafikten çekilmesi için bir çalışma başlattıklarını söyledi.

LA Auto Show 2013'ün parlayanları

Dünya Gazetesi
Detroit’le birlikte ABD’nin en büyük iki fuarından biri olan "Auto Show" 21 Kasım'da kapılarını açtı. 1 Aralık'a kadar sürecek olan fuarda bu yıl 56 yeni model vitrine çıkarken 22 modelin dünya prömiyeri gerçekleşecek. İşte Los Angeles "Auto Show" 2013'ün parlayan yıldızları:

"Yerli otomobilde idealist yaklaşım bekliyoruz"

Dünya Gazetesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, yerli otomobil çalışmaları konusunda, sanayicilerden gelecek vizyonunu görerek idealist bir yaklaşım da sergilemelerini beklediklerini bildirdi.

İthalata Avrupa Birliği freni yolda

Dünya Gazetesi

Toparlanma sinyali veren AB pazarları, bir yanda Türkiye’nin ihracatını artırması, diğer yanda ise araç ithalatını frenlemesiyle birlikte cari açık üzerine de olumlu katkı yapacak

Türkiye otomotiv pazarı ekim 2013 sonuçları açıklandı

ODD, ekim ayı Türkiye otomotiv pazarı sonuçlarını açıkladı. Buna göre VW en çok satan marka olmaya devam ederken, Renault ikinci, Ford üçüncü, Fiat dördüncü en çok satan marka olarak yılın son iki ayına girdiler.

Oto ihracatı rekora koşuyor

Sabah Gazetesi

Yılbaşında 20 milyar dolarlık ihracat hedefiyle yola çıkan otomotiv sektörü vites yüksetti. Sektör temsilcileri, son 60 ayın zirvesine çıkan ihracatın bu yıl 24 milyar doları zorlayacağını belirtiyor.

Otomotivciler 8. şampiyonluğa koşuyor

Dünya Gazetesi

Yılın 10 aylık döneminde 17.5 milyar dolarlık ihracata ulaşan otomotiv sektörü, 2013 için ihracat öngörüsünü 22 milyar dolara yükseltti.

Son modelleri ile 64 marka Otoshow’da

Dünya Gazetesi

Türkiye’nin otomotiv üretim merkezlerinden Bursa, pazarlamada da atakta. Bu yıl 8’inci kez düzenlenecek olan Bursa Otoshow’da, son modeller otomotiv tutkunları ile buluşacak.