Bülten Arşivi - Kasım 2019

5’nci Uluslararası 360 LOJİ&TED Konferansı 20 Şubat 2020

ARLOD

​Sayın Üyemiz,

Derneğimizin “Destekleyen Kuruluşlar” arasında yer aldığı; ''Fark Yaratan Tedarik Zinciri ve Lojistik Yöntem ve Çözümleri’’ ana teması etrafında 5’nci 360 LOJİ&TED Konferansında bu sene Lojistik ve Tedarik Zincirinde En İyi Uygulamalar, Fark Yaratan İş Modelleri, Sektörel ve Yapısal Fark Yaratacak Trendler, Entegre Sürdürülebilirlik Yaklaşımları, Dijitalleşmede Hız, Teknoloji, Maliyet, Esneklik ve Akıllı Teknolojiler & Akıllı Lojistik konularının ele alınacağı bu platformda geleceğe odaklanacaktır.

Yerli otomobilin satışa çıkacağı tarih açıklandı

AA

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş "(Yerli otomobilin 2022'de piyasaya sürülecek olması) Dünyadaki kıyaslamalara baktığınızda bu süre zarfında bunu yapmak mümkün. Başkaları yapabiliyorsa biz de yapabiliriz" dedi.

Türkiye'den sonra 4.4 milyar doları gözden çıkardı

Haber7

Alman otomobil üreticisi Volkswagen (VW),elektrikli araç geliştirme çalışmaları kapsamında Çin'e 4.4 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu. Markanın yeni yapacağı yatırım kapsamında, ülkedeki elektrikli araç model sayısını artıracağı belirtiliyor. VW Çin CEO'su Stephan Woellenstein, "Elektrikli araç pazarındaki hareketleri yakından takip ediyoruz. Pazarın uzun dönemdeki potansiyeli bize heyecan veriyor" dedi.

BMW'nin yeni model araçları Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı

Hürriyet Gazetesi

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW Group, en yeni modellerinin dünya tanıtımlarını 2019 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiriyor. BMW, başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkede önemli satış rakamlarına ulaşması beklenen BMW 2 Serisi Gran Coupé, BMW M2 CS ve BMW M8 Gran Coupé dünyaya Los Angeles’tan tanıtırken, MINI de ilk global elektrikli modeli MINI Electric’i Amerikan pazarıyla ilk kez buluşturuyor. Ayrıca BMW X5 M, BMW X5 M Competition, BMW X6 M ve BMW X6 M Competition modelleri de ilk kez bu fuarda görücüye çıktı.

Fiat ve Peugeot gelecek hafta birleşiyor!

Haber7

Fiat Chrysler ve Peugeot markasının sahibi PSA çalışanlarına önümüzdeki haftalarda bağlayıcı bir birleşme anlaşması imzalayacaklarını söylediler.

Dizel araçların sonu yakın

Haber7

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından da hem çevreye, hem de insanlara zarar verdiği onaylanan dizel motorlu araçların laboratuvar testlerine göre yaklaşık 10 kat daha fazla zararlı gaz salınımı yaptığının ortaya çıkması, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada dizel araçların yasaklanması sürecini başlattı.

"Ticari desteklenmezse toparlanma ‘ağır’ olacak"

Dünya Gazetesi

Son dört yılda yaklaşık %80 daralan ağır ticari araç pazarı, geçmiş yıllarda 2 ayda yaptığı satışa 1 yılda zor ulaşır hale geldi. Pazardaki daralma ile üretim de %20 azaldı. 2020’de dipten dönüş bekleyen sektör, yeniden büyüme için ‘destek şart’ diyor.

“Elektrikli ve otonom araç yatırımlarını Türkiye’ye çekmeliyiz”

Dünya Gazetesi

Türkiye ihracatının lideri otomotiv sektörünün gelecek yol haritası, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ev sahipliğinde düzenlenen ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katıldığı “Otomotiv Endüstrisi Ortak Akıl Çalıştayı”nda ele alındı.

Toyota, Mirai modelinde test etti!

Haber7

Toyota, hidrojen yakıt hücreli otomobil olan Mirai'de kullanılan yakıt hücresi sistemini adapte ettiği bir sabit elektrik jeneratörü geliştirdi.

Mercedes tarih yazdı! Dünyada bir ilk

Haber7

Mercedes-Benz GLS 600 Maybach nihayet gün yüzüne çıktı. Mercedes Benz ailesinin en lüks SUV modeli, SUV sınıfının zirvesinde yer alıyor ve Mercedes bu model ile birlikte Maybach S serisinden sonra daha güçlü olarak yola taşımış oluyor.

BMW'nin iki modeline Altın Direksiyon Ödülü

Haber7

Alman otomobil dergisi Auto Bild ve pazar gazetesi Bild am Sonntag tarafından 1976 yılından bu yana düzenlenen Golden Steering Wheel (Altın Direksion) Ödülleri’ne bu yıl Yeni BMW 1 Serisi ve BMW 8 Serisi damga vurdu.

Okullarda eğitimi verilen alanlar sektörle birlikte dizayn edilecek

Dünya Gazetesi

Taraflar arasında imzalanan ‘Mesleki ve Teknik Eğitimde İş Birliği’ protokolü kapsamında öğretmenlerin mesleki gelişimleri teşvik edilirken, okullarda eğitimi verilen alanlar da sektörle birlikte dizayn edilecek. Hedef, mezun öğrencilerin de niteliğinin artırılarak iş hayatına hazırlanmaları.