Bülten Arşivi - Aralık 2019

Otomobil satışları gaza bastı

Dünya Gazetesi

Kamu bankalarının öncülüğünde başlatılan faiz indirimleriyle ekimde otomobil satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 134 artışla 2,3 katına çıktı.

Otomotiv devi gözü kararttı, tam 51 milyar dolar

Haber7
Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, 2020 - 2025 yılları arasında 61.1 trilyon won yani yaklaşık 51 milyar dolarlık ar-ge yatırım planı açıkladı. Bu paranın üçte birlik bölümü elektrikli ve otonom araçlar üzerinden gelecek teknolojilere ayrılacak

Trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı

TUİK

Türkiye İstatistik Kurumu, trafiğe kayıtlı araç sayısını açıkladı. Buna göre, ekim ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı araç sayısı 23 milyon 153 bin 556 oldu. Ekim ayında 68 bin araç trafiğe kayıt yaptırırken bu rakamın yüzde 63'ünü otomobiller oluşturdu.

Dünyada ilk! Artık trafikte bu yapılamayacak

Haber7

Avustralya’da geliştirilen sistem piyasaya sunuldu. Trafikte cep telefonu kullanımını kameralarla tespit eden yüksek çözünürlüklü bu sistem, dünyada ilk olma özelliği taşıyor.

Skoda tarih verdi! İşte 2020 Skoda Superb hibrit

Haber7

Çekyalı otomotiv üreticisi Skoda 2020 yılında en çok tercih edilen Superb modeli hibrit ve elektrikli versiyonu ile gelecek. Skoda, Superb iV hibrit ve elektrikli Citigoe iV modellerini Kvasiny tesisinde üretime aldı. Superb iV ve Citigoe iV 2020'nin başında yola çıkacak.

 

Efsane SUV Suzuki Vitara yenilendi!

Haber7

Suzuki'nin kompakt SUV modeli Vitara'nın makyajlı versiyonu Türkiye'de satışa sunuldu. İlk kez 1988 yılında yollara çıkan Vitara'nın, hem dış hem de iç tasarımında farklılıklar göze çarpıyor. Donanım paketleri de yenilenen otomobilin, 156 bin 900 TL'den başlayan fiyatlar ile bayilerde yerini aldığı belirtiliyor.

Bu otomobil çevreyi kirletmeden 778 km yol gitti!

Haber7

Ünlü havacı rekortmen Bertrand Piccard bu sefer Hyundai NEXO ile karada hidrojenle çalışan otomobille en uzun menzile ulaştı. Hyundai NEXO, tek dolumla 778 km menzil katederek bu alanda dünya rekoru kıran ilk araç oldu.

5’nci Uluslararası 360 LOJİ&TED Konferansı 20 Şubat 2020

ARLOD

​Sayın Üyemiz,

Derneğimizin “Destekleyen Kuruluşlar” arasında yer aldığı; ''Fark Yaratan Tedarik Zinciri ve Lojistik Yöntem ve Çözümleri’’ ana teması etrafında 5’nci 360 LOJİ&TED Konferansında bu sene Lojistik ve Tedarik Zincirinde En İyi Uygulamalar, Fark Yaratan İş Modelleri, Sektörel ve Yapısal Fark Yaratacak Trendler, Entegre Sürdürülebilirlik Yaklaşımları, Dijitalleşmede Hız, Teknoloji, Maliyet, Esneklik ve Akıllı Teknolojiler & Akıllı Lojistik konularının ele alınacağı bu platformda geleceğe odaklanacaktır.

Yerli otomobilin satışa çıkacağı tarih açıklandı

AA

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş "(Yerli otomobilin 2022'de piyasaya sürülecek olması) Dünyadaki kıyaslamalara baktığınızda bu süre zarfında bunu yapmak mümkün. Başkaları yapabiliyorsa biz de yapabiliriz" dedi.

Türkiye'den sonra 4.4 milyar doları gözden çıkardı

Haber7

Alman otomobil üreticisi Volkswagen (VW),elektrikli araç geliştirme çalışmaları kapsamında Çin'e 4.4 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu. Markanın yeni yapacağı yatırım kapsamında, ülkedeki elektrikli araç model sayısını artıracağı belirtiliyor. VW Çin CEO'su Stephan Woellenstein, "Elektrikli araç pazarındaki hareketleri yakından takip ediyoruz. Pazarın uzun dönemdeki potansiyeli bize heyecan veriyor" dedi.

BMW'nin yeni model araçları Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı

Hürriyet Gazetesi

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW Group, en yeni modellerinin dünya tanıtımlarını 2019 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiriyor. BMW, başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkede önemli satış rakamlarına ulaşması beklenen BMW 2 Serisi Gran Coupé, BMW M2 CS ve BMW M8 Gran Coupé dünyaya Los Angeles’tan tanıtırken, MINI de ilk global elektrikli modeli MINI Electric’i Amerikan pazarıyla ilk kez buluşturuyor. Ayrıca BMW X5 M, BMW X5 M Competition, BMW X6 M ve BMW X6 M Competition modelleri de ilk kez bu fuarda görücüye çıktı.