Bülten Arşivi - Ocak 2022

Sürücülere kış lastiği uyarısı! 'Fren mesafesini yarı yarıya kısaltır'

Habertürk

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı, otomobillerde kış lastiği kullanımını yeniden gündeme getirdi. Kış koşullarında kış lastiği kullanımının trafik güvenliğini etkilediğini kaydeden Petlas Pazarlama Müdürü Erkal Özürün, "Kış lastikleri yüzeyindeki kerf adı verilen ince lameller sayesinde karı kar ile tutarak üstün yol tutuşu ve karda aracın yola daha fazla tutunmasını sağlar. Kış lastiği soğuk havalarda yaz lastiğine oranla yüzde 50 daha iyi yol hakimiyeti sağlar. Fren mesafesini yüzde 50’ye kadar kısaltır" dedi

Cupra Leon'un 'VZ Cup' isimli versiyonu satışa sunuldu

Donanım Haber

Standart Cupra Leon üzerine yapılan bir dizi kozmetik güncellemeyle dikkat çeken Leon VZ Cup'ın Almanya'daki fiyatı 46,670 euro'dan başlıyor. Motor seçenekleri ise Cupra Leon ile aynı.

İşte Türkiye'ye gelecek Tesla modelleri ve fiyatları! Elon Musk sadece otomobil getirmeyecek

Haber7
Dünyanın en zengin ismi Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli araç üreticisi Tesla, Türkiye'de kurduğu şirketle beraber tüm modellerini ülkeye getiriyor. Tesla'nın Türkiye'de kurduğu şirketin unvanı Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Ltd. olurken şirketin Türkiye CEO'su Kemal Gençer ve Operasyonlardan Sorumlu isim Emir Tunçyürek oldu.

Hyundai IONIQ 5 modeli yılın otomobili seçildi

AA

Hyundai Motor Grubu'nun (HMG) tamamen elektrikli sürdürülebilir mobilite modeli IONIQ 5, ilk kez düzenlenen "Yılın En İyi Otomobilleri" 2021-2022 ödüllerinde en üst sırada yer aldı.

2022 Volkswagen Passat'ın fiyat listesi açıklandı

Haber7

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in, Türkiye'de en çok satan modeli Passat'ın 2022 Ocak ayı fiyat listesini sizler için derledik. İşte 2022 Volkswagen Passat'ın ÖTV indirimi sonrası güncel fiyat listesi...

3 günlük üretim arasının otoya faturası 1 milyar dolar

Dünya Gazetesi

Çip kriziyle boğuşan otomotiv sektörüne bir darbe de TEİAŞ'tan geldi. İran'dan gelen doğal gaz hattında yaşanan arıza nedeniyle TEİAŞ'ın sanayi tesislerinde en az 3 gün elektrik kısıtlaması yapacağını duyurması sektörde büyük endişe yarattı. Sektör yetkilileri, üretimde üç günlük bir kesintinin otomotiv ekosisteminde 1 milyar dolarlık kayıp yaratacağını belirtiyor.

Oto ekspertiz raporlarına SMS ile ulaşma imkanı geliyor

Dünya Gazetesi

Uluslararası Ekspertiz Derneği Kurucu Üyesi Aytaç Çınargil, "SMS ile hasar durumu sorgulama gibi, ekspertiz durumu sorgulaması da yapabileceğiz. Araca en son ekspertiz yapıldığında nelerin olduğunu görebileceğiniz bir sistem kurduk. Altyapı hazır" dedi.