Bülten Arşivi - Aralık 2019

İkinci el araç piyasasında canlılık sürecek

Dünya Gazetesi

MASFED Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el araç piyasasında hareketlilik yaşandığını belirterek, "Sıfır araçların fiyatlarının artması, ikinci el piyasada ciddi bir canlanmaya yol açtı. İkinci el araç bulmakta zorlanıyoruz." dedi.

Bursa'da "Türkiye'nin Otomobili"ni üretim heyecanı

Dünya Gazetesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dün tanıtımı yapılan "Türkiye'nin Otomobili"nin üretileceği tesisin Bursa'da kurulacak olması kentte memnuniyetle ve heyecanla karşılandı.

İşte Türkiye'nin Otomobili!

Dünya Gazetesi
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun, 2022 yılında üretimine başlayacağı yerli otomobil Gebze'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil fabrikasının Bursa Gemlik'te TSK arazisi üzerinde yapılacağını açıkladı.

Türkiye'nin Otomobili'nden yeni görüntüler

Dünya Gazetesi

TOGG'un Twitter hesabından Türkiye'nin Otomobili'ne ilişkin yeni detaylar veren görüntüler arka arkaya paylaşıldı. İlk olarak 14:30'da bir görüntü paylaşırlırken 14:53'te yerli otomobilin iç dizaynını gösteren bir paylaşımda daha bulunuldu. Yerli otomobilden 19:23'te de görüntü paylaşılacak.

Otomotiv sektörü düşük faiz ve artan talepten umutlu

Dünya Gazetesi

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, "Kredi büyümesini teşvik eden düzenlemeler, düşük faiz ortamı ve artan iç talep sayesinde 2020'ye dair çok daha iyimser bir iç pazar beklentisi içindeyiz." dedi.

Türkiye'nin Otomobili'nden yeni detaylar ortaya çıktı

AA

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun resmi Twitter sayfasından "Türkiye’nin Otomobili"nin ön cam, tavan çıtası, A sütunları ve aynalarının yer aldığı yeni bir fotoğraf paylaşıldı.

Avrupa’da 300 binden fazla çalışan işsiz kalacak

Haber7

OSD buluşmasında konuşan Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA) Direktörü Huitema, “Elektrikliler çağında parçalar azalıyor. Avrupa’da 300 binden fazla çalışan işsiz kalacak”dedi.

Yerli otomobilde dikkat çeken detay! Sadece 10 liraya gidecek

Yeni Şafak

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilen yüzde 100 elektrikli otomobil cuma günü ön gösterime çıkıyor. Bakan Varank tarafından geçen hafta örtülü fotoğrafları paylaşılan araca ilişkin yeni detaylar da ortaya çıktı. Normal bir priz ile 10 saatte şarj olacak aracın 100 kilometrede 2 liralık bir şarj maliyeti var. Bu da İstanbul-İzmir arasının 10 liradan daha az bir fiyata gidilebileceği anlamına geliyor.

Ford Otosan, hizmet ihracatında da lider oldu

Dünya Gazetesi

Türkiye’nin ihracat lideri Ford Otosan, Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (HİB) düzenlediği “Hizmet İhracatı” araştırmasında “Mimari, Mühendislik, Bilimsel ve Diğer Teknik Hizmetler” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

BMW yeni tasarımıyla dikkat çekti!

MOTOR 1

Alman devi BMW, yenilenen ön ızgara kısmı hakkında otomobil tutkunlarının dikkatini üzerine çekmişti. BMW'den gelen açıklamaya göre yeni ön tasarımı hakkında "pozitif geri bildirim" aldıklarını söyledi.

Kia Hindistan’da yeni üretim merkezi açtı!

Haber7

Kia, Hindistan'da 1,1 milyar dolar yatırımla üçüncü üretim merkezini açtı. İki yıldır yapımı süren ve Hindistan'ın en büyük dördüncü otomobil fabrikası olarak üretime başlayan tesis, ilk etapta büyük hacimli SUV modeller üretecek.

Otomotivde 2020'de hafif toparlanma bekleniyor

Dünya Gazetesi

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, "Otomotiv sektöründe 2020'de de bir miktar toparlanma bekliyoruz,yüzde 15-20 gibi. 600 binler civarında bir ön görü var Türkiye satışlarında." dedi.

2. el otomobilde fiyat ‘sıfır’a tırmandı

Dünya Gazetesi

Otomotivde artan talep ile birlikte stok sorununun büyümesi ikinci elde fiyatları rekora taşıdı. Artan taleple bazı modellerin ikinci el fiyatı yüzde 60’a varan oranlarda yükseldi, bazı modellerde de sıfır fiyatları seviyelerine yaklaştı.

Otomotivde "sıfır araç" trafiği!

Haber7

Bu yıla beklentilerin altında başlayan otomotiv sektörü, 2019'un sonlarına doğru faiz indirimleri ve firmaların özel kampanyalarıyla vites yükseltirken, bazı modellerin tükenmesi nedeniyle müşterilerin talebine karşılık verilemiyor.

Yerli otomobilde müthiş özellik

AA

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) tüm araçlarında standart olarak sunması beklenen yeni teknolojisi, evde kullanılan ağa bağlı ve akıllı çamaşır, bulaşık makinesi, buzdolabı ya da müzik sistemi gibi cihazlarla otomobili entegre edip hayatı kolaylaştıran çözümler sunacak.

En güvenli otomobiller açıklandı!

Haber7

Otomobil markalarının ne kadar güvenli olduğunu test eden Euro NCAP, çarpışma testlerinden genel ortalama alan markaları açıkladı.

KASIM 2019 OTOMOTİV SONUÇLARI AÇIKLANDI

OSD

2019 yılı Ocak-Kasım döneminde toplam üretim yüzde 7 ve otomobil üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında azaldı. Bu dönemde, toplam üretim 1 milyon 325 bin 490 adet, otomobil üretimi ise 887 bin 651 adet düzeyinde gerçekleşti.