Bülten Arşivi - Ekim 2019

Toyota “Seviye 4” otonom aracını halka açık yollarda kullanmaya başlayacak

Japon otomotiv devi Toyota, seviye dört otonom araçlarını halka açık yollarda test etmeye hazırlanıyor. Şirketten yapılan açıklamada, Platform 4 (P4) adı verilen otonom test aracının, gelecek yazdan itibaren Tokyo yollarına çıkacağı bildirildi. Halka açık alanlarda yapılacak denemelerde, güvenlik amacıyla sürüş sırasında direksiyonda bir sürücünün yer alacağı kaydedildi

Elektrikli araçlar İstanbul'da konuşulacak

Haber7

Bu yılki ana teması "Elektrikli Araç Teknolojileri ve Geleceği" olan IAEC 2019, 7-8 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Elektrikli otomobile 3 milyar dolar yatırım

Dünya Gazetesi

Zorlu Holding Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, Türkiye’de elektrikli araç şarj altyapısı için yaklaşık 3 milyar dolarlık yatırım yapılacağını söyledi.

VW’nin Türkiye atağı Skoda’ya ilgiyi artırdı

Dünya Gazetesi

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, Volkswagen’in Manisa’da üreteceği modeller arasında Skoda Superb’in adının geçmesinin marka bilinirliklerini şimdiden artırdığını, yerli üretime geçilmesiyle ‘short list’e girebileceklerini vurguladı.

Tofaş Ar-Ge 25. Yaşını kutluyor

Dünya Gazetesi

Son 15 yılda 1,6 milyar euro Ar-Ge harcaması yapan Tofaş’ın Ar-Ge Merkezi, çeyrek asrı geride bıraktı.

Alman devi Continental’den Türkiye açıklaması! Yeni fabrika için ilk adres

Star

Alman lastik devi Continental’in Türkiye CEO’su Jaron Wiedmaier, Türkiye pazarının büyüme potansiyeline işaret etti. Dünyanın bir çok noktasında fabrikalarının bulunduğunu söyleyen Alman CEO “Birgün fabrika yatırımına karar verirsek Türkiye öncelikli pazarımız olabilir” dedi.

Megane Sedan yeni motoruna kavuştu! İşte fiyatı

Haber7

Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç otomobili arasında yer alan ve Türkiye'de üretilen Megane Sedan, ürün gamına eklediği yeni nesil turbo benzinli ve dizel motorlar ile sürüş keyfini bir üst seviyeye taşıyor. 1.3 TCe 140 bg benzinli ve 1.5 Blue dCi 115 bg dizel motorlar, çevreci özelliklerinin yanı sıra yüksek performansları ve düşük yakıt tüketimleri ile dikkat çekiyor.

Subaru Levorg, Tokyo'da örtülerini kaldırdı

Haber7

Subaru Levorg, geçtiğimiz yıl ülkemizde satılmakta olan fakat 2019'dan beri satışı olmayan bir station wagon otomobil. Bu araç, anavatanı Japonya'da uzun yıllardır satılıyor ve Subaru da aracın yüzünün eskimekte olduğunu düşünerek aracı yeniledi.

Yerli savaş uçağı ve otomobil üretimine tam destek

DHA

Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 72’sinin yerli savaş uçaklarının yapabileceğine inandığı ortaya çıktı. Araştırma sonucuna göre, halkın yüzde 81,6’sı ise Türkiye’nin mutlaka kendi otomobilini üretmesi gerektiğini düşünüyor.

AutoBest 2020 finalisti Opel Corsa oldu

Haber7

Opel’in küçük sınıftaki başarılı temsilcisi olan Corsa’nın yeni nesli ''AUTOBEST 2020'' finalistlerinden biri oldu. Opel'in küçük sınıftaki başarılı temsilcisi böylece pazara sunulan beş önemli modelden biri olarak finale kalmayı başardı. Kazanan Aralık ayı ortalarında açıklanacak.

Türkiye'de bir ilk! Üretimine başlandı

AA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'de ilk defa alüminyum motor blokunun Oyak Renault Yüksek Basınçlı Alüminyum Enjeksiyon Fabrikası'nda üretileceğini belirterek 'Bu fabrika, Renault'un ülkemizde ve Avrupa'daki tek hibrit motor üretim tesisi olacak. Burada üretilen motorlar Çin, İspanya ve İngiltere’ye ihraç edilecek.' dedi.

Dizel otomobillerde yeni dönem başlıyor

Haber7

Otomobil üreticileri özellikle Dieselgate skandalının ardından yaşanan gelişmelerle beraber elektrikli ve hibrit motor seçeneklerine ağırlık verirken Japon otomobil devi Mazda, dizel teknolojisini yeniden yörüngeye sokacak bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Dizel otomobillerde yeni dönemi başlatacak olan teknoloji 2020 yılında görücüye çıkacak.

Anadolu Isuzu, Ar-Ge yatırımlarında gaza basacak

Haber7

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, gelecek dönemde Ar-Ge yatırımları ve yeni ürünler geliştirmenin ön planda olacağını belirterek, "Endüstri 4.0 ve dijitalizasyon anlamında baktığımız zaman çok ciddi gelişmeler var. Üretim çalışmalarımızın, satış ve satış sonrası servis çalışmalarımızın dijital yapıya daha uygun hale gelmesi lazım. Bunun için üretim ve fabrikamız tarafında da yatırımlar var." dedi.

BMW yeni ortak arayışına girdi!

Haber7

Alman otomobil üreticisi BMW, Daimler ile birlikte yürüttüğü mobilite servisleri şirketi Car2GO için yeni bir ortak arayışına girdi.