Bülten Arşivi - Nisan 2021

Otomobil markaları kapanmada araç satmak için harekete geçti

Habertürk

17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma süreci tüm yurtta bugün başladı. Bu süreçte otomobil satışlarının nasıl devam edeceğine yönelik belirsizlikler sürerken, bazı markalar ise çeşitli yöntemlerle araç satışına devam edeceklerini açıkladı. Audi online satış uygulaması üzerinden müşterilerine ulaşacağını bildirirken, Suzuki ise hem otomobil hem de motosikletler için fiyat sabitleme hizmetini devreye aldığını duyurdu.

Yeni Fabia hakkında ilk ipucu ortaya çıktı

Habertürk

Volkswagen Grubu markalarından Skoda, 1999 yılından bu yana yollarda olan modeli Fabia'nın yeni nesli hakkında ilk ipuçlarını paylaştı. Güncel versiyona göre artan boyutları ile dikkat çeken dördüncü nesil Fabia'nın, markadan paylaşılan görsellerinde daha keskin hatlara sahip olduğu görülüyor.

DFSK SERES ve Huawei’den sınır ötesi işbirliği

bilmediklerimiz.com

Klâsik araba pazarı modelini büsbütün bilakis çeviren bu işbirliği sayesinde dünyada birinci kez teknoloji markası ve akıllı araba markası uzmanlıklarını birleştirdi. İşbirliğinin birinci eseri olan SERES SF5 Huawei Smart Selection,“Yüksek performanslı elektrikli kupe SUV” olarak dünya pazarındaki yerini aldı. Mayıstan itibaren her iki markanın satış kanallarında yer alacak.

Elektrikli motorların tasarımı AB ile uyumlu hale getirildi

AA

Elektrikli motorların tasarımı Avrupa Birliği (AB) mevzuatına uyumlu hale getirildi. Elektrik Motorlarının ve Değişken Hız Sürücülerinin Çevreye Duyarlı Tasarım Gerekliliklerine Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı. Söz konusu tebliğin, elektrik motorlarının ve değişken hız sürücülerinin çevreye duyarlı tasarım gerekliliklerini belirleyen Avrupa Birliği mevzuatına uyum çerçevesinde hazırlandığı belirtildi

Renault otomobillerinin hızını 180 km/s ile sınırlayacak

Habertürk

Gelecek planlarını açıklayan Renault, otomobillerinin hızını 180 km/s ile sınırlayacağını bildirdi. Renault'un hızı sınırlanan ilk modeli ise 2022'de yollara çıkacak Megane-E olacak. Ayrıca, Renault bünyesindeki Dacia modellerinin de hızı son 180 km/s ile sınırlanacak