Bülten Arşivi - Haziran 2016

Turizm geriledi, Hertz 3 bin araçlık yatırımı askıya aldı

Dünya Gazetesi

Turizm sektöründe yaşanan gerileme araç kiralama şirketlerini de etkilemeye başladı. Hertz Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, bu yıl 3 bin adetlik yeni araç yatırımı yapma planlarını turizmde yaşanan gelişmeler nedeniyle beklemeye aldıklarını söyledi.

Volkswagen'e ağır ceza

Dünya Gazetesi

Alman otomotiv devi Volkswagen, emisyon testi manipülasyonu nedeniyle 10 milyar dolardan fazla ödeme yapacağı bildirildi.

Toyota C-HR, 2017'de seri üretime geçecek

Dünya Gazetesi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Üst Yöneticisi Kato, Toyota C-HR modelinin Türkiye'de üretilen ilk hibrit araç ve ilk cross over model olacağını söyledi.

Fiat'dan ticari araçlara 0 faizli kampanya

AA

Kampanya kapsamında Fiat Fiorino'ya 39 bin 400 lira, Fiat Doblo'ya 45 bin 700 liradan başlayan anahtar teslim fiyatı ile sahip olunabiliyor.

Trafik sigortasında prim artışına çözüm

Haberturk

Sigorta şirketleri trafik sigortasından son 10 yılda 7 milyar lira zarar edince yeni sermaye koyma ihtiyacı doğmuştu. Hazine şirketlerin karşılıklarını azaltacak düzenleme yaptı.

2016'da yenileme pazarına 5 milyar dolar harcanacak

Dünya Gazetesi

Yenileme pazarına odaklanan tedarik sanayicileri, bu alanda büyük fırsatlar görüyor. TAYSAD Başkanı Kanca, 2016'da yenileme pazarının 5 milyar dolara ulaşacağını söyledi.

Renault, Clio'yu yeniledi

AA

Yenilenen Clio, sahip olduğu far tasarımı ve full-LED Pure Vision farları ile daha iyi bir görünüme sahip. Yeni Clio Türkiye ve diğer ülkelerde yılın son çeyreğinde yollarda olacak.

Otomotivde bayilik düzeni sil baştan

Dünya Gazetesi

Rekabet Kurumu’nun tebliğ taslağı kesinleşirse ana firma bayi ile sözleşmesini sebep göstermeden iptal edebilecek.

Trafiğe 107 bin araç daha katıldı

Dünya Gazetesi

Nisan ayında trafiğe 107 bin yeni aracın kaydı yapıldı. Trafikteki toplam araç sayısı 20 milyon 350 bini geçti.

2. el oto piyasası hareketlenmeye başladı

AA

Ramazan Bayramı tatili ile yaz sezonuna girilecek olması dolayısıyla ikinci el otomobil piyasası hareketlenmeye başladı. Yaklaşık 100 bin ikinci el aracın Ramazan ayında el değiştireceği tahmin ediliyor.

Toyota Corolla yenilendi

AA

Daha premium ve daha prestijli bir görünüme kavuşan yeni Corolla haziran ayının son haftası itibarıyla Türkiye yollarına çıkacak

Renault'dan hazirana özel fırsatlar

AA

Clio ailesi, Captur, Kadjar modellerinde ve Kangoo ailesinde 24 bin lira 12 ay ve 20 bin lira 15 ay kredi kullanımında sıfır faiz fırsatı bulunuyor.