Bülten Arşivi - Haziran 2022

Toyota’da üretim yüzde 28,5 düştü

Dünya Gazetesi

Toyota Motor, bu yılın mayıs ayında Japonya içi üretiminin geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 28,5 düştüğünü bildirdi.

Kuzey Koridoru’ndan en az yüzde 15 pay alabiliriz

Dünya Gazetesi

Uluslararası taşımacılıkta Orta Koridor'un güçlendirilmesi için Türkiye, Azerbaycan ve Kazakistan arasında çalışma grubu kuruldu. DEİK Lojistik İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, “Sadece Hazar Denizi geçişlerini hızlandırmak bile, Kuzey Koridoru’ndan en az yüzde 15’lik bir payın ülkemiz üzerinden geçmesini sağlayacak” dedi.

Volkswagen, Tesla için tarih verdi

Haber7

Alman otomobil devi Volkswagen’den Tesla yöneticilerini kızdıracak bir açıklama geldi. CEO Herbert Diess Tesla’nın zayıfladığını ve 2025 yılında sektörde liderliği ele geçireceklerini söyledi.

Elektrikli araçta ikilemi aşacak formül şart

Dünya Gazetesi

Herkes elektriğini pazarlık yoluyla en ucuza satandan alabilsin diye geçilen serbest piyasa modelinin tıkanma yaşadığı ortada. Eskiye dönüş mümkün mü sorusuna farklı cevaplar verilebilir. Ama bugüne nasıl gelindiğini incelemekte büyük yarar var.

İkinci el araç piyasasında bayram hareketliliği

Dünya Gazetesi

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, araç üretimi ve tedarikinde yaşanan aksamaların devam etmesinin ikinci ele olan talebi artırdığını belirtirken, yaklaşan Kurban Bayramı'nın piyasayı daha da hızlandırdığını söyledi.

AB’den benzin ve dizel kararı!

Haber7

Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadele kapsamında karbon emisyonlarını sıfıra indirme planı çerçevesinde Avrupa Birliği (AB), 2035 yılına kadar kıtada içten yanmalı motorlu araçların satışını sona erdirme planını onayladığını açıkladı.

Otomotivin start-up’ları ‘Şarj ve Batarya Teknolojileri’ için yarışacak

Dünya Gazetesi

Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nın (OGTY) bu yılki teması ‘Şarj ve Batarya Teknolojileri’ olarak belirlendi. Yarışmanın başvuruları 26 Ağustos’a kadar sürecek. Gençlere çağrıda bulunan OGTY Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu. “Yatırım alan her iki Türk girişimciden biri bu programdan çıkıyor” dedi.

Ford Otosan'dan sürpriz: Rakun

insideevs.com.tr

Ford'un en yeni mobilite çözümü karşımızda. Bugünün dünyasında hepimizin ortak amacı hem sürdürülebilirlik hem de zamanı verimli kullanmak diyebiliriz. Durum böyle olunca, tüm sektörlerde yaşanan dijital dönüşüm sayesinde akıllı mobilite çözümleri ve çevre dostu teknolojiler önem kazanıyor. Müşterilerin beklentileri de doğal olarak bu yönde gelişiyor.

İkinci el otomobil fiyatlarında görülmemiş zam!

Haber7

Sektör temsilcileri Kurban Bayramı öncesinde ikinci el araçlara zam geleceğini duyurmuştu. Beklenen zam fiyatlara yansımaya başladı. Ancak bir kötü haber daha geldi. Araç Fiyatlarına bayramdan sonra da zam geleceği belirtiliyor.