Bülten Arşivi - Mart 2017

Honda Türkiye’ye yeni başkan

Dünya Gazetesi

Ekim 2010’dan bu yana Honda Türkiye’nin Başkanı olan Hideto Yamasaki, 1 Nisan 2017 itibariyle görevini Takuya Tsumura’ya bırakıyor.

Sıfır otomobile kur farkı zammı geliyor

Dünya Gazetesi

ÖTV ile birlikte yüzde 5-15 fiyat artışı yaşayan sıfır otomobillere nisan ayında bu kez yüzde 20 civarında kur farkı zammı yapılması bekleniyor.

Saatlik kiralama giderek gelişiyor

AA

Anadolu Grubu Otomotiv Grubu Başkanı Koçak, "ABD ve Avrupa'da bugün saatlik araç kiralama trendi hızla artıyor. Türkiye'de de bu başladı. Önümüzdeki dönemde de hızlanarak bu konuda gelişeceğiz" dedi

Tofaş, mesleki eğitim desteğini sürdürüyor

AA

Tofaş, mesleki eğitime destek olmak amacıyla hazırlanmış 56 aracın teslimatını sürdürüyor. Bu kapsamda, Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç bir adet kesit Egea aracı, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin'e teslim etti

Hyundai, SUV üretimi için kararı son çeyrekte verecek

Dünya Gazetesi

İzmit Fabrikası'nda üçüncü model olarak SUV üretme kararı alan Hyundai, hangi modelin üretileceğini son çeyrekte açıklayacak. Yıllık 50 bin adetlik üretimle kapasite tam dolacak.

Hangi otomobil ne kadar yakıyor?

Dünya Gazetesi

"Dizel mi benzin mi?" tartışmaları gündemi meşgul ederken "arabamkacyakar.com" hangi arabanın ne kadar yaktığını paylaştı.

Otomotiv pazarında küçülme bekleniyor

REUTERS

Otomotiv pazarında bu sene en az yüzde 11 küçülme öngörülüyor. Sektör temsilcileri sürdürülebilir büyüme için tedbir alınmasını bekliyor.

Traktörde bu yıl da rekor bekleniyor

AA

Başak Traktör Satış ve Pazarlama Direktörü Bayramoğlu, "Türkiye iç pazarında geçen sene 70 bin traktör satıldı. Bu, Türkiye tarihinin en büyük traktör satışıdır. İnşallah bu sene bu rakamların da üzerinde satış yapılması bekleniyor" dedi.

Chery'den Mercedes'e 'EQ' şikayeti

REUTERS

Çinli otomobil üreticisi Chery, Mercedes Benz'in ürettiği yeşil enerjili bazı araçları için 'EQ' adını kullanması üzerine şikayette bulundu.

Toyota Türkiye'de hibrit ile büyüyecek

AA

Toyota Türkiye Pazarlama Müdürü Erdim, 2020 yılında Toyota'nın Türkiye'deki satışlarının yüzde 50'sinin hibrit araçlardan oluşmasını hedeflediklerini söyledi.

S&S Motors'tan 'Premium' yatırım atağı

Dünya Gazetesi

Yatırımda Premium segmente odaklanan S&S Motors, 4. Levent’te 45 milyon TL yatırımla yeni bir showroom açıyor. Satışları %100 artırmayı hedefleyen şirket, 3. büyük filo şirketiyle de anlaşma yaptı.

Araçlarda CNG yakıtı kullanımı yaygınlaşacak

AA

Türkiye'de benzin, motorin ve LPG'ye alternatif olarak araçlarda kullanılmaya başlayan sıkıştırılmış doğalgazın (CNG) iletim hattına uzak istasyonlara da iletilerek kullanımı yaygınlaştırılacak.

Trafik sigortasına tavan fiyat geliyor

Dünya Gazetesi

Trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasının önümüzdeki ay hayata geçirileceğini bildiren Başbakan Yardımcısı Şimşek, primin yeni trafiğe çıkacak araçlarda yüzde 40 ucuzlayacağını söyledi.