Bülten Arşivi - Nisan 2014

Türkiye – İran KUKK Toplantısı İstanbul’da Yapıldı!

28-29 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul’da yapılan Türkiye-İran Kara Ulaştırması Karma Komisyon Toplantısında Türk heyetine Başkanlık eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin Yılmaz Başkanlık yapmıştır.

Gefco’dan iPad uygulamalı güvenli oto taşımacılığı

Lojistik Haber

Gefco, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren müşterilerine kusursuz kalitede hizmet sunma amacıyla, şirket içinde ultra yenilikçi bir iPad uygulaması geliştirdi. Bu iPad uygulaması araç yükleme denetimlerini daha kolay hale getirecek. Saha çalışanlarının operasyonel gereksinimleri gözönünde bulundurularak tasarlanan uygulama araç taşımacılığını daha da güvenli hale getirecek.

Tehlileki Madde Faaliyet Belgesi Yönergesi Yürürlükte

kamyonum

Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmeliğe dayanarak hazırlayıp 18.04.2014 tarihinde yayınladığı “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönerge” yürürlüğe girmiştir.

İnanılmaz düşüş!

GazeteVatan

Trafiğe kayıt yaptıran araçlar sayısında Şubat ayında büyük düşüş yaşanırken, toplam araçlar içinde otomobilin payı da yükseldi.

'Yatırım çekmek için ÖTV'yi indirmek lazım'

Dünya Gazetesi

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Sabuncu, otomotiv sektörünün 2023 hedeflerine ulaşabilmesi içinyatırımcının ülkeye çekilmesi gerektiğini söyledi

DÜNYA VE TÜRKİYE OTOMOTİV SEKTÖRÜ RAPORU 2013

ODD
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), otomotiv sektörüne yönelik politikaların tasarım süreçlerine katkı sunmak amacıyla, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde Türkiye’deki otomotiv sektörünün mevcut durumunu ortaya çıkarmayı amaçlayan bu çalışmayı hazırlamıştır. Çalışmada ulusal ve uluslararası kaynaklardan derlenen veriler kullanılmıştır. Bu kapsamda, veri mevcudiyetine bağlı olarak, Türkiye’deki mevcut durumun, farklı ülkelerdekiyle karşılaştırmalı bir perspektiften ele alınmasına özen gösterilmiştir.

Otomotivde 6 yılın rekoru

Dünya Gazetesi

Otomotiv endüstrisi mart ayında 2 milyar 128 milyon dolarlık ihracatla son 6 yılın en yüksek dış satışına ulaştı

Yeni modeller otomotivcilerin yüzünü güldürdü

Milliyet

ULUDAĞ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, otomotiv ihracatının yılın ilk çeyreğinde geçen yıl aynı dönemine göre yüzde 8 artış ile 5 milyar 546 milyon dolara yükselmesinin olumlu olduğunu söyledi. Sabuncu, yaşanan bu gelişmeyi, Avrupa pazarındaki iyileşme ile otomotiv firmalarının yeni modellerinin piyasa çıkmasına bağladı.

İhracat otomobille gazladı: 13 milyar $

Milliyet

Otomotiv sektörünün öncülüğünde ve Avrupa Birliği’ndeki (AB) toparlanmaya paralel olarak artmaya devam eden ihracat martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4.3 artışla 13.14 milyar dolar oldu.

Hafif ticari ‘müjdeyi’ K belgesinde bekliyor

Dünya Gazetesi

Bakan Fikri Işık’ın “Müjdeli haber vereceğiz” dediği hafif ticari araç üreticilerinin en önemli beklentisi K belgesi fiyatının düşürülmesi. Sektörün umudu seçim sonrasında...