Bülten Arşivi - Kasım 2022

Ferrari 365 California Spyder Jay Leno ile buluşuyor!

msn haber

Ferrari, tarihler 1966'yı gösterdiğinde Cenevre Otomobil Fuarı'nda 365 California Spyder'ı büyük bir ihtişamla sergilemişti. Otomobil üreticisi, Pininfarina tasarımına sahip üstü açılır spor otomobilden yalnızca 14 örnek üretti ki bu örneklerden biri ünlü otomobil tutkununu Jay Leno'nun YouTube kanalında kendisini gösterdi.

Elektrikli araç "Ceryan" seri üretime hazırlanıyor

Dünya Gazetesi

Adana'da, Çukurova Teknokent bünyesindeki mühendislik firmasınca geliştirilen, tek kapılı ve 100 kilometre menzilli elektrikli araç "Ceryan", tamamlanan yol testlerinin ardından seri üretime hazırlanıyor.

Otomobil üreticilerinden rekor kar

Dünya Gazetesi

Denetim ve danışmanlık şirketi EY'nin araştırmasına göre, dünyanın en büyük otomobil üreticileri rekor karlar elde etmeye devam ediyor.

Kasko ödemelerine 'ÖTV' ayarı

Dünya Gazetesi

Otomobillerde ÖTV matrahları yeniden belirlendi ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Hal böyle olunca bazı modellerin sıfır ve ikinci elinde düşüşler meydana geldi. Bu durum araçların kasko fiyatlarını da etkiledi.

Tesla'lar artık "portakal hilesini" algılayacak

Donanım Haber

Tesla otomobillerde otopilot devredeyken direksiyonu tutma zorunluluğu bazı hilelerle aşılabiliyordu. Ancak artık direksiyonun arasına portakal veya su şişesi yerleştirmek işe yaramayacak.