Bülten Arşivi - Ekim 2017

Full kapasiteye ulaştık yeni makineye yer yok

Dünya Gazetesi

TAYSAD Başkanı Alper Kanca, “Ana üreticilerin hepsi tam kapasite çalışıyor. En büyük otomotiv üreticilerinden biri yer sıkışıklığından bazı işlerini yan sanayicilere vermeye çalışıyor” dedi. Üreticiler ise fabrika yatırımı için yeni modeller garantilemeyi bekliyor.

Ford Otosan'ın kârı 2 kat arttı

REUTERS

Ford Otosan, 2017'nin üçüncü çeyreğinde kârını bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık iki kat artırdı.

Kayseri Serbest Bölgesi’nden otomotiv sektörüne ucuz arsa

Dünya Gazetesi

Kayseri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesi’nde tahsise hazır 3.5 milyon metrekare alanın yatırımcı beklediğini belirterek, yerli otomobil projesine destek için otomotiv sektörüne ucuz arsa sunacaklarını söyledi.

Ali Koç: Avrupa'daki yapılanmamız tamamlanmak üzere

AA

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, Avrupa'daki yapılanmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, "İhracat bizim için çok önemli. Ürettiğimiz 3 arabadan birini ihraç etmeyi, ihraç ettiğimiz arabaların yarısını da Avrupa'ya satmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Son çeyrekte kampanya yarışı hızlandı

Dünya Gazetesi

Otomotiv devleri son çeyrekte kampanyaları hızlandırdı. Uzmanlar yeni yılda fiyatların yükselebileceği ve yılın son kampanyalarının kaçırılmaması gerektiği görüşünde.

 

Otoda satışlar hızlanıyor, kampanyalara ilgi artıyor

Dünya Gazetesi

Otomobil satışlarında son çeyrekte hızlanma bekleniyor. MTV zammından ürken ve dövizdeki artışın fiyatlara yansımasından endişe eden tüketicinin, talebi öne çekeceği öngörülüyor. Uzmanlar zamlar gelmeden yıl sonu kampanyalarının kaçırılmaması gerektiği konusunda da tavsiyede bulunuyor.

Araç fiyatlarındaki artış kiralamaya yönlendiriyor

AA

TOKKDER Genel Koordinatörü Özgül, sıfır araç fiyatlarındaki artışın operasyonel kiralama sektörüne olan talebi yükselttiği söyledi. Özgül, sektörün bu yıl yüzde 12 civarında büyümesinin beklendiğini kaydetti.

Bozankaya’da hedef yıllık 500 otobüs ihracatı

Dünya Gazetesi

Bozankaya’nın 2’nci nesil elektrikli otobüsü SILEO Avrupa’da görücüye çıktı. Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, 2018 yılında 200, 2018’da ise 500 otobüs ihracatı hedeflediklerini söyledi.

TSE'ye otomotiv sektöründe yeni görevler

Dünya Gazetesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, otomotiv sektöründe görev yapan teknik elemanların eğitim, sınav ve sertifikalarından sorumlu olacak.

Nissan'da kriz büyüyor

Dünya Gazetesi

Nissan, araçların denetiminde yetkisiz denetçiler kullanmaya devam etmiş.