Bülten Arşivi - Mart 2023

İSPARK otoparklarına elektrikli şarj istasyonu

Dünya Gazetesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki İSPARK otoparklarına elektrikli şarj istasyonu kurulacak. İSPARK Genel Müdür Yardımcısı Samet Aslan 2030'da İSPARK otoparklarının kapasitesinin yüzde 10'unun elektrikli araçlara hizmet vermesinin hedeflendiğini kaydetti.

Yeni Nesil Volkswagen Tiguan bir kez daha görüntülendi

Motor 1 Türkiye

Volkswagen, Tiguan'ın yeni nesli için kolları sıvamış durumda. Aşağıdaki fotoğraflardan da inceleyebileceğiniz üzere marka, üst ızgarayı gizlemek adına farlar arasında bir kaplama tercih ediyor.

Togg'un şarj ücretleri belli oldu

cnnturk

Türkiye'nin otomobili Togg'un ilk sahipleri belli oldu. Çekilişte ismi çıkan şanslı ilk 20 bin kişi şimdiden plan yapmaya başladı. Peki Togg'un şarj ücreti kaç para? İşte detaylar...

TEHAD Başkanı: Şarj ağımızın 10 bine ulaşacağını tahmin ediyorum

Dünya Gazetesi

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, Togg'un ön siparişte aldığı talebin 1 haftada 100 bin olduğu göz önünde bulundurulursa, çok daha fazla şarj istasyonuna ihtiyaç olduğunu belirtti. Yılsonuna kadar toplam şarj ağının 10 bine ulaşacağını tahmin edildiğini söyledi.

"ChatGPT gibi yapay zekâ sistemlerinin geliştirilmesine ara verilsin"

Dünya Gazetesi
Elon Musk, bir grup yapay zekâ uzmanı ve teknoloji sektörü yöneticileri ile birlikte imzaladıkları açık mektupta, gelişmiş yapay zekânın (AI) topluma ve insanlığa olan risklerine vurgu yaparak, OpenAI'ın yeni piyasaya sürdüğü yapay zekâ sohbet robotu GPT-4'ten daha güçlü bir sistem geliştirmeye altı ay ara verilmesi için çağrı yaptılar.

Tesla, Türkiye için tarih verdi!

Donanım Haber

Tesla'nın resmi Instagram hesabından yapılan paylaşımda Türkiye için 4 Nisan tarihi işaret edildi. 4 Nisan'da bizi neler bekliyor? Tesla, 4 Nisan'da ne tanıtacak?

AB'den elektrikli araç şarj istasyonu kararı

AA

Avrupa Birliği (AB) kurumları, elektrikli otomobillere daha fazla şarj istasyonu kurulması konusunda uzlaşı sağladı. Buna göre, ana yollarda 2026'ya kadar elektrikli arabalar için 400 kilovatsaat (kWh) çıkışa sahip şarj istasyonlarının her 60 kilometrede bir konuşlandırılması gerekecek. Ana yolların yarısında 2028'e kadar her 120 kilometrede bir kamyon ve otobüslere yönelik elektrikli şarj istasyonu yer alacak

Yeni Dacia Duster, Bursa'da üretilebilir!

Donanım Haber

Geçtiğimiz haftalarda TOFAŞ'ın Stellantis Türkiye'yı satın almasının ardından Oyak Renault tarafından da bir atak geldi. Şirket, Mistubishi'den sonra Dacia için de üretim yapmaya hazırlanıyor

İspanyol üreticiden İstanbul için yeni 'konsept' planı

Habertürk

İspanyol otomobil üreticisi Seat, 2022 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Geçen yıl 10.5 milyar euro ciro elde ederek şirket tarihinin en yüksek ikinci cirosuna ulaşan şirket, yeniden yapılandırma maliyeti öncesinde faaliyet kârının 179 milyon euro artarak 550 milyon euroya yükseldiğini bildirdi.

1973 model Jaguar E-Type 3 milyon 650 bine satıldı

otoajanda.com

Klasik otomobil tutkunları İstanbul’da düzenlenen “Klasik Araç Müzayedesi” etkinliğinde buluştu. 2plan tarafından düzenlenen müzayede çok sayıda klasik aracın satışa çıkarıldığı bir arena oldu.

Yeni Nesil Aston Martin DB11 casus kameralarına takıldı

Motor 1 Türkiye

Aston Martin, içinde bulunduğumuz yılın ilk anlarından beri bir DB11'i test etmekle meşgul. Her ne kadar o görüntüleri analiz ederek mevcut modele çok benzer bir tanesini gördüğümüzü sansak da aslında kendisinin yeni nesil olduğunu belirten bazı farklılıklar bulunuyor. Haberimizin en altında izleyebileceğiniz videoda bu güzellik, Nürburgring'de test edilirken kayda alındı.