Bülten Arşivi - Ağustos 2022

DS 4, eylül ayında Türkiye’de

AA

Türkiye’ye ilk etapta DS 4 TROCADERO versiyonu ve BlueHDi 130 motor seçeneği ile giriş yapacak olan DS 4 modeli, 8 ileri tam otomatik şanzıman ile satışa sunuluyor

Otoparklarda sorumluluk kime ait?

Haber7

Otomobil sahipleri yüz binlerce liralık araçlarını kimi zaman kısa süreli kimi zaman da uzun süreli olarak otoparklara bırakıyor. Peki otoparklarda meydana gelen hırsızlık ve maddi hasar gibi durumlarda sorumluluk kime ait?

Filo kiralama şirketleri 6 ayda on binlerce araç satın aldı

otoajanda.com

Türkiye otomotiv pazarının en önemli oyuncularından filo kiralama şirketleri için 2022 yılı ilk yarı karnesi açıklandı. Ocak – Haziran 2022 döneminde 30.700 adet araç satın alan filo kiralama şirketleri bu araçlar için 13 milyar 900 milyon TL ödeme yaptı. Ödemelerin 8.1 milyar TL’si ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) ve KDV (Katma Değer Vergisi) gibi araç vergilerinden oluştu. Filo şirketlerinin artışında hafif ticari araçlara yönelik talep etkili oldu.

Android Automotive 13 dağıtıma başladı

Donanım Haber

Android Automotive 13 araç içi bilgi platformu sürücünün verimliliğine odaklanmış pek çok yenilik ile geliyor. Gizlilik paneli, Ultra Wide Band desteği bunlar arasında.

TEMSA yeni elektrikli otobüsü için Almanya’da lansman yapacak

otoajanda

Dünyanın en önemli ticari araç fuarlarından Hannover IAA Transportation 2022, 19-25 Eylül 2022 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor. 40 farklı ülkeden 1.200’ün üzerinde katılımcının kayıt olduğu etkinlik; elektrikli ticari araç lansmanlarıyla gündeme oturacak. TEMSA yeni elektrikli otobüsü için 4 yıl aradan sonra ilk kez fizik yapılacak Hannover IAA 2022 Fuarı’nı seçti.

Elektrikli motorlara ilgi büyüyor

CNN Türk

Motosiklet pazarında büyüme sürüyor. Tedarik problemlerine rağmen ilk 7 ayda satışlar yüzde 47.9 arttı.