Bülten Arşivi - Şubat 2017

'Türkiye'de araç yoğunluğu yetersiz'

AA

Renault Mais Genel Müdürü Çağdaş, Türkiye'de her bin kişiye 150 araç düştüğünü, Bulgaristan'da bunun 300 adet, Romanya'da 325, Almanya'da 600, ABD'de ise 875 adet olduğunu ve Türkiye'de aslında araç yoğunluğunun yetersiz olduğunu söyledi.

Otomotivde ürün kârlılığı devri bitiyor

Dünya Gazetesi

Uluslararası 2017 Küresel Otomotiv Sektörü Yönetici Anketi’nden “teknoloji, sistemi değiştirecek” uyarısı geldi. Araştırmaya göre otomotiv şirketlerinin başarısı artık araç satarken değil, aracın ömrü boyunca yaratılan müşteri değeriyle ölçülecek.

Fiat Egea'lar için özel kampanya

Dünya Gazetesi

2017 model Egea’lar 57.900 TL’den başlayan fiyatlar ve yüzde 0.99 faiz oranıyla satışa sunuluyor.

'Model 3 için daha fazla sermayeye ihtiyaç var'

Dünya Gazetesi

Tesla Başkanı ve CEO'su Musk, "Model 3"ün geliştirilmesi sürecinde riskleri en aza indirmek için daha fazla sermayeye ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

ARLOD 12.Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

ARLOD

Sayı : 2017 / SİR / 03                                                                        İstanbul, 23 Şubat 2017
Konu : ARLOD 12.Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Ford Otosan'dan İngiltere hamlesi

Dünya Gazetesi

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özyurt, transit araçlar için hibrit elektrikli ve benzinli olan bir versiyonu devreye almak üzere çalışmaya başladıklarını açıklarken elektrikli araçların önce Çin pazarına gireceğini söyledi.

Otomotiv ihracatı yüzde 13 arttı

Dünya Gazetesi

Türkiye toplam ihracatı 2016 yılında yüzde 1 oranında azalırken, otomotiv endüstrisi ihracatı yüzde 13 oranında artış gösterdi.

Otoparklarda yeni dönem

Dünya Gazetesi

İstanbul'da günlük ortalama 150 bin araca hizmet veren İSPARK’ta artık kredi kartı ve İstanbulkart’la ödeme yapılabilecek.

Zam, otoda kiralamaya talebi artırıyor

Dünya Gazetesi

ÖTV zammı ve kurdaki artışla otomobile gelen zamlar, 2017’de kiralamaya yönelik talebi artırıyor. Kemer sıkan birçok şirket araçları satıyor, kiralamayı seçiyor. Sektör daralan ekonomiye rağmen %10 üzerinde büyüme bekliyor.

Toyota’nın hibrit satışı 10 milyonu aştı

Dünya Gazetesi

Toyota, ilk seri üretim hibrit otomobilini sunduğu 1997 yılından bu yana geçen 20 yıllık sürede hibrit model satışlarında 10 milyon adedi aşmayı başardı.

ESBAŞ, İzmir’e yeni bir serbest bölge kuruyor

Dünya Gazetesi

Türkiye’nin en büyük serbest bölgesi olan Ege Serbest Bölgesi’ni işleten ESBAŞ, İzmir’e bir serbest bölge daha kuruyor. 2 ayrı bölgede arazi incelemelerini sürdüren ESBAŞ, yıl sonunda yeni serbest bölgenin kuruluşunu tamamlamayı hedefliyor.

Ford Otosan'dan 955 milyon liralık kâr

REUTERS

Ford Otosan 2016'da yüzde 13.5 artışla 955 milyon 300 bin lira net kâr elde ederken satışlarını da yüzde 9.2 yükselterek 18.3 milyar liraya taşıdı.

Yerli otomobilde yol haritası ortaya çıkıyor

AA

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, yerli marka otomobil konusunda iş modelinde dönüşüme gidildiğini belirterek, "Şu anda görüştüğümüz birkaç sanayicimiz var. Onlarla beraber çalışıyoruz." dedi.