Bülten Arşivi - Mart 2022

İkinci nesil BMW 2 Serisi Active Tourer önemli yeniliklerle geldi

otoajanda
Kapadokya’da düzenlenen etkinlikte tamamen elektrikli yeni i4 ile birlikte ikinci nesil BMW 2 Serisi Active Tourer modelinin de tanıtımı yapıldı. Kendi türünde bir model için önemli ilerlemeler kaydeden model premium sınıfta dikkat çekecek özellikleriyle öne çıkıyor.

Lotus Eletre tanıtıldı: 600 beygirlik elektrikli SUV

Donanım Haber

Bazı Doğu Avrupa dillerinde 'canlanma' anlamına gelen Eletre, farklı tasarımıyla olduğu kadar özellikleriyle de dikkat çekiyor. İşte tamamen elektrikli bir SUV olan Lotus Eletre'nin özellikleri:

Bakan Varank'tan yerli otomobil Togg açıklaması!

Haber7

Bakan Mustafa Varank, "Emin olun TOGG, bu yıl sonunda trafiğe çıktığında sadece ülkemizin değil, dünyanın da yıldızı olacak. Sıfır karbon emisyonuyla, iklim değişikliğiyle mücadeledeki en büyük kozlarımızdan biri olacak" dedi.

Bursalı kalıpçılar, 2025’e kadar dolu

Dünya Gazetesi

Otomotiv endüstrisinde 2021’in son çeyreğinde devreye giren ana sanayi projeleri kalıp sektörünü hareketlendirdi. Sektör, yüzde 80 kapasite doluluğuna ulaştı. Otomotiv kenti Bursa’da da kalıpçılar 2025 yılına kadar aralıklı da olsa ivmelenmenin devam edeceğini belirtiyor.

TMSF'den lüks araç ihalesi

Dünya Gazetesi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), toplam muhammen bedeli 12 milyon 640 bin TL'yi bulan 9 araç için yarın ihale gerçekleştirecek.

EY Türkiye: 'Elektrikli otomobiller Türkiye için fırsat'

Habertürk

EY Türkiye ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından hazırlanan ‘Mobilite Sektöründe Gündem’ raporu, pandemi etkisinin ve küresel belirsizliklerin sürdüğü bir dönemde Türkiye otomotiv sektörünü etkileyen trendlere ışık tutuyor. Rapor, Türkiye’nin sahip olduğu tecrübe, jeostratejik konum ve rekabet gücü ile otomotiv ve ilgili yan sektörlerdeki avantajlarına ve bu alandaki potansiyel büyüme ve fırsat alanlarına dikkat çekiyor.

'İlanlarda 'KDV hariç' yazısı görebiliriz'

Habertürk

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el araç alım satımında artırılan KDV oranı ile ilgili açıklamalarda bulundu. KDV düzenlemesinin ikinci el sektöründe huzursuzluğa sebep olduğunu belirten Erkoç, "Otomobil alım satımında KDV oranının yükseltilmesi kayıt dışılığın artmasına, devletin vergi kaybına uğramasına ve hem alıcının hem de satıcının mağduriyet yaşamasına sebep olacaktır. Artık internet sitelerindeki araç ilanlarında ‘KDV hariç’ yazısı da görebiliriz. Bu düzenleme ne yazık ki kurumsallaşmayı bitirirken bireyselleşmeyi artıracaktır" uyarısında bulundu

Sıfır ve ikinci el otomobile savaş darbesi

Haber7

Rusya-Ukrayna savaşı otomotivdeki tedarik krizini derinleştirdi. Markalar bu yıla yönelik satış hedeflerini aşağı yönlü revize ediyor. Toplam pazarda geçen yılı yakalama umudu bile kalmadı. Markalardan savaş kaynaklı ilk zamlar da geldi.

Araç sahiplerine önemli lastik uyarısı!

Haber7

Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği Genel Sekreteri Erdal Kurt, mevsime uygun lastik seçimi üzerine önemli açıklamalarda bulundu.