Bülten Arşivi - Eylül 2016

Tofaş 'En Başarılı Ar-Ge Merkezi' seçildi

Dünya Gazetesi

Tofaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl 5’inci kez düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında “Otomotiv Sektör Birinciliği” ile ödüllendirildi.

Yeni modeller görücüye çıkıyor

Dünya Gazetesi

Otomobil sektörünün en büyük etkinliklerinden biri olan Paris Otomobil Fuarı, gün sayıyor. 29 Eylül’deki basın gösterimiyle birlikte kapılarını açacak olan fuar, 1 Ekim-16 Ekim tarihleri arasında ise ziyaretçilere açık olacak.

Yüksek fiyatlı trafik sigortalarına yenileme fırsatı geldi

Haberturk

Yaz aylarında astronomik fiyatlarla yapılan trafik sigortası poliçelerinin iptal edilerek araçların yeniden sigortalanması mümkün hale geldi. Temmuzda bin liraya yapılmış bir sigorta şimdi 600 liraya yapılacak.

Otomotivciler son 4 aydan umutlu

Dünya Gazetesi

Türkiye otomotiv pazarında yılın 8 ayında bir daralma yaşanmasına karşın sektör temsilcileri, son 4 ayda toparlanma olacağı ve 2016'nın geçen yıla benzer düzeyde, 900-950 bin adetlik satış rakamıyla kapanacağı beklentisi taşıyor.

Trafiğe 1 ayda 91.000 yeni araç girdi

Dünya Gazetesi

Temmuzda trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre yüzde 21,2 düşüşle 90.749 adette kaldı.

Otomotiv sektörü eylülden umutlu

Dünya Gazetesi

Ağustosta yüzde 23.4 artışla ihracatını en fazla artıran sektör otomotiv oldu. Sektör temsilcileri temmuzdaki yüzde 30'luk gerilemeden sonra ağustos rakamlarını bir toparlanma olarak görüyor. Eylül ayından ise umut çok daha fazla.

Otomotiv ağustosta da lider sektör oldu

AA

Otomotiv sektörü, ağustos ayında 1 milyar 680 milyon dolarlık dış satım ile tarihinin en yüksek ağustos ayı ihracatına ulaşırken, aynı ay ilk kez liderlik tahtını başka bir sektöre kaptırmadı