Bülten Arşivi - Ocak 2020

Toyota yine zirvede!

Haber7

Toyota, Fortune Dergisi'nin her yıl gerçekleştirdiği "Dünyanın En Beğenilen Şirketler" sıralamasında beş yıl üst üste birinci otomobil şirketi oldu.

Hyundai Kona dikkatleri üzerine çekti

Haber7

Hyundai'nin B-SUV segmentindeki oyuncusu olan Kona'nın elektrik motorlu versiyonu Avrupa'da Mart ayından itibaren üretilmeye başlanacak. Böylelikle otomobilin teslimat süresinin kısaltılması hedefleniyor.

Frankfurt Otomobil Fuarı 2021'den sonra düzenlenmeyecek

Haber7

Otomotiv endüstrisinin en önemli organizasyonlarından biri olan, özellikle Alman üreticilerin en yeni modellerini tanıttığı "Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı" 2021 yılında yepyeni bir konsept ile adını aldığı şehrin dışında hayatına devam edecek

2020 Skoda Octavia Türkiye için tarih verdi

ARABA HABERCİSİ

Skoda'nın en çok tercih edilen modeli Octavia Eylül 2020’de Türkiye yollarına çıkacak. Skoda Octavia tanıtımında küçük hacimli dizel otomatik seçeneğine yer verilmedi.

Hummer ''elektrik'' ile geri dönüyor

Sözcü

Amerikalıların efsane SUV modeli olan, Amerikan ordusu tarafından kullanılmış, köşeli tasarımı ve üstün arazi kabiliyetiyle bilinen Hummer elektrikli olarak pazara geri döndüğünü açıkladı.

​ARALIK 2019 OTOMOTİV SONUÇLARI AÇIKLANDI

OSD

2019 yılı Ocak-Aralık döneminde toplam üretim yüzde 6 ve otomobil üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 oranında azaldı. Bu dönemde, toplam üretim 1 milyon 461 bin 244 adet, otomobil üretimi ise 982 bin 642 adet düzeyinde gerçekleşti.

Volkswagen'den yeni Türkiye kararı

Haber7

Volkswagen'in Türkiye'ye kurmayı planladığı fabrika ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Bloomberg HT'ye yaptığı açıklamada Volkswagen’in Türkiye yatırımını yılın ilk yarısında tamamlayacağını söyledi.

Elektrikli araçlar yüzde 80 tasarruf sağlıyor

Haber7

Elektrikli araçlarda yakıt maliyetinin normal araçlara göre yaklaşık yüzde 80 daha az olduğu hesaplanıyor. Ev ve iş yerlerindeki elektrikli araç şarj istasyonlarında 100 kilometrelik bir dolum, gece saatlerinde 6-7 lira, gündüz saatlerinde ise 8-10 liraya mal oluyor.

Gemlik'te ilk kazma mayısta

Dünya Gazetesi

Bursa Gemlik’te inşa edilecek yerli otomobil fabrikası için ilk kazma mayısta vurulacak. 2022’de üretime başlanacak olan fabrikada, 2028’den sonra ticari araç da üretilecek.

Ve Mercedes-Benz VISION AVTR ilk kez trafiğe çıktı

Haber7

Son zamanlarda, teknolojik gelişmelerle paralel bir ivme yakalayan otomobil piyasası, elektrikli modellerle beraber sıradışı konsept tasarım üretmeye devam ediyor. Alman devi Mercedes'in yeni otomobili VISION AVTR ilk kez yola çıktı.

Zorlu otomotive 'ısınıyor'

Dünya Gazetesi

Bursa Korteks fabrikasında Avrupa’daki otomotiv ipliği tüketiminin yüzde 15’ni karşılayan Zorlu Grubu, teknoloji şirketi Vestel ile ürün tasarımına reel olarak girdiğini duyurdu. Şirket, bu alanda seri üretim hedefliyor.

Yerli otomobil için düğmeye basıldı! Büyük heyecan

DHA

Bursa'da, üretilecek yerli otomobil için teknik eleman ihtiyacı, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde açılması planlanan 'Elektrikli Araç Üretimi' bölümünde okuyan öğrencilerinden karşılanacak.

AB'de otomobil satışları aralıkta arttı

AA

Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, aralıkta 2018'in aynı dönemine göre yüzde 21,7 artarak 1 milyon 215 bin 76 adet oldu.

Yerli otomobilde Türkiye'nin elindeki güçlü koz! O madeni kullanırsa...

Türkiye Gazetesi

Yerli otomobil ile kıyamet koptu! Daha tanıtıldığı an itibarıyla Türk tüketicisinin büyük beğenisini toplayan TOGG, bir anda ‘istemezük’çülerin de hedefi hâline geldi. Elektrikli otomobilde en önemli bileşenlerden birisi ise batarya; Türkiye batarya konusunda oyunu bor ile bozabilir...

Bakan Dönmez'den yerli otomobil açıklaması

AA

Yerli elektrikli otomobillerle birlikte 2030'da Türkiye'de 1 milyonun üzerinde elektrikli otomobil olacağını öngördüklerini belirten Dönmez, "1 milyon adet elektrikli araç şarj noktasının dağıtım şebekesine etkilerini değerlendirip, bunları hayata geçirmeyi arzu ediyoruz." diye konuştu.