Bülten Arşivi - Nisan 2016

'Trafik sigortasında fiyatlar mutlaka düşer'

Dünya Gazetesi

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Ülken, son iki yılda kasko sigortasında yaşandığı gibi trafik sigortasında da yeni düzenlemeler sonucunda fiyatların aşağı geleceğini söyledi.

Çeyrek asırdır daha fazla yakıyormuş

REUTERS
Mitsubishi Motors, araçların yakıt tüketimini 25 yıldır Japonya'daki düzenlemelere uygun olmayan yöntemlerle ölçtüğünü açıkladı.

Otomotivciler faiz indiriminden umutlu

Dünya Gazetesi

Otomotiv sektörü paydaşları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz koridorunun üst bandında indirime gitmesini sektör adına umut verici buldu.

Yılın otomobili belli oldu

Dünya Gazetesi

OGD'nin bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği Yılın Otomobil Oscarı’nda birinci açıklandı.

Otomotiv ihracatı AB ile coştu

AA

Yılın ilk çeyreğinde Türkiye'den 140 ülkeye 1,1 milyar dolar, AB üyesi 27 ülkeye ise 4,4 milyar dolar ihracat gerçekleştirildi

Meksika'ya ihracat yüzde 28 arttı

Dünya Gazetesi

OİB Başkanı Sabuncu, Türkiye'nin Meksika'ya otomotiv ihracatının mart ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 28 arttığını belirtti.

Otomotiv sektörü İran'da 'gaza bastı'

AA

Otomotiv ihracatı yılın ilk çeyreğinde ambargoların kaldırılmasıyla İran'da yükselişe geçerken, 3 ayda yüzde 60'ın üzerinde, martta ise yüzde 155 arttı.

Lojistik sayesinde “üret, kullan, at” dönemi sona eriyor

LOJİYOL

Geleneksel lineer ekonomiye (üret-kullan-at) bir alternatif olarak kaynakları olabildiğince uzun bir süre koruyan, kullanım esnasında maksimum değer elde eden ve kullanım ömrü sonunda geri dönüştürerek ürün ve materyal üreten bir model olarak tanımlanan döngüsel ekonomide lojistik büyük önem taşıyor.

Fabrikasız rekor

Gazete Vatan

Opel Türkiye, 1.6 litre-dizel-otomatik üçlüsü ve yeni Astra’nın rüzgarıyla bu yıl 65 bin araç satmayı hedefliyor. Şirket böylece 2000’de İzmir tesisini kapattıktan 15 yıl sonra rekora ulaşmış olacak

Sanayi üretiminde artış

AA

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksi şubatta bir önceki aya göre yüzde 0,5 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,8 yükseldi