Bülten Arşivi - Ocak 2023

Şarj edilebilir hibritler zorlanıyor

Dünya Gazetesi

Opel, Türkiye senaryosu için tam elektrikliyi önceliklendirdi. Şarj edilebilir hibrit modeller çağın gerekliliklerine uymayan vergilendirme sistemimiz nedeniyle satışa sunulmayacak gibi görünüyor. Oysa bugün en iyi çözüm halen hala şarj edilebilir hibritler olarak öne çıkıyor.

Filolar 2022'de yaklaşık 70 bin araç satın aldı

Habertürk

Operasyonel araç kiralama sektörü 2022 yılında 36 milyar 900 milyon TL’lik yatırım yaparak 69 bin 150 adet aracı filosuna kattı. Sektörün aktif büyüklüğü 87 milyar 600 milyon TL’ye, toplam araç sayısı ise 245 bine ulaştı. Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) verilerine göre, operasyonel araç kiralama sektörünün filosundaki hafif ticari araç payı yüzde 6.7’ye, elektrikli ve hibrit araçların payı ise yüzde 8.2’ye çıktı.

2022'de en çok yeni araç satışı yapılan ülkeler belli oldu

Donanım Haber

Geçtiğimiz yıl otomobil ve hafif ticari araç satışları birçok ülkede azalırken Hindistan'ın yüzde 24 gibi hatırı sayılır bir büyüme kaydetmesi Japonya'yı geride bırakarak üçüncülüğü almasını sağladı.

Binlerce otomobil Türkiye'ye geliyor! Marka ve modelleri belli oldu

msn haber

Çin İstanbul Başkonsolosluğu'nun sosyal medya hesabından paylaşılan videoda Çin'den 4 bine yakın sıfır aracın Türkiye'ye doğru yola çıktığı bilgisi paylaşılmıştı. Şanghay Limanı'ndan gemiye yüklenen 4 bine yakın araç İzmit/Derince limanına doğru yola çıktığı belirtildi.

Satılan her beş elektrikli otomobilden biri Mercedes-EQ oldu

Carmedya.com

Mercedes-Benz, yıl boyunca devam eden yarı iletken ve lojistik engellerine rağmen güçlü talep sayesinde toplam satışları bir önceki yıla göre yüzde 16 artırarak yaklaşık 25 bin araç seviyesine ulaştırdı.

Hyundai’ye Good Design’dan ödül yağdı

Carmedya.com

Hyundai Motor Company, geçtiğimiz yıl tanıttığı ve geleekteki IONIQ 7 modelinin bir yansıması olan SEVEN ve Trailer Drone konseptleriyle ulaşım kategorisinde 2022 GOOD DESIGN ödüllerini kazandı.

Sıfır kilometre otomobil satışına inceleme

Haber7

Hazine ve Maliye Bakanlığı, sıfır otomobil satışlarında gerçekleşen haksız fiyat, stokçuluk, talep edilmeden aksesuar satışı, ödemelerin nasıl alındığına ilişkin soruşturma başlattı.

SEDDK trafikte işi sıkı tutuyor

Dünya Gazetesi

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun zorunlu trafik sigortası konusunda çözüm arayışları sürüyor. Kurum, poliçe düzenlemekten kaçınma hallerini yeniden düzenleyen bir genelge yayınladı.

Toyota’nın başına 14 yıl sonra yeni CEO

Dünya Gazetesi

Japon otomotiv devi Toyota’da bayrak değişimi: Şirketin CEO’su Akio Toyoda, 14 yıldır sürdürdüğü görevini 1 Nisan itibariyle şirketin genç yöneticilerinden Koji Sato’ya devrediyor.

Fiat Doblo 2023 güncel fiyat listesi

ensonhaber.com

Fiat Doblo fiyat listesi ocak ayına özel güncellendi. İşte donanım paketlerine göre Ocak 2023 güncel Doblo Combi fiyatları ve öne çıkan özellikleri.