Bülten Arşivi - Ekim 2022

İş dünyası temsilcilerinden Togg değerlendirmesi

Dünya Gazetesi

Togg'un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü'nün açılışı öncesinde açıklamalarda bulunan iş dünyası temsilcileri, Togg’un Türkiye’nin dış ticaretine önemli katma değer sağlayacağına dikkat çekti.

Togg'un rakibi olacak diğer ülkelerin 'yerli otomobilleri'

Habertürk

Türkiye'nin otomobili Togg'da artık son viraja girildi. Otomobil 29 Ekim'de bantlardan inmeye başlayacak ve 2023'ün ilk çeyreğinde tüketici ile buluşacak. Togg sayesinde Türkiye çok uzun yılların ardından yeniden kendi yerli markası ile otomotiv sektöründe rekabet edebilecek. Bu durum, Togg'un önümüzdeki dönemde rakibi olacak diğer ülkelerin yerli otomobillerinin kimler olduğunu merak konusu haline getirdi.

DBE Holding’den şarj istasyonu yatırımı

Dünya Gazetesi

DBE Holding, iştiraki GIOEV markasıyla İstanbul Yeşilköy’de 300 kilowatt çıkış gücüne sahip elektrikli otomobil şarj istasyonunu kurdu. Bu şarj istasyonunun 500 kilometrelik menzile sahip bir elektrikli otomobilin 25 dakikada tamamen doldurabileceğini belirten Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar, üç içinde istasyon sayısını 52’ye, 6 ayda ise 156’ya çıkaracaklarını söyledi.

Stellantis Türkiye Parça ve Servisler’den kışa özel kampanya!

Motor 1 Türkiye

Stellantis Türkiye Parça ve Servisler, aracını kışa hazırlamak isteyen müşterilerine özel bir periyodik bakım kampanyası devreye aldı. Stellantis Türkiye Parça ve Servisler, Kasım ayı sonuna kadar devam edecek yeni kampanyasıyla kış şartlarında aracında aynı konfor ve güvenliği sağlamak isteyen araç sahiplerini yetkili servislere davet ediyor.

Volkswagen ID. Buzz Galataport’ta!

Carmedya.com

Doğuş Otomotiv’in Galataport’ta hizmet veren müşteri deneyim merkezinin yeni konuğu Volkswagen Ticari Araç’ın tamamen elektrikli modeli ID. Buzz oldu.

Araçların güvenlik sistemlerine ilişkin düzenleme

Dünya Gazetesi

Vatandaşların kara yollarındaki can ve mal güvenliğinin artırılması ve daha çevreci araçların kullanımının sağlanması amacıyla yeni nesil güvenlik sistemlerine ilişkin düzenleme yapıldı.