Bülten Arşivi - Ağustos 2019

İnternetten ikinci el otomobil satış tüyoları

Star

İkinci el satılacak bir otomobiliniz var mı? Sıfır km otomobilin fiyatlarının tavan yaptığı günlerde evin kapısında atıl duran otomobillerinizi nakde çevirmenin zamanı geldi. Otomobilinizi satarken vereceğimiz ufak tüyolarla bu satış işinden maksimum kazançla ayrılabilirsiniz. İşte birkaç adımda internetten ikinci el otomobil satışı ve satış kapatma tüyoları…

Benzinli araçları elektrikli hale getirmenin yolu bulundu

Haber7

Transition-One isimli bir girişim, benzinli arabaları elektrikli hallerine dönüştürmenin kolay bir yolunu bulduğunu iddia ediyor. Hedef, 2020 yılı içinde 4.000 araçta dönüşüm işlemi yapmak.

Dünyanın ilk elektrikli ralli otomobili görücüye çıkıyor

Haber7

Alman Otomobil üreticisi Opel, Frankfurt’ta dünyanın ilk elektrikli ralli otomobili Corsa-e’yi tanıtmaya hazırlanıyor. Opel, 12-22 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açacak olan IAA 2019 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda bir ilke imza atacak.

Tüpraş'tan hibrit lokomotif yatırımı

AA

Tüpraş'ın demir yolu taşımacılığındaki iştiraki Körfez Ulaştırma, EURODUAL tipteki 7 hibrit lokomotif için İsviçreli demir yolu araçları üreticisi Stadler ile anlaşma imzaladı.

Otomotiv düzlüğe 2 yıl sonra çıkacak

Star

Döviz kuru ve yüksek faizin etkisiyle satışları bıçak gibi kesilen otomotiv sektörü zor bir süreçten geçiyor. 2017’de 956 bin adetlik rakamları gören pazarın bu yılı 400 bin civarında kapatması bekleniyor. KPMG’nin araştırmasına göre sektörün 2021 yılında düzlüğe çıkacağı belirtildi.

4 kat birden düştü! 2. el fiyatına sıfır otomobil

Yeni Şafak

Bayi ziyaretleri düşen otomobil alıcıları fırsatları kaçırıyor. Minoto CEO’su Ferhat Albayrak, “İkinci elde fiyatlar yükseldi. Daralan pazarla birlikte sıfır otomobiller daha cazip hale geldi. Şu anda tüketiciler daralan pazarı fırsata çevirip, modeline göre 50-60 bin liraya varan indirimleri yakalayabilir” dedi.

Otomobil satışlarında alım gücü düştü

Yeni Şafak

İkinci el satışlarında yaşı yüksek otomobil tercih edilmesi alım gücünün düştüğüne işaret olarak kabul ediliyor. Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, “Türkiye’de 2017’de yaş ortalaması yüzde 11,7’di. 2018’deki verilere göre yüzde 12,6 olarak gerçekleşti” dedi.

'Türkiye olmasaydı bulunduğum yerde olmazdım'

Akşam

Türkiye’den Mercedes’in otomobilden sorumlu başkanlığına giden Britta Seeger, “Türklerin iş yapış şekli, sorun çözme yeteneğinden çok şey öğrendim. Türkiye olmasaydı bu pozisyona gelemezdim“ dedi.

İkinci el araçta 1,5 milyon kişi kilometre sorguladı

Dünya Gazetesi

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ tarafından, ikinci el araç satışlarında kilometre sıfırlanması dolayısıyla yaşanan mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla hizmete sunulan uygulamadan 1,5 milyon kişi yararlandı.

131 ülkeye 3.1 milyar dolarlık otomotiv ihracatı

AA
Türkiye'nin otomotiv ihracatında lokomotif şehirleri arasında yer alan Sakarya, yılın 7 ayında 131 ülkeye 3 milyar 150 milyon 626 bin dolarlık dış satım gerçekleştirdi.

Yerli otomobile büyük ilgi! Fotoğrafları paylaşılacak

Hürriyet Gazetesi

Türkiye'nin Otomobil Girişimi Grubu Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş "Doğuştan elektrikli, fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen Türkiye'nin Otomobil Girişimi Grubu'na ait, C segmentinde bir SUV olan aracımızın ön gösterim aracı sadece bir maket değil gerçek boyutlarında ve yürüyen bir araç olacak" dedi.

Bataryasını Kore'den alacak!

Haber7

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Çin'de üreteceği otomobillerinde LG Chem'in bataryalarını kullanacağını açıkladı.

Birçok sürücüyü ilgilendiren emsal karar

Haber7

İzmir’de, belirtilen tarihte ve saatte söz konusu bölgede olmadığı halde hak ihlali gerekçesiyle bin lira trafik cezası kesilen sürücü, cezanın iptali için dava açtı.Mahkeme, emsal bir karar vererek, “idarece ceza tutanağından başka delil sunulmadığı” gerekçesiyle itirazı kabul etti.Avukat Ali Onar, “Vatandaşlarımız eğer haklı olduklarına inanıyorlarsa süresi içerisinde delillerle birlikte haklarını savunsunlar” dedi

Sayıları 'pompayı' geçti!

Haber7

Elektrikli otomobillere karşı yükselen ilgi, bu otomobiller için gerekli olan altyapı yatırımlarına da hız kazandırıyor. Yapılan yatırımlar sonucunda ise, şarj istasyonu sayısında ciddi artışlar yaşanıyor. İngiltere'deki şarj istasyonu sayısı akaryakıt istasyonu sayısını geçti. Yapılan açıklamada, ülkedeki 8 bin 396 akaryakıt istasyonuna karşın 9 bin 199 adet şarj ünitesi bulunduğu kaydedildi.

Renk mi, tasarım mı, yoksa yakıt mı?

Haber7

Otomobil sayfamızın bu haftaki konuğu, hem rengi, hem kaslı yapısı hem de değişen far grupları oldukça dikkat çeken yeni Dacia Duster oldu.

Maliyetleri düşürmek için korsana başladılar!

Yeni Şafak

Geçtiğimiz haziran ayında hayata geçirilen plaka tahdidi uygulaması sonrası İstanbul'da iş yapan binlerce servis aracı sahibi yılbaşında yenilenecek sözleşmeleri bekliyor. Taksi ve dolmuşlarda olduğu gibi her önüne gelenin artık servisçilik yapamayacağı uygulama kapsamında, korsan servis taşımacılığı da tamamen sona erecek.

Fiyatı tam 1.3 milyon dolar!

Haber7

Otomotiv sektöründe elektrikli araç geliştirme yarışı son hız devam ediyor. Öyle ki, günümüzde neredeyse elektrikli otomobil geliştirmeyen bir marka kalmamış durumda. Özellikle Çin'de her geçen gün yeni bir oyuncu pazara dahil olurken, bu konuda Çinlilerin en büyük rakibi olan ABD'li üreticiler de boş durmuyor.