Bültenler

Kredi paketinden çıkarılmışlardı! İşte o araçların fiyatlarındaki değişim...

Habertürk
Pandemi döneminde dibi gören, fakat kredi destek paketinin de etkisiyle son dönemde toparlanma sinyalleri veren otomotiv sektöründe, geçtiğimiz günlerde flaş bir gelişme yaşandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yapılan açıklamada, Türkiye'de üretim yapan Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota'nın araçlarındaki "fiyat artışları" nedeniyle bu markaların kredi paketi kapsamından çıkarıldığı bildirildi. Gelişmeler üzerine, söz konusu markaların sattığı araçlardaki fiyat değişimlerini mercek altına aldık ve yılbaşından bu yana hangi araçta ne kadarlık fiyat artışı yaşandığını sizler için derledik.

Son dakika: Fiyat artışı yapan 6 otomobil markası kredi paketinden çıkarıldı!

Haber7

Türkiye'de otomobil fiyatlarının bir anda yükselmesinin ardından son dakika gelişmesi yaşandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ortak açıklama yaparak; Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmalarının araçlarındaki fiyat artışları nedeniyle kredi paketi kapsamından çıkarıldığını duyurdu.

‘Kredi freni’ satışları nasıl etkileyecek!

Dünya Gazetesi

Son iki aydır satışlarda patlama yaşayan otomotivciler, kamu bankalarının düşük faizli kredi paketinden çıkarılmanın şokunu yaşıyor. Karara rağmen umutlar ötelenen talebe bağlanırken, bu durumun ikinci elde fiyatları daha da artıracağı öngörülüyor.

Türk şirkete 5 milyon dolarlık fon

Dünya Gazetesi

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu için hologram teknolojisi geliştiren yerli girişim CY Vision, Koç Holding, Zorlu Grubu’na bağlı Vestel Ventures ve dünya devi Intel Capital’in yer aldığı, Revo Capital tarafından yönetilen 5 milyon dolarlık fon aldı.

Otomotivde yeni istihdam arayışı başladı

Dünya Gazetesi

Otomotiv sektöründe sıfır ve ikinci el satışlarda mayıs sonundan itibaren yaşanan talep artışı, temmuz ayı itibarıyla istihdama da olumlu yansıdı. Özellikle satış ve pazarlama tarafında yoğun personel arayışları başladı.

Geçen yıl dünyada 64,3 milyon sıfır otomobil satıldı

DHA

Ülkelere göre sıfır otomobil ve hafif ticari araç satışları belli oldu. En fazla sıfır araç satışının 21 milyon 444 bin 180 ile Çin’de olduğu görüldü. Dünyada geçen yıl toplam satılan sıfır otomobil sayısı ise 64,3 milyon olarak kayıtlara geçti.

Otonom işbirliği 'ticari'ye taşınıyor

Haber7

Otonom araç geliştirme konusunda 4 yıldır işbirliği içerisinde olan Waymo ve FCA, söz konusu ortaklığın kapsamını genişleteceklerini duyurdular. Yapılan açıklamaya göre, Waymo'nun sürücüsüz araç teknolojisi, FCA'nın ticari araçlarıda test edilmeye başlanacak

FCA'nın ofislerinde 'sahte yazılım' araması!

Habertürk

İtalyan-Amerikan ortaklı Fiat Chrysler'in (FCA),Alman savcılar tarafından ofislerinin arandığı ortaya çıktı. Frankfurt Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, FCA'nın Almanya, İsviçre ve İtalya'daki ofislerinde emisyon değerlerini olduğundan düşük gösteren hileli yazılım araması yapıldığı kaydedildi

Tesla, 4 çeyrek sonra ilk kez kâr etti

Dünya Gazetesi

Elektrikli araç üreticisi Tesla, COVID-19 salgını ile ilişkili olarak fabrikaların bir süre kapalı kalmasını telafi etmek için uyguladığı maliyet azaltım tedbirlerinin ve güçlü teslimatların yardımı ile dört çeyrek sonra ilk kez kar elde etti.

Waymo ve FCA işbirliğini genişletiyor

Habertürk

Otonom araç geliştirme konusunda 4 yıldır işbirliği içerisinde olan Waymo ve FCA, söz konusu ortaklığın kapsamını genişleteceklerini duyurdular. Yapılan açıklamaya göre, Waymo'nun sürücüsüz araç teknolojisi, FCA'nın ticari araçlarıda test edilmeye başlanacak