Bültenler

Çin Ticaret Bakanlığı'ndan ek gümrük vergisi açıklaması

Habertürk

Çin'den ithal edilen elektrikli otomobillere getirilen yüzde 40 ek gümrük vergisi, Çin'de tepkiyle karşılandı. Shenniao Zhixun Observation'da yer alan habere göre, Türkiye'nin söz konusu kararı geri çekmesi gerektiğini söyleyen Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, Çin ve Türkiye’nin Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi olduğunu hatırlatarak, Türkiye’nin DTÖ’nün çizdiği kurallara ve taahütlerine uyması gerektiğini belirtti

Renault Trucks 2022 değerlendirmesi: sağlam performansla desteklenen enerji dönüşümü

Dünya Gazetesi

Renault Trucks, 2022 yılını global olarak yüzde 15 oranında satış artışı ve toplam 58 bin 967 araç adediyle tamamladı. Tedarik zincirinde büyük aksamaların yaşandığı inişli çıkışlı seyreden Avrupa pazarında Renault Trucks, 16 ton üzeri segmentinde 0,6 puan artışla %9,4'lük pazar payı elde ederek konumunu güçlendirdi.

Togg'u korurken yeni yatırımları kaçırıyor muyuz?

Habertürk

Geçtiğimiz hafta hem elektrikli otomobillerin ÖTV matrah limitleri artırılmış, hem de Çin'den ithal edilen elektrikli otomobillere ek gümrük vergisi getirilmişti. Türkiye elektrikli otomobil pazarı hızla büyürken alınan kararlar, daha yollara çıkmadan Togg'u fiyat olarak Çinli rakiplerinden daha cazip hale getirirken, Türkiye'ye Çin'den gelme ihtimali bulunan yeni otomotiv yatırımlarını kaçırıp kaçırmadığımız sorusunu da akıllara getiriyor.

Tesla şirketin en büyük duyurularından birini açıkladı

msn.com

Meksika Devlet Başkanı Andrés Manuel López Obrador’a göre Elon Musk, otomobil üreticisinin bir sonraki gigafabrikasını kuzey Meksika’da, özellikle de kuzeydeki Nuevo Leon eyaletinin başkenti Monterrey’de inşa etme sözü verdi.

Yeni nesil BWM X2'nin iç mekanı ilk kez görüntülendi

motor1.com

Alman otomobil üreticisi BMW, uzun zamandır yeni nesil X2 üzerinde çalışıyor. Casuslarımız Ekim ayından beri şirketin giriş seviyesi SUV modellerinden biri olan X2’yi birçok kez test edilirken görüntülemeyi başarsa da maalesef iç mekanı görüntüleyememişlerdi. Ancak son yapılan çekimlerle birlikte aracın iç mekanı ortaya çıktı.

Stellantis çalışanlarına 'tır şoförü olur musun' diye soruyor

Habertürk

Avrupa'da ürettiği araçların teslimatında lojistik sorunları ile boğuşan üreticilerden Stellantis, sorunun çözümü için alışılmışın dışında bir yola başvurdu. Yapılan açıklamaya göre, Stellantis, çalışanlarına üretilen araçları teslim etmeleri için tır şoförlüğü yapıp yapmak istemediklerini sormaya başladı. Çalışanlarına bu konuda bir e-mail gönderen üretici, teklifi kabul eden 140 personeline tır şoförlüğü eğitimi veriyor

Otomobil devi o modelin fiyatında 380 bin TL indirim yaptı!

Haber7

Güney Koreli otomobil üreticisi Kia, elektirikli araçlarda yapılan ÖTV düzenlemesinden sonra Niro EV ve EV6'ya indirim yaptı. Kia Niro'nun fiyatı 380 bin lira düşerken, bakın diğer modellerde fiyatlar nasıl değişti. İşte Picanto, Rio, Cerato, Ceed HB, Ceed SW, XCeed,Niro EV, EV6 Stonic ve Sportage 2023 Mart fiyatları...

Tesla binlerce otomobilini geri çağırıyor

Haber7

Elektrikli otomobil devi Tesla, gevşek cıvatalar nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 3 bin 470 adet Model Y aracını geri çağırma kararı aldı.

Citroen C5 X, WWCOTY'de "En İyi Büyük Hacimli Otomobil" seçildi

AA

Sadece kadın otomotiv uzmanlarının yer aldığı uluslararası bir jüriden oluşan WWCOTY tarafından "En İyi Büyük Hacimli Otomobil" ödülünü alan Citroen C5 X, yüzde 60 şarj edilebilir ürün karması ile markanın elektrikliye geçiş hamlesini de destekliyor

Xiaomi'nin ilk elektrikli otomobili için tarih verildi

Donanım Haber

Xiaomi'nin kurucusu Lei Jun piyasaya sürmeye hazırlandıkları ilk elektrikli otomobilin kış testlerinin başarıyla tamamladığını açıkladı. Çinli markanın patronu seri üretim için tarih de verdi.