Bültenler

Esnaf 'ikinci el'de KDV düzenlemesinden memnun

AA

MASFED Başkanı, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretinde KDV matrahı düzenlemesinin uygulamaya alındığını belirterek, "İkinci el araç ticaretinde artık aracın toplam fiyatı yerine alım-satım farkı üzerinden KDV ödenecek olması esnafı sevindirdi" dedi.

Almanya’da tüm yollar 1 Temmuz’dan itibaren paralı olacak

tasimadunyasi.com

1 Temmuz 2018’den itibaren 7.5 tonun üzerindeki araçlar için Almanya'daki otoyol ücretleri tüm ulusal karayollarını kapsayacak şekilde genişletilecek. Uygulama otobanlar yerine alternatif güzergahları kullanan ticari araçlara yüzde 22 civarında bir maliyet artışı getiriyor. Uygulama ile Türk nakliyecisinin kullandığı yaklaşık 13 bin km’lik paralı yol 53 bin km’ye çıkacak. Genişletilmiş otoban uygulamasının, 2022’ye kadar otobanlardan elde ettiği geliri büyük ölçüde artırmayı hedefleyen Almanya’nın bu doğrultuda attığı ilk adım olarak değerlendiriliyor.

Yıldırım, İtalya’daki Taranto Limanı’nı istiyor

Dünya Gazetesi

Yıldırım Holding'in ait Yılport Holding, rotasını Avrupa deniz ticaretinin merkez ülkelerinden İtalya'ya çevirdi. Yılport, İtalya’nın Taranto Limanı’ndaki çok amaçlı terminalin işletmesi için 5 Temmuz'da İyonya Denizi Liman Müdürlüğü’ne teklif verdi.

İkinci el oto pazarı boş kaldı

IHA

Araç satıcıları, fiyatların artmasıyla birlikte satışların düşmesinden, müşteriler ise umdukları rakamları bulamadıklarından muzdarip durumda. Hal böyle olunca geniş alanda kurulan oto pazarı boş kaldı.

Nissan'dan emisyon itirafı

AA

Nissan, Japonya'daki fabrikalarında egzoz emisyon testlerinde usulsüzlük yapıldığını kabul etti.

"Hurda teşviki filo satışları hızlandırdı"

Dünya Gazetesi

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, hurda indiriminin perakendecilerden çok filo müşterilerinin işine yaradığını belirterek, “Yeni 508’i filo ve perakende müşterisi arasında dengeli bir şekilde dağıtmayı hedefliyoruz” dedi.

Alırken de satarken de avantajlı

AA
Donanım-fiyat dengesi, mekanik, elektrik ve gövde aksamı açısından sorunsuzluğu Corolla’nın ikinci eldeki değerini katlıyor.

Dacia'dan sıfır faiz ve ek indirim imkanı

AA

Dacia, temmuz ayında, hafif ticari modellerindeki sıfır faizin yanı sıra hurda araç teşvikinden yararlanacak müşterilere ek indirim fırsatı da sunuyor.

Motosiklette lüks segment yüzde 25 daraldı

Dünya Gazetesi

Motosiklet tutkunlarının vazgeçilmezi olan 500cc üstü segment, ek vergi ve kur artışıyla ilk 5 ayda yüzde 25 daraldı. Ancak toplam satışlarda düşüş olmadı, hatta yüzdfe 27 arttı. Nedeni ise motosiklet ehliyeti bile gerektirmeyen 50cc ve altında olan modellerdeki yüzde 800'lük büyüme...

Otomotive 'Avrupa' kalkanı

AA

Yurt içinde kan kaybeden otomotiv pazarı ilk yarıda ihracata ivme verirken, sektöre en büyük katkı Avrupa'dan geldi.

Renault, ilk 6 ayı lider kapattı

AA

Renault, ilk 6 ayda gerçekleştirdiği 52 bin 84 satış adedi ile 2018 yılının ilk yarısında da geçen yıl elde ettiği toplam pazar liderliğini sürdürüyor.

Otomotivden 'ilk yarı'da ihracat rekoru

AA

Türk otomotiv sektörü, yılın ilk yarısında yüzde 14,5'lik artış ve 16 milyar 434 milyon 421 bin dolar ile ihracat rekoruna imza attı.