Bültenler

Ucuz ve az yakan araçlara rekor ilgi

Dünya Gazetesi

Türkiye’de otomobil almak da kullanmak da giderek zorlaşırken, daha ucuz ve az yakan araçlara ilgi rekor düzeyde arttı. Totoya CEO’su Ali Haydar Bozkurt, akaryakıta üst üste gelen zamların ardından hibrit araçlara hiç olmadığı kadar ilgi olduğunu söyledi. Model tercihinde ise alt segmentler hakimiyeti ele geçiriyor.

Güzel Enerji, OtoJet markasıyla 50 şarj ünitesi kuracak

Dünya Gazetesi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) elektrikli araç şarj işletmecisi lisansı alan Güzel Enerji, bu alanda OtoJet markasıyla hizmet verecek. Şirket, 6 ayda 50 OtoJet ünitesi kuracak.

Opel'in B-SUV modeli Mokka 1 yaşında

AA

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, yıl sonunda Opel Türkiye olarak Mokka'nın kendi segmentinde ilk 3 arasındaki yerini koruyarak lider konumuna gelmesini hedeflediklerini belirtti

Togg, otomobilden önce dijital bir ürününü pazara sunacak

Dünya Gazetesi

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, başından beri Togg'u ana faaliyet alanı mobilite olan bir teknoloji şirketi olarak konumladıklarını belirterek, "Bu konuda bilgi vermek için henüz erken ama ilk akıllı cihazımız C segmenti SUV'u pazara sunmadan önce mobil olarak hizmet verecek bir dijital ürün için çalıştığımızın ipucunu verebilirim." dedi.

TAYSAD Başkanı Saydam: İhracatın tarifini değiştirmemiz lazım

Dünya Gazetesi

Otomotiv endüstrisindeki elektrikleşmenin tedarik sanayine etkilerini değerlendiren TAYSAD Başkanı Albert Saydam, tedarik sanayinin yerelden çıkarak küresel düşünmesi ve yurt dışında yatırıma yönelmesi gerektiğini savundu. Saydam: “İhracatın tarifini değiştirmemiz lazım. Fikri mülkiyet hakkı Türkiye’de tutulmak kaydı ile yurt dışında üretilen ürünler de ihracattır” dedi.