Bültenler

2022’de 3 milyondan fazla araç satmayı hedefliyor

Habertürk

2021 yılında küresel satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 6.5 arttırarak 2.78 milyon adete taşıyan Kia, 2022 yılında 3 milyondan fazla araç satmayı hedeflediğini açıkladı. Marka, küresel ölçekteki (Güney Kore hariç) satışlarını ise yüzde 9.1’den fazla arttırırken, Türkiye’de de pazar payını yüzde 2.25’e yükseltti. Markanın yeni modellerinden EV6 GT ve yeni Niro'nun yıl içinde Türkiye'de satışa sunulacağı açıklandı

2022 Hyundai Ioniq 6, üretim gövdesi ile casuslarımıza yakalandı

Motor 1 Türkiye

Hyundai şimdiden Ioniq 7 ve SEVEN konseptini gözler önüne serdi. Fakat bizim dikkatimiz hala üretim versiyonuna kavuşmasını beklediğimiz Ioniq 6'da. Elimize ulaşan yeni casus fotoğraflara bakılırsa model için daha fazla beklememize gerek kalmayacak. Avrupa'da test edilirken görüntülenen prototipler, yavaş yavaş kamuflajlarını çıkartmaya başladı.

2021 Renault Talisman 1.3 TCe | Neleri Farklı?

Motor 1 Türkiye

Uzun bir süredir dalgalı hareketini sürdüren döviz kuru, ülkemizde otomobil fiyatlarının sürekli yukarı yönlü hareket etmesine sebep oldu. Bu yukarı yönlü harekette en çok atlayış yaşayan modellerden biri oldu Renault Talisman. Geçtiğimiz yıl ufak bir makyaj operasyonu geçiren model, ülkemizde sadece "Icon 1.3 TCe EDC 160 bg" donanım paketi ile satışta.

Volvo satışlarını çip krizi vurdu!

Haber7

İsveç merkezli otomobil üreticisi Volvo'nun araç satışları, global çip sıkıntısı nedeniyle aralıkta yüzde 18 geriledi.

Skoda Enyaq Coupe iV Teaser'larına yakın markaj yapıyoruz

Motor 1 Türkiye

Enyaq'ı, Skoda'nın bir SUV'yi coupe'ye çevirmeye yönelik ilk girişimi olarak düşünebilirsiniz, ancak durum tam olarak böyle değil. Kodiaq GT ve Kamiq GT, birkaç yıldır Çin'de mevcut durumda. Kendisinin sahip olduğu eğimli tavan çizgisi her ne kadar alımlı gözükse de, arka tavan boşluğu konusunda bazı şüpheler uyandırmıyor değil.

Koreli Edison Motors, SsangYong'u satın aldı!

Motor 1 Türkiye

SsangYong Motor'un uzun bir süre önce iflas bayrağını çektiğini sizlerle paylaşmıştık. Bu süreç boyunca kendisine yeni bir sahip arayan üretici, o üreticiyi Kore'den bulmayı başardı. Adı bir süredir SsangYong ile anılan Edison Motors, markayı 255 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Toyota C+pod satışlarını herkese açtı

Haber7

Japon otomotiv üreticisi Toyota, 'C+pod' ultra kompakt elektrikli aracını, Japonya’da tüm kurumsal müşteriler ve belediyelerin yanı sıra artık bireysel müşterilerine de sunmaya başladı.

Makyajlı 2022 Jeep Renegade, Brezilya'da ortaya çıktı

Donanım Haber

Tazelenen Jeep Renegade'in iç ve dış tasarımında bazı ufak dokunuşlar yapılmış. Söz konusu model Güney Amerika pazarında satılacak olsa da aynı dokunuşları Avrupa'da da görebiliriz.

Yeni nesil 2022 Honda Step WGN Japonya'da tanıtıldı

Donanım Haber

Honda'nın Japonya'daki minivan modellerinden biri olan Step WGN yeni nesline kavuşmaya hazırlanıyor. Yeni tasarımı ve teknolojileriyle tanıtılan 2022 Honda Step WGN, bahar aylarında satışa sunulacak.

İsveçli markanın otomobilleri akıllı ile entegre olacak

Habertürk

İsveçli otomobil üreticisi Volvo, otomobillerini Google Asistan özellikli cihazlarla doğrudan entegre eden ilk otomobil üreticisi olma yolunda ilerliyor. Yapılan açıklamaya göre, Volvo ile Google arasındaki devam eden ortaklığın bir adımı olarak, kullanıcılar otomobillerini Google hesaplarıyla eşleştirerek doğrudan Google ile konuşabilecek ve otomobili ısıtmak veya kilitlemek gibi işlevleri uzaktan yönetebilecek

Otomobil alacaklar dikkat: İşte piyasadaki en ucuz 20 sıfır otomobil

Yeni Şafak

İkinci el araç fiyatlarında ortaya çıkan uçuk fiyatlardan kaçıp sıfır araç sahibi olmak isteyenler, uygun fiyatlı otomobillerin fiyatlarını araştırıyor. Son fiyat güncellemelerinin ardından ortaya çıkan tabloda 250 bin TL'nin altında sadece üç adet binek otomobil kaldı. İşte sıfır otomobil alacaklar için piyasadaki fiyatı en ucuz 20 sıfır otomobil..