Bültenler

İngiltere'ye 'Brexit' uyarısı: 'Otomobil fabrikaları kapanabilir'

Reuters

Bundan 3 yıl önce Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı alan İngiltere'de, otomotiv üretiminin geleceği tartışma konusu haline geldi. Ülkede Vauxhall marka otomobillerin üretimini yapan ve bünyesinde Peugeot, Citroen, Fiat, Opel gibi markaları bulunduran Stellantis, İngiliz hükümetini 'Brexit' olarak anılan İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma anlaşmasını yeniden gözden geçirmeye çağırdı.

Avrupa'da otomobil satışları yüzde 17 arttı

AA

Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, geçen ay yüzde 17,2 artarak 800 bini geçti. Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA) verilerine göre, Nisan ayında AB ülkelerinde satılan yeni otomobillerin yüzde 38,2'si benzinli, yüzde 24,8'i hibrit, yüzde 14,7'si dizel, yüzde 11,8'u tam elektrikli, yüzde 7,4'ü plug-in hibrit ve yüzde 3,1'i de diğer yakıtlardan oluştu

Kasko fiyatları 3 katına çıktı

Dünya Gazetesi

Kasko ve zorunlu trafik sigortasında ortalama tazminat ödemeleri 11 bin lira ile 15 bin lira arasında değişiyor. Bu durum poliçe maliyetlerini de arttırırken, fiyatlar geçen seneye göre 3 kat yükseldi.

Jaguar Land Rover’dan elektrikli araçları için 15 milyar Sterlin

Dünya Gazetesi

Elektriğe geçiş planları çerçevesinde Jaguar Land Rover'ın İngiltere'deki Halewood Fabrikası, yeni nesil kompakt ve tamamen elektrikli araç üretimine ev sahipliği yapacak. Önümüzdeki 5 yıl içinde elektrifikasyon dönüşümü için 15 milyar sterlin yatırım yapacağını açıklayan şirket, Reimagine Stratejisi kapsamında Land Rover tarafında 2030'a kadar tüm modellerinin elektrikli versiyonlarını üretecek.

Tesla indirimde yeni bir boyuta geçti

Haber7

Son iki ayda fiyatlarını bir indirip, bir kaldıran elektrikli otomobil üreticisi Tesla, şimdi de filo müşterilerine yönelik indirim açıkladı. İndirim 2250 euro ve üç ay içinde teslim edilecek Tesla modellerini kapsıyor.

2024 Toyota Tacoma için yepyeni bir teaser geldi!

motor1.com

2024 Toyota Tacoma ile ilgili teaser şöleni devam ediyor. Haberimizin kapak fotoğrafında ve aşağıdaki paylaşımda inceleyebileceğiniz pick-up'ın 19 Mayıs'taki ilk çıkışından önce bu yeni teaser'ı incelemeye koyulduk.

Lamborghini'den seçkin müşterine özel model

NTV

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Lamborghini, Urus Performante Essenza SCV12'yi ortaya çıkardı. Bu özel versiyondan sadece 40 adet üretilecek ve 40 seçkin müşteriye teslim edilecek.

Türkiye otomotiv üretimi pandemi öncesini yakaladı

ensonhaber.com

Türkiye’deki otomotiv ana sanayi şirketleri, yılın ilk dört aylık döneminde traktör dahil 499 bin 927 adetlik üretim gerçekleştirdi ve pandemi öncesi seviyelere çıktı.

Muafiyetler hesapta olmayan mağduriyetler yaratıyor

Dünya Gazetesi

Sigorta sözleşmelerinde yer alan, ancak müşterinin sigorta yaptırırken dikkat etmediği muafiyetler, hasar anında mağduriyet yaratıyor. Muafiyet sorunu en çok kaskoda yaşanıyor. Sigortacılar poliçenin dikkatle incelenmesinin önemini vurguluyor.

Elektrikli Dacia 'dolaylı' yoldan gelebilir

Haber7

Renault Grubu bünyesindeki Rumen üretici Dacia, ilk tam elektrikli modeli Spring'i Türkiye'ye getirmeye hazırlanıyor. Çin'de üretilen Dacia Spring, mart ayında yapılan düzenleme kapsamında yüzde 40 ek vergiye maruz kalacak.

Fiat, yeni bir pickup modeli üzerinde çalışıyor: Fiat Titano

Donanım Haber

Fiat, Güney Amerika için yeni bir pickup modeli üzerinde çalışıyor. Bugün paylaşılan ipuçlarına göre Fiat Titano ismiyle üretileceğini öğrendiğimiz model Nissan Navara ile benzer ölçülere sahip olacak

Yeni Nesil Aston Martin DB için teaser zamanı!

Motor 1 Türkiye

Aston Martin'in yeni nesil yüksek performansa sahip GT araçları çok yakında kapımızı çalacak. İngiltere menşeili otomobil üreticisinden yapılan açıklamada, "Sadece GT yok. Sadece GT yeterli değil" notu ile yeni teaser görüntüleri paylaşıldı. Sözü uzatmadan söyleyelim: Yeni nesil DB, 24 Mayıs'ta geliyor.

Süper şarjlı Honda S2000 otoban yolculuğunda!

Motor 1 Türkiye

Hepimiz biliyoruz ki Honda S2000, tarihler 1999'u gösterdiğinde piyasaya çıktığında fazlasıyla gösterişli bir spor otomobil olarak kabul görmüştü. Günümüzde bile gösterişini sürdüren bu otomobil, YouTube'daki AutoTopNL adlı kanalın yeni videosunda modifiyeli bir şekilde otobanda hız denemesi yaparak karşımıza çıkıyor.

Ermetal, ana yan sanayi üretiminde kabuk değiştiriyor

Dünya Gazetesi

Türk otomotiv sanayisinin öncü kuruluşlarından olan Ermetal; Fiat, Renault, Ford, Toyota gibi dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinin ana yan sanayisi olarak hizmet veriyor. Şirket, üretim gamının değişmesiyle birlikte vizyonunu da geliştiriyor.