Bültenler

Araç muayene bedellerinin yapılandırılmasına ilişkin esaslar belli oldu

Dünya Gazetesi

Araç muayene gecikme bedellerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin esaslar belli oldu. Buna göre, 9 Haziran'a kadar muayene süresi geçtiği halde araç muayenelerini yaptırmamış olanlara 31 Aralık 2021'e kadar araç muayenelerini yaptırmaları durumunda, yeniden hesaplanacak tutara göre ödeme imkanı tanınacak.

Türk devinin elektrikli otobüsü Almanya yolcusu

Haber7

Bursa'da yer alan fabrikasında çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun ulaştırma çözümleri sunan yerli üretici Karsan, Almanya'nın Weilheim kentinde gerçekleşen elektrikli otobüs ihalesini kazandı.

Makyajlı Compass 38 bin TL'lik zam ile geldi

Habertürk

Yeni Compass'ın lansmanında açıklamalarda bulunan Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, Compass'ın markanın büyümesinde ana oyuncu olacağını vurgulayarak, "Yenilenen Compass sınıfında en çok satan premium oyuncu olmayı hedefliyor. Bu yıl 2 bin adet Compass satışı gerçekleştirmek istiyoruz" dedi. Lansman dönemine özel Compass'ta yüzde 8 oranında indirim uyguladıklarını kaydeden Süslü, makyaj ile birlikte otomobilin fiyatının 38 bin TL kadar arttığını açıkladı.

Araç kiralama sektöründe beklenti ikiye katlandı

Dünya Gazetesi

Pandemi sürecinde kısıtlamaların gevşetildiği Haziran ayı ile ivmelenen normalleşme adımları araç kiralama sektöründe umutları yeşertti. 2021 yılında talebin geçen yıla göre iki kat artmasını beklediklerini ifade eden Europcar Türkiye Genel Müdürü Fırat Fidan, yaz aylarında talebin daha da artacağını öngörerek filolarındaki araç adedini ikiye katladıklarını ifade etti.

OTAM robot personel istihdamına başladı

Habertürk

Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (OTAM),mavi ve beyaz yaka çalışanların yanına robot personel istihdam etmeye başladı. OTAM Genel Müdürü Ekrem Özcan, "Dijital yaka robot personel, hem laboratuvarlarda yürütülen Ar-Ge ve test çalışmalarının aralıksız şekilde devam etmesine katkı sağlayacak, hem de beyaz ve mavi yaka personelin verimliliğini daha üst düzeye taşıyacak" dedi

Sıfır faizli kredi ile sıfır araç satışına başladı! 2021 Clio, Megane ve Taliant faizsiz satış kampanyası

bilmediklerimiz.com

Renault Sıfır faiz kampanyası başlattı. 2021 Model sıfır araç modellerinde yaşanan fahiş artış sonrası Fransız otomotiv devi araç satışlarını canlandırmak ismine Yeni Clio, Megane ve Taliant modelleri için sıfır faiz oranı ile finansman dayanağı vermeye başladı. Açıklanan kampanya birtakım araç modelleri ile sonlu olmanın yanı sıra Haziran sonuna kadar devam edecek. İşte sıfır faizli kampanyaya ait merak edilen ayrıntılar…

Sıfır araç satışında sıralama değişti! Fiat, Toyota, Renault, Honda, Volkswagen fiyatları rekabeti kızıştırdı

bilmediklerimiz.com

Pandemi ve dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile sıfır araç fiyatlarında yaşanan yükseliş evvelki yıllara nazaran en çok satanlar listesindeki sıralamada değişikliklere neden oldu. Listede evvelki yıllarda olduğu üzere Fiat, Renault, Honda, Toyota, Volkswagen, Hyundai, Dacia ve Peugeot araç modelleri yer alıyor. İşte Türkiye’de Mayıs ayında en çok satılan sıfır araç modellerinin listesi ve yeni fiyat listeleri…

Toyota 2 Modelin Fiyatına 51 Bin TL Zam Yaptı! Corolla Yaris RAV4 C-HR 2021 Haziran yeni Fiyat Listesi

bilmediklerimiz.com

Toyota 2021 model sıfır araç modelleri için Haziran ayı artırımlı fiyat listesini açıkladı. 4 Haziran 2021 prestiji ile geçerli olacak olan tüm araç modellerine ortalama 9 bin TL artırım yapan otomotiv devi, en çok satan modeli yeni Toyota Corolla 1.5 Dream, 1.5 Dream Multidrive S paketine vergi diliminden ötürü 51 bin TL’lik fiyat artışına gitti.

Fiyatlar güncellendi! İşte il il trafik sigortası ücretleri

Haber7

Aracı olan herkes için zorunlu olan trafik sigortasında Nisan 2017'den beri 1'den 7'ye kadar basamak ve tavan fiyat uygulanıyor. Tavan fiyat her ay güncelleniyor. İşte haziran ayı itibarıyla illere göre ödenecek trafik sigortası fiyatları.

Ford Trucks, yeni bayiliklerle Avrupa'da büyümesini sürdürüyor

Dünya Gazetesi

Tüm Avrupa’ya yayılma hedefiyle Portekiz, İspanya, İtalya ve Belçika’da art arda bayi açılışları gerçekleştiren Ford Trucks, Batı Avrupa’daki stratejik büyümesini Lüksemburg pazarına adım atarak devam ettiriyor.

Ferrari teknoloji sektöründen CEO transfer etti

Habertürk

Önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobil üretmeye hazırlanan Ferrari, yeni CEO'su teknoloji sektöründen seçti. Çip üreticisi STMicroelectronics'ten Benedetto Vigna'yı CEO olarak transfer eden İtalyan şirketin, bu hamlesi ile gelecekte teknolojik dönüşüme ağırlık vereceğinin sinyalini verdiği kaydedildi. Ferrari'nin eski CEO'su Louis Camilleri kısa bir süre önce kendi isteği ile emekliye ayrılmıştı

Volkswagen'in dizel skandalında yeni gelişme

Haber7

Volkswagen'in (VW) eski Üst Yöneticisi (CEO) Martin Winterkorn ve şirketin bünyesinde bulunan diğer bazı şirketlerin CEO’larının dizel emisyon skandalı sebebiyle şirkete toplamda 288 milyon avro tazminat ödeyeceği belirtildi.