Bültenler

Tesla, Almanya fabrikasında üretimin duracağını doğruladı

ntv

Alman basını, Tesla'nın genişleme planlarına karşı yapılan protestolar nedeniyle Berlin fabrikasındaki üretimi dört gün süreyle durduracağını bildirdi. Elektrikli araç üreticisi, haberin ardından fabrikanın 1 gün kapatılacağını doğruladı.

Gaziantep'te bir Togg şarj esnasında alev aldı

Donanım Haber

Bir Togg T10X, Trugo şarj istasyonunda şarj olduğu esnada yanmaya başladı. Sebebi henüz bilinmeyen yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu kısa sürede söndürüldü.

Trafikteki araçların 23.3 milyonu sigortalı

Habertürk

Türkiye'de trafik sigortası güvencesinde bulunan araç sayısı mart sonu itibarıyla 23.3 milyonu geçti, sigortalılık oranı yüzde 79.5 oldu

Otomotiv ihracatı nisanda yüzde 2 artışla 2,75 milyar dolar oldu

Dünya Gazetesi

OİB verilerine göre Türkiye otomotiv endüstrisinin nisan ayı ihracatı yüzde 2 artışla 2,75 milyar dolar oldu. Türkiye ihracatında yine birinci sırada yer alan sektörün ülke ihracatından aldığı pay ise yüzde 16,8 olarak gerçekleşti.

Çinli dev Geely Türkiye’ye dönme planları yapıyor

Dünya Gazetesi
Çin’in otomotiv devlerinden Geely Auto, Türkiye pazarına dönmeyi planlıyor. Geçmişte Echo, Familia ve Emgrand gibi modellerle Türkiye’de yer alan Geely Auto’nun Türkiye’de hangi modellerle varlık göstereceği ise bilinmiyor.

Mercedes-Benz Türk ürettiği 10 otobüsten 7'sini ihraç etti

Habertürk

Mercedes-Benz Türk, 2024'ün ilk çeyreğinde Aksaray Kamyon Fabrikası'ndan 2 bin 865 adet kamyon ve çekicinin yanı sıra Hoşdere Otobüs Fabrikası'ndan 769 adet otobüs ihracatı gerçekleştirdiğini bildirdi. Verilen bilgiye göre, Mercedes-Benz Türk, 2024 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'den ihraç edilen her 10 kamyondan 7'sine imza atarken, Hoşdere Otobüs Fabrikasında ürettiği her 10 otobüsten 7'sini ihraç etti

İkinci el otomobilde bir milyon araç satışta

Haber7

İkinci el satılık otomobil ilanı geçen seneden bu yana yüzde 500 arttı. Geçtiğimiz yıl dijital platformlarda 200 bin satılık otomobil ilanı bulunurken, son günlerde ise bu rakam 1 milyona kadar çıktı.