Bültenler

Elektrikli Citroen Ami, 25 dakikada tükendi!

Haber7

Citroen'den yapılan açıklamaya göre, online satışa açılmasından 25 dakika sonra ilk parti araçların tamamı tükenerek her 1 dakikada 2 Citroen Ami'nin satışı gerçekleştirildi.

Çin'de Tesla modelleri için bir yasak daha gündemde

Donanım Haber

Yerel bir polis memurundan alınan bilgiye göre Tesla modellerinin Pekin'in doğusundaki bir sahil beldesi olan Beidaihe'ye girişi en az iki ay süreyle yasaklanacak. İşte detaylar:

Ford Otosan 7'inci kez lider

Haber7

Ford Otosan, üst üste 7 senedir Türkiye'nin, 11 senedir de otomotiv sektörünün ihracat lideri oldu.

Bankalarda haciz stokları tükendi

Dünya Gazetesi

Otomobil ve konutta hızla artan fiyatlar nedeniyle bankaların elindeki haciz stokları neredeyse tamamen tükendi. Ödeme güçlüğüne düşen tüketiciler, banka ipotekli konut ve aracını haciz aşamasına gelmeden satarak, kredi borcunu kapatıyor.

Otomotiv bayileri, satışta 'gerçek alıcı' peşine düştü

Dünya Gazetesi

Otomotiv bayileri, fırsatçılığın önüne geçmek ve bayilere yönelik olumsuz algıyı kırmak için ‘gerçek alıcı’ peşine düştü. Araç almak için gelen müşterinin aracı ihtiyacı için aldığına ve herhangi bir galerici ile bağlantısı olmadığına ikna olunduktan sonra satış yapılıyor.

Alman markadan Türkiye'de hafif ticari model üretim sinyali!

Habertürk

22 yıldır Türkiye'de üretilen Fiat'ın hafif ticari modeli Doblo'nun üretiminin İspanya'ya kaydırılmasının ortaya çıkmasının üzerinden henüz sayılı gün geçmişken, Alman üretici Mercedes-Benz cephesinden dikkat çeken bir açıklama geldi. Habertürk'e özel değerlendirmelerde bulunan Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, markanın Türkiye'de hafif ticari araç üretimini değerlendirdiğini açıkladı.