Bültenler

3,5 tonluk Zırhlı BMW: Deposu bile özel kasa içinde

otoajanda.com

Bu nedenle BMW ister devlet yöneticisi, ister patron olsun talep sahiplerine yönelik üst düzey bir zırhlı BMW modelini piyasaya çıkarıyor. Markanın piyasadaki üçüncü zırhlısı olacak X5 Zırhlı normal bir X5 versiyonundan ayırt edilemiyor.

Brisa Aksaray’a yeni yatırım yapacak

otoajanda.com

Sabancı Grubu ile Bridgestone ortaklığındaki Brisa Aksaray Fabrikası‘nı 5 yıl sonra büyütmeye karar verdi. Şirket fabrikanın büyütülmesi için 34 milyon dolarlık ilave kapasite artışı yatırımı planlıyor.

Ford, Escape'in üretimini durdurmayı planlıyor olabilir

Motor 1 Türkiye

Ford'un popüler SUV modeli Escape'in üretiminin sona erebileceği bildiriliyor. Automotive News'in raporuna göre, Detroit merkezli otomotiv üreticisi Ford'un bu konudaki açıklamalarını doğrulamak ve daha fazla ayrıntıya ulaşmak için Motor1.com tarafından şirket ile iletişime geçildi.

Otomobille seyahat edenlerin tercihi Ege oldu

CNN Türk

Yaz sezonuyla birlikte tatil rotalarındaki uçak ve otobüs biletlerindeki yüksek fiyat artışları, otomobille seyahati daha sık tercih edilir hale getirdi.

Toyota'nın küresel satışları temmuzda rekor kırdı

Haber7

Japon otomobil üreticisi Toyota Motor, temmuzda küresel satışların geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 8 artışla 859 bin 506’e yükselerek rekor kırdığını bildirdi.

Togg'a 105 bin lira faiz 'zammı'

Habertürk

Togg'un kredi faiz oranları artırıldı. Böylece, bankaların Togg'a özel olarak kullandırdığı yüzde 0.99 faiz oranı, yüzde 1.59'a yükseldi. Togg T10X'in en ucuz versiyonu üzerinden yaptığımız hesaplamada 1 milyon 207 bin TL'lik otomobilin yüzde 50'sine 36 ay vade ile kullanılan kredide, faiz oranı artışının tüketiciye toplamda yaklaşık 105 bin TL'lik ek maliyet çıkardığı sonucuna varılıyor.

Yeni Mercedes-Benz GLA Türkiye'de!

motor1.com

Mercedes-Benz, makyaj operasyonundan geçirdiği GLA Serisi'ni Türkiye sınırlarına soktu. Model, güncel halinde tek bir donanım paketi ve tek bir motor seçeneği ile satışta olacak.

Ömrünü tamamlayan aracı geri dönüştürecekler

Habertürk

Stellantis, metal geri dönüşüm girişimlerinden Galloo ile ortak girişim kurdu. Verilen bilgiye göre, ortak girişim Stellantis ve diğer otomobil üreticileri için ömrünü tamamlamış araçları yönetmek üzere geri dönüşüm hizmetleri sağlayacak. Hizmetin, 2023'ün sonlarında başlayarak ilk olarak Fransa, Belçika ve Lüksemburg'a odaklanması ve ardından tüm Avrupa'ya yayılması bekleniyor

Mercedes-Benz eSprinter 113 kWh'lik batarya ile tanıtıldı

motor1.com

Mercedes-Benz, Kuzey Amerika'da ilk tamamen elektrikli ticari aracı olan eSprinter'ın ABD fiyatlarını duyurdu. Bu yeni model, Mercedes-Benz Vans'ın Elektrikli Esneklik Platformu üzerinde üretiliyor ve hafif ticari araç segmentinde büyük bir adım olarak öne çıkıyor.

Çinli markanın otomobillerinden önce fiyatı geldi

Habertürk

Türkiye pazarına yeniden girme kararı alan Çinli üretici DFSK Motor'un satışa sunacağı modellerin fiyatı resmi açıklamadan 1 ay önce ortaya çıktı. Türkiye Sigorta Birliği'nin (TSB) yayınladığı kasko değer listesine göre, Çinli markanın en ucuz binek otomobilinin fiyatı 1 milyon 350 bin TL olacak.

Ford'un yeni teknolojisi Almanya'dan onay aldı

motor1.com

Ford, "Level 2+" yarı otonom sürüş fonksiyonuna sahip araçlarını Almanya'da satma izni aldı. Alman Federal Motorlu Araçlar ve Taşıma Otoritesi (KBA), Ford'un Blue Cruise teknolojisine onay verdiğini duyurdu.

Toyota'nın 12 fabrikasında üretim durdu

Haber7

Dünyanın en çok satış yapan otomotiv markası Toyota'nın Japonya'daki 12 fabrikasında üretim sistem arızası nedeniyle durduruldu. Üretimin yeniden başlayacağı zaman ise bilinmiyor.

Ek MTV için süre 6 Eylül'e uzatıldı

Haber7

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 31 Ağustos’a kadar ödenmesi gereken ek motorlu taşıtlar vergisinin birinci taksitinin ödeme süresi 6 Eylül sonuna kadar uzatıldı.

Araç kilometre (km) sorgulama nasıl yapılır?

Donanım Haber

İkinci el araba satın alırken plakadan kilometre sorgulama işlemi nasıl yapılır? Tıklayın, TÜVTÜRK & HGS PTT araç km sorgulama dahil tüm yöntemleri öğrenin.