Bültenler

Navlun Krizi Karaya Çıkıyor

Dünya Gazetesi

Artan maliyetlerle baş edemeyen küçük çaplı nakliye firmaları kontak kapatırken, büyükler ise yıllık kontratlar yerine spota döndü. Nakliye giderini yıllık kontratla sabitleme avantajını kaybeden ihracatçı ise endişeli. Diğer yandan karayolu navlununda minimum yüzde 20 zam gündemde...

Yerli elektrikli otomobil dünyaya tanıtıldı

Habertürk

Togg, Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de Türkiye'nin otomobilini dünyaya tanıttı. Etkinlikte ‘Transition Concept Smart Device’ adı verilen elektrikli sedan bir konsept otomobil sergileyen Togg, ayrıca küresel olarak tescil ettirdiği UseCaseMobility kavramı ile ‘Veri Bazlı İş Modelleri’ ‘Yeni Mobilite Servisleri’, ‘Akıllı Yaşam’ ve ‘Akıllı Şarj’ gibi teknolojik çözümlerini paylaştı. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, klasik bir otomobil şirketi olmadıklarını belirterek, "Doğu ile Batı’nın, akıl ve duygunun buluştuğu bir coğrafyada kurulmuş, mobilite alanında faaliyet gösteren bir teknoloji şirketiyiz. Otomotiv endüstrisinin hızla mobilite ekosistemine dönüştüğü yeni dünyada kullanıcıyı ve veriyi merkezimize alarak, mobilite çözümleri üretiyoruz" dedi

Togg'un elektrikli sedan modelinin görüntüleri sızdı!

Habertürk

ABD'nin Las Vegas eyaletinde gerçekleşecek Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) dünya sahnesine çıkmayan hazırlanan yerli otomobil Togg cephesinde flaş bir gelişme yaşandı. Gün içinde şirketin sosyal medya hesabından tasarımından izlerin paylaşıldığı sedan modelin görüntüleri sızdı. Hollandalı yayın organı Autoweek tarafından ulaşılan görüntülerde, sedan modelin 2019 yılındaki lansmanda sergilenen prototipten büyük ölçüde farklılaştığı görülüyor.

Toyota Corolla Sedan fiyatlarına zam geldi

Haber7

Türkiye'de üretilen yerli üretim Toyota Corolla marka araçlara yüzde 15 zam geldi. Toyota'nın en ucuz modeli olarak bilinen 1.5 Vision paket manuel vites seçenekli otomobili 404 bin 250 lira oldu.

TOKKDER Başkanı Ekici: 'Sektörün gidişatında faiz oranları rol oynayacak'

Habertürk

Araç kiralama sektörünün 2021 yılı performansını değerlendiren Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Yönetim Kurulu Başkanı İnan Ekici, araç bulunurluğunda yaşanan sıkıntıların sektörün araç parkında beklenen büyümeyi yakalayamamasına sebep olduğunu bildirdi. Ekici, "Yaşanan bu problemler dolayısıyla tüm dünyada otomotiv sektöründe bir daralma söz konusu oldu.