Bültenler

Volvo, 19 bin adet aracını geri çağıracak

Haber7

Volvo, ABD'de tam 19.149 adet modelini etkileyecek kapsamlı bir geri çağırma işlemi başlattı. İsveçli üreticinin ilk bulgularına göre bu geri çağırmanın arkasında sorunlu emniyet kemerleri yatıyor.

TOGG CEO'su Karakaş: Çip ve batarya krizine takılmayacağız

Haber7

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su M. Gürcan Karakaş, çip krizinin bir sene daha süreceğini tahmin ettiklerini belirterek, "Planlarımız doğrultusunda, yaptığımız rezervasyonlarla çip krizine takılmayacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Bakan Varank: 'ÖTV düzenlemesi lüks otomobillere yönelikti'

Habertürk

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) standını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin fiyatına yönelik açıklamada bulundu. TOGG'un geliştirdiği yerli otomobilin fiyatının henüz belli olmadığını, fakat kendi sınıfındaki araçlar ile yarışır düzeyde olacağını belirten Bakan Varank, elektrikli otomobillerin ÖTV oranlarında geçtiğimiz aylarda yapılan artış ile ilgili olarak da, "Oradaki hamle ithal lüks otomobillere yönelikti. Çok lüks otomobilleri daha uygun fiyatlar ile Türkiye'ye getirmeye çalışanlar oldu. Ona yönelik bir hamleydi" dedi

Yeni Ford Bronco Raptor 2022'de geliyor

ensonhaber.com

Ford, geçtiğimiz yıl tanıttığı Bronco'nun daha güçlü ve daha agresif "Raptor" versiyonunu gelecek yıl satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Yerli otomobil TOGG TEKNOFEST'te

Haber7

Türkiye’nin otomobili TOGG, Türkiye’nin Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te yerini aldı.

Yeni otomobiller çip krizine takılmadı

Sabah Gazetesi

Otomobilde çip krizi, en çok Türkiye'yi etkiledi. Firmalar yetersiz arz nedeniyle talebi karşılayamazken, otomobilde bekleme süresi ise üç aya çıktı. Ancak, buna rağmen Türkiye otomotiv pazarında yeni model rüzgarı esmeye devam ediyor.

İkinci el parçaya Danıştay 'dur' dedi

Haber7

Danıştay, sigortanın hasar gören araçta sahibinin rızası alınmadan orijinal parça yerine ikinci el parça kullanmasına yapılan itirazı haklı buldu.

Yeni Citroen C3'ten küresel atılım

Haber7

Citroen, hatchback sınıfındaki modeli yeni C3'ü uluslararası stratejileri kapsamında Hindistan ve Güney Amerika pazarlarına yönelik geliştirdi.

Hyundai Boston Dynamics ile güvenlik robotu üretti

Habertürk

Koreli otomotiv üreticisi Hyundai, Boston Dynamics ile birlikte geliştirdiği robotu görücüye çıkardı. İki şirketin geliştirilmesinde birlikte rol oynadığı robot, fabrikaların güvenlik departmanlarında kullanılacak. Güvenlik robotunun, yapay zekası ile endüstriyel alanların uzaktan gözlemlenmesine olanak tanıyacağı aktarıldı. Hyundai, geçtiğimiz aylarda Boston Dynamics’in kontrol hisselerini satın almıştı