Bültenler

2021'de elektrikli ve hibrit otomobil satışları katlandı

AA

Türkiye'de geçen yıl elektrikli otomobil satışları yüzde 237,2 artışla 2 bin 846'ya ve hibrit otomobil satışları da yüzde 105,1 artışla 49 bin 493'e yükselirken, hibrit motor tipi, satışlardan en fazla pay alan üçüncü motor tipi oldu.

Goodyear’dan Türkiye’deki 2 fabrikasına yatırım kararı

Dünya Gazetesi

Goodyear, Türkiye ekonomisi ve lastik pazarının gelişim potansiyeline paralel olarak Adapazarı ve İzmit fabrikalarına 2022-2024 yılları arasında 18 milyon dolara varan tutarda bir yatırım yapma kararı aldı.

Togg ile Ava Labs (AVAX) arasında iş birliği!

Donanım Haber
Yerli otomobil markası Togg, Emin Gün Sirer tarafından kurulan blockchain şirketi Ava Labs ile iş birliğine gitti. Bu iş birliğinin yerli otomobile faydası ne olacak? Yanıtı haberimizde.

Navlun Krizi Karaya Çıkıyor

Dünya Gazetesi

Artan maliyetlerle baş edemeyen küçük çaplı nakliye firmaları kontak kapatırken, büyükler ise yıllık kontratlar yerine spota döndü. Nakliye giderini yıllık kontratla sabitleme avantajını kaybeden ihracatçı ise endişeli. Diğer yandan karayolu navlununda minimum yüzde 20 zam gündemde...

Yerli elektrikli otomobil dünyaya tanıtıldı

Habertürk

Togg, Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de Türkiye'nin otomobilini dünyaya tanıttı. Etkinlikte ‘Transition Concept Smart Device’ adı verilen elektrikli sedan bir konsept otomobil sergileyen Togg, ayrıca küresel olarak tescil ettirdiği UseCaseMobility kavramı ile ‘Veri Bazlı İş Modelleri’ ‘Yeni Mobilite Servisleri’, ‘Akıllı Yaşam’ ve ‘Akıllı Şarj’ gibi teknolojik çözümlerini paylaştı. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, klasik bir otomobil şirketi olmadıklarını belirterek, "Doğu ile Batı’nın, akıl ve duygunun buluştuğu bir coğrafyada kurulmuş, mobilite alanında faaliyet gösteren bir teknoloji şirketiyiz. Otomotiv endüstrisinin hızla mobilite ekosistemine dönüştüğü yeni dünyada kullanıcıyı ve veriyi merkezimize alarak, mobilite çözümleri üretiyoruz" dedi