Bültenler

Ford Ranger için kapsamlı bir geri çağırılma yolda

msn haber

Ford, yeni bir geri çağırmaya imza atıyor. Marka, toplamda 100.000'e yakın 2004-2006 Ranger'ı geri çağırma kararı aldı. Otomobil üreticisine göre bu durumun altında yatan neden, teknisyenlerin modelin Takata hava yastıklarıyla ilgili önceki bir geri çağırma onarımını doğru bir şekilde tamamlayıp tamamlamadığı olarak belirtiliyor.

Chery’den 11 yeni model

cnnturk

Çin’li Chery benzin, hibrit ve BEV olmak üzere birden fazla enerji türünü kapsayan 11 yeni modelini yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

AB ülkeleri, benzinli ve dizel otomobilleri yasaklama planını oylamayı erteledi

Dünya Gazetesi

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, 2035 yılından itibaren içten yanmalı motora sahip yeni otomobillerin satışını yasaklamayı içeren düzenlemenin oylanmasını erteleme kararı aldı. AB üyesi ülkelerde 2035'ten itibaren satılacak yeni bütün otomobil ve hafif ticari araçların sıfır emisyonlu olmasını gerektirecek düzenlemenin oylaması, 7 Mart yerine ileri bir tarihte yapılacak.

36 milyon TL’lik kehribarın biri Türkiye’ye

Dünya Gazetesi

Sadece toplam 12 adet üretilecek olan Ghost Amber Roads versiyonunun vergisiz fiyatı 470.000 Euro. Ülkemizde vergiyle yaklaşık 36 milyon TL’ye satılacak. Bu özel versiyondan bir tane de Türkiye için kote edilmiş, hatta çoktan satılmış bile…

Stellantis gelirlerini yüzde 18 artırdıv

Habertürk

Otomotiv grubu Stellantis, 2022 yılını global çapta büyüme rakamlarıyla kapattığını duyurdu. Grubun net gelirleri yüzde 18’lik artış ile 179.6 milyar euro’ya ulaşırken, düzeltilmiş faaliyet geliri ise yüzde 13 marj ve tüm segmentlerdeki kârlılık ile artarak 23,3 milyar euro oldu.

Karsan, e-JEST ile Romanya'da iki yeni ihale kazandı

Donanım Haber

Karsan, Romanya’nın tarihi Aiud şehri için 16, Siret şehri için ise 4 adet e-JEST siparişi aldı. Her iki şehrin de ilk elektrikli minibüsleri olacak e-JEST’ler yılın son çeyreğinde teslim edilecek.

OS 7 artık şarj edilebilecek

cnnturk

DS Automobiles, yenilenen DS 7 modeli için DS 7 OPÉRA E-TENSE 225 şarj edilebilir hibrit seçeneğini 1.972.400 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sundu. DS 7 OPÉRA E-TENSE 225 şarj edilebilir hibrit; dizel, benzinli ve 4x4 şarj edilebilir hibrit DS 7 seçenekleri arasına katıldı.

Kadınlara göre en iyi şehir otomobili: Kia Niro

Dünya Gazetesi

Yeni Kia Niro ‘Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili’ (WWCOTY-The Women's World Car of the Year) seçimlerinde en iyi ‘şehir otomobili’ seçildi. Tamamı kadınlardan oluşan jüri yeni Kia Niro’yu güvenlik, sürüş, konfor, teknoloji, tasarım, verimlilik gibi nitelikleriyle değerlendirerek bu ödüle layık gördü.