Bültenler

Yüzde 100 milli VERY 2024’te yollarda olacak

Dünya Gazetesi

Türkiye’nin elektrikli araçta ikinci markası VERY, 2024'te yollara çıkacak. Go Green Fuarı’nda ilk kez tanıtılacak otomobil için şimdiden 800 sipariş alındı. Seri üretimine 2025’te başlanacak VERY’nin ortalama satış fiyatı 25 bin $ olacak.

Renault'nun ucuz elektriklisi Twingo tanıtıldı

ensonhaber.com

Konsept formunda karşımıza çıkarılan yeni nesil elektrikli Twingo, şirket tarafından resmi olarak tanıtıldı. Otomobilin öne çıkan özelliklerine yakından bakıyoruz.

Kentsel Off-Road SUV dönemi başlıyor

cnnturk.com

Chery’nin Premium Off-Road markası JAECOO, ilk modeli J7’yi, “2023 JAECOO Uluslararası Kullanıcı Ekosistemini Birlikte Oluşturma Konferansı”nda sergileyerek, kullanıcıların beğesini kazandı

Üretime hazır bir diğer Ford crossover'ı daha görüntülendi!

Motor1

Ford’un elektrikli kanadı, yılın 3. çeyreğinde 1.3 milyar $ zarar açıkladı. Bu da ortalama olarak sattıkları otomobil başına 36.000 dolar zarar ettikleri anlamına geliyor. Elbette bu durum anlaşılabilir zira Mavi Oval giderlerin büyük bir kısmının "yeni nesil elektrikli otomobillerin geliştirilmesi" kalemine aktarıldığını söylüyor. Elimize bugün ulaşan casus fotoğraflar da, Ford'un bu çabalarının yeni kanıtı niteliğinde.

Yeni nesil Toyota Camry ile tanışın!

Motor1

Toyota Camry, merakla beklenen yeni nesline kavuştu. "Bizim buralarda" yabancı olduğumuz model, teknik ve tasarım anlamında Japon üreticinin gelecekteki modellerine ışık tutuyor. Bu da bizim için önemli elbette. Fakat Camry, Toyota için çok daha mühim bir model.

Yeni nesil Dacia Duster, Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak

Motor1

Dacia, yeni nesil Duster'ın örtüsünü Şubat ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtacak. Sizin de bildiğiniz gibi Cenevre Otomobil Fuarı bir süredir aramızda değildi. Fuarın geri dönüşü, Avrupa'nın en çok satan modellerinden birinin yeni neslini de beraberinde getirecek.

Volkswagen, idari maliyetleri yüzde 20 azaltmayı planlıyor

Dünya Gazetesi

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in 2026'ya kadar 10 milyar avro tutarında tasarruf ve maliyet azaltma önlemlerinin bir parçası olarak idari personel istihdamında kesintiye gidebileceği belirtildi.

Yeni Skoda Superb | Passat’ın Yerini Doldurur Mu?

Motor1

Skoda, yeni nesil Superb'in teaser'larını bir süredir bizlerle paylaşıyor. Hakkındaki pek çok şeyi öğrenme fırsatı bulduğumuz dördüncü nesil model, uzun bir teaser kampanyasının ardından resmen tanıtıldı. Motor1.com Türkiye ekibi de lansmanda yerini aldı.

Avrupa'da elektrikli araç talebi yavaşlıyor

Dünya Gazetesi

Son yıllarda hızlı bir büyüme trendine giren elektrikli otomobil satışları Avrupa'da yavaşlamaya başladı. Avrupa'da tamamen elektrikli araç satışları 2023'ün ilk dokuz ayında yüzde 47 arttı. Ancak bu artış Tesla, Volkswagen ve Mercedes-Benz gibi otomobil üreticilerinin beklentisini karşılamadı.

Çinli otomobillerin Türkiye'deki pazar payı ne kadar?

Donanım Haber

Özellikle Chery'nin rekabetçi fiyatlarla pazara geri dönmesinden sonra tüketicinin daha da ilgisini çekmeye başlayan Çin menşeli otomobillerin bu yılki satış adetlerini sizler için derledik.

İkinci el çevrim içi oto pazarında fiyatlar düşmeye devam ediyor

Dünya Gazetesi

Türkiye'de ikinci el çevrim içi binek ve hafif ticari araç pazarında satış sayısı, ekimde eylüle göre yaklaşık yüzde 5, geçen senenin aynı dönemine göre de yüzde 7 azalırken, araç perakende fiyatları ortalama yüzde 1,54 düştü.