Bültenler

Faizsiz konut ve otoda yeni dönem

Dünya Gazetesi

Komisyondan geçen teklifin yasalaşmasıyla, 375 bin sözleşmenin geriye dönük değiştirilmesi gerekiyor. 39 şirketten sadece biri 100 milyon TL sermayeye sahip.

Yerli otomobilin fabrikasında önemli aşama

Habertürk

Gemlik'te inşaatı devam eden yerli otomobil fabrikası hakkında bilgilendirmelerde bulunan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG),boyahane, enerji ve gövde binalarının alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bilgisi paylaştı. TOGG'dan yapılan açıklamada, fabrikadaki boyahane binasının temelinin demir montajına başlandığı kaydedildi

Tesla, yeni ve daha ucuz bir model üretecek

bilmediklerimiz.com

Tesla’nın Çin’deki yöneticisi Tom Zhu, yaptığı açıklamada, şirketin yeni bir modelinin Çin’de geliştirilip imal edildikten sonra tüm dünya piyasalarında yaklaşık 25 bin dolar (yaklaşık 20 bin 700 euro) itibaren pazarlanacağını açıkladı.

Kia’ya siber saldırdı! Dudak uçuklatan rakam

Haber7

Otomotiv firması Kia’yı hack’leyen siber korsanlar sistemin eski haline döndürülebilmesini sağlamak için 20 milyon dolar talep etti. Hacker'lar bu paranın Bitcoin olarak ödenmesini istiyor.

Renault'tan rekor zarar

Haber7

Fransız otomobil üreticisi Renault, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle geçen yıl 8 milyar euro zarar etti.

Yeni yıla Çin sayesinde hızlı başladı

Habertürk

İngiliz otomobil üreticisi Bentley, 2021'e satışlarında artış ile başladığını bildirdi. Markanın CEO'su Adrian Hallmark konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Yıl başında geçen senenin aynı dönemine göre satışlarımızı yüzde 50 artırdık. Çin, bu dönemde dünyanın geri kalanından çok daha iyi bir performans gösterdi" dedi

Türkiye'nin yerli otosu havayı koklayacak

Haber7

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin otomobili projesi son sürat devam ediyor. Gemlik'te temelini attığımız fabrikanın inşaatı gece gündüz sürüyor. Otomobilimizin teknolojik donanımına ilişkin önemli bir adım attık. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu arasında bir işbirliği gerçekleştirildi. Bu sayede meteorolojinin anlık verilerinden yararlanarak sürücü bilgilendirilecek" dedi.

Yeni HR-V yıl sonunda Avrupa'da

Habertürk

Honda, kompakt SUV modeli HR-V'ni yeni neslini görücüye çıkardı. Japon üreticinin 'e:HEV' logosunu taşıyan yeni modeli olarak yollara çıkacak HR-V'nin, hibrit güç aktarma sistemine sahip olduğu belirtildi. Aracın, Avrupa’da 2021 yılının sonunda satışa sunulacağı bilgisi verildi

İngiliz üreticiden çalışanlarına kötü haber

Habertürk

Jaguar Land Rover, küresel iş gücünden 2 bin kişi ile yolları ayıracağını bildirdi. İngiliz otomotiv üreticisi, önceki günler yaptığı açıklamada, 2030 yılı itibariyle tamamen elektrikli bir otomobil markası olacağını duyurmuştu

AB'de otomobil satışları ocakta sert düştü

AA

Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin katı biçimde uygulandığı ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 24 azaldı.

Tofaş üretimde 50 yılı devirdi

Haber7

Yerli otomotiv kuruluşlarından Tofaş, Bursa'daki fabrikasında gerçekleştirdiği üretim faaliyetlerinde 50 yılı geride bıraktı.

Toyota depremle birlikte üretimi durdurdu

Haber7

Toyota, Fukuşima açıklarında hafta sonu meydana gelen 7,3 büyüklüğünde deprem sonrası bazı seri üretim bantlarını geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Avrupa'daki araçları elektrikli olacak

Haber7

Otomobil markalarının elektriklenme yarışı pandemiye rağmen son hız devam ediyor. Son olarak ABD'li üretici Ford, 2030 yılından itibaren Avrupa'daki tüm araçlarının elektrikli modellerden oluşacağını bildirdi.

Elektrikli araçlara yerli şarj çözümü

Haber7

65 yıldır otomotiv yan sanayiinde faaliyet gösteren Sertplas, yüzde yüz yerli “Volti Akıllı Şarj” ürününü tanıttı. Volti Home, Volti Station, Volti Go ve Volti Cable olmak üzere dört ürün gamıyla görücüye çıkan Volti, kullanıcılarına her yerde aracını şarj edebilme imkânı tanıyor.

Tesla Semi'nin menzili belli oldu

haber7.com

Elon Musk, son yaptığı röportajda Tesla Semi elektrikli kamyonun beklenenden daha düşük bir pil kapasitesi ile geleceğini açıkladı.

Opel'in sattığı iki araçtan biri SUV olacak

haber7.com

Opel, modellerinde kullandığı yeni tasarım dilini ve yeni kurumsal kimliğini düzenlediği dijital lansman etkinliği ile tanıttı. Yeni Opel, sade, yalın, modern tasarımı ve fazlalıklardan arındırılmış marka kimliğiyle dikkat çekiyor.