Bültenler

Otomobil devi garanti sürelerini uzattı

AA

Tofaş, yeni tip corona virüs (Kovid-19) nedeniyle garanti sürelerini haziran sonuna kadar uzattı ve bakım sürelerini 3 ay veya 3 bin kilometreye kadar esnetti.

Fabrikası yeniden kapandı

Haber7

Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayı ortasında üretime veren Renault, geçtiğmiz hafta kapılarını yeniden açtığı Fransa'daki Sandouville tesisini yeniden kapattı.

Renault’dan bahar kampanyası

Haber7

Renault, mayıs ayında müşterilerine, bazı Clio modelleri ve Megane Sedan modelleri için uygun koşullar içeren bir kampanya fırsatı sunuyor.

Otomotivde ihracat yüzde 77 azaldı

Dünya Gazetesi

Otomotiv endüstrisi COVID-19 salgını nedeniyle ana ve tedarik endüstrisinin üretime büyük ölçüde ara vermesi nedeniyle nisan ayında yüzde 77 düşüşle 596 milyon dolar ihracat yaptı. Ocak-nisan dönemi otomotiv endüstrisi ihracatı yüzde 27 düşüşle 7,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.

İngiltere otomobil pazarı Nisan'da çakıldı

Habertürk

Avrupa otomotiv sektöründe, Nisan ayı satış rakamları ortaya çıkmaya başladı. İngiltere Motor Üreticileri ve Tüccarları Derneği'nden (SMMT) yapılan açıklamada, İngiltere'de otomobil satışlarının Nisan'da yaklaşık yüzde 97.3 düşüşle, 1946'nın Şubat ayından bu yana en düşük seviyeye gerilediği kaydedildi

Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt: 'Günlük satışa 1 ayda ulaştık'

Habertürk

Fabrikaların kapalı kalmasının araç bulunurluğu sorunu doğuracağını kaydeden Bozkurt, "Normal şartlarda bir günde yaptığımız satışı Nisan'da bir ay boyunca yapabildik. Bunun temel sebebi üretimlerin durması yüzünden bayilerde araç olma-ması. Fabrikaların üretime sınırlı kapasite ile başlaması, önümüz- deki 6 ay araç bulunurluğunu zorlaştıracak" dedi.

Türkiye Avrupa'da otomotiv satışları artan tek ülke

Dünya Gazetesi

Türkiye, bu yılın ilk çeyreğinde 2019'un aynı dönemine göre koronavirüs sürecinde Avrupa'da otomotiv satışlarını artıran tek ülke olurken, en fazla otomobil ve hafit ticari araç satan 7. ülke konumuna da yükseldi.

Tofaş'ın kârı yüzde 6.6 yükseldi

Habertürk

İlk çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş'ın bu dönemdeki net kârı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.6 yükselerek 346 milyon liraya ulaştı

Virüs salgını Ford'a pahalıya patladı!

Haber7

ABD'li otomobil üreticisi Ford, Ocak-Mart dönemini kapsayan 2020'nin ilk çeyreğindeki kaybı 2 milyar dolar. Ford, yılın ikinci çeyreğinde 5 milyar dolarlık kayıp yaşayabileceğini açıkladı.

Mercedes 2020'nin ilk çeyreğinde cirosunu açıkladı!

Haber7

Dünyaca ünlü otomobil markaları 2020'nin ilk çeyreğinde cirolarda ciddi düşüler yaşadı. Alman otomobil devi Mercedes 2020'de net karının keskin düşüş gösterdiğini ve cirosunun da azaldığını duyurdu.

Trafik sigortasında geçici olarak tavan kalkıp tek tarife gelebilir

Habertürk

Edinilen bilgilere göre Riskli Sigortalar Havuzu'ndaki bu sorunu çözmek için trafikte tavan değil tek fiyat uygulanması üzerinde çalışma yapılıyor. Hazine Müsteşarlığı bu konudaki çalışma için sigorta şirketlerinden görüş istedi.

'Daha fazla SUV'a yerimiz kalmadı'

Habertürk

Geçtiğimiz günlerde SUV modeli Tiguan'ın, hatchback modeli Golf'ün satışlarını tarihte ilk defa geride bıraktığını açıklayan Volkswagen cephesinden, SUV'ların geleceğine ilişkin dikkat çeken açıklamalar geldi. Alman üreticinin Ar-Ge şefi Frank Welsch, markanın ürün gamında yeni bir SUV'a yer kalmadığını kaydederek, çok fazla SUV modele sahip olmanın satışlara zarar verdiğini ifade etti

Türkiye’den geçen transit araçlara karantina süresi 72 saate indi

Habertürk

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Yayınladığımız genelge ile Rusya ve Kazakistan başta olmak üzere Orta Asya’dan Türkiye’ye yük getiren şoförlere uygulanan 14 günlük karantina süresi, şoförlerin araçtan inmemeleri ve belirlenen kurallara uyarak 72 saat içerisinde ülkeyi terk etmeleri halinde uygulanmayacak. Söz konusu araçlar araç takip sistemi ile takip edilecek” dedi.