Bültenler

Almanya elektrikli otomobil bataryası üretimine hız verdi

AA
Almanya, elektrikli otomobiller için batarya hücresi üretimi ile ilgili çalışmaları hızlandırırken, üretime yönelik kurulacak özel sektör konsorsiyumlarına Alman hükümetinin de mali destek vereceği bildirildi.

Oyak Renault'dan Bursa'ya motor yatırımı

Dünya Gazetesi

Oyak Renault, Bursa'da alüminyum motor bloğunu üretmek üzere yeni yatırımın temelini Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın katılımıyla attı.

Otomotiv pazarı 2019'da dengelenecek

Dünya Gazetesi
ODD Başkanı Bilaloğlu, "2019, hem Türkiye ekonomisi hem de otomotiv sektörü için dengelenme yılı olacak. Hafif ticari vasıtayla birlikte otomotiv pazarı 450-500 bin seviyeye geldiğinde bu zaten bir dengelenme demek." dedi.

Akaryakıtta "pompaya yansımayacak" indirim

Dünya Gazetesi

Akaryakıt türlerinden motorinin fiyatları 29 kuruş aşağı çekildi, ancak esnek ÖTV uygulaması kapsamında bu indirim pompaya yansımayacak.

Otomotiv sektöründe ihracat rekoru geliyor

AA

Geçen yılı 28,5 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek ihracat rakamıyla kapatan Türk otomotiv sektörü, bu yıl dış satımda 31 milyar doları hedefliyor.

Otomotivde rekabet satış sıralamasını değiştirdi

AA

Bu yılın 9 ayında yoğun rekabete sahne olan otomotiv pazarında birçok markanın satış sıralamasındaki yeri değişti. Renault, yine en çok satılan marka oldu. Dördüncü Ford, ikinciliğe yükselirken, Fiat dördüncülüğe geriledi.

Geleceğin otomobilleri sahneye çıktı

Dünya Gazetesi

Bu yıl 120'ncisi düzenlenen Uluslararası Paris Otomobil Fuarı'nda sürücüsüz ve elektrikli araç modelleri ön plana çıkıyor.

Otomotivi iç talep frenledi ihracat gazladı

Dünya Gazetesi

Yurt içinde kan kaybeden ve 9 ayda yüzde 26 daralan otomotiv pazarı, ihracatına ivme vererek 23 milyar doların üzerinde dış satıma imza attı.

Otomotiv ihracatında artış

AA

Türkiye otomotiv sektörü ihracatı, eylül ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21,96 artışla 2,3 milyar dolara çıktı.

Fiat Chrysler'de yeni yönetim

Dünya Gazetesi

Şirket bünyesindeki Alfa Romeo, Jeep, Ram ve Maseratti markalarının başına yeni isimler getirildi.

Paris’te otomobil zamanı

Milliyet

İki yılda bir düzenlenen, Avrupa’nın önde gelen fuarlarından Paris Motor Show, kapılarını açıyor. Bu yıl “yok”ların hayli yoğun olduğu fuarda, elektrikli ve otonom araçlar çoğunluğu oluşturacak.

Doğuş Otomotiv, Volkswagen ile distribütörlük anlaşmasını güncelledi

Dünya Gazetesi

Doğuş Otomotiv Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, "Doğuş Otomotiv, Volkswagen dünyasındaki en başarılı distribütörlerin başında geliyor. Bu başarımızın temelinde Türkiye genelindeki yetkili satıcılarımızın ve müşterilerimizin büyük desteği bulunuyor" dedi.

Oyak Renault, üretimi kesintisiz sürdürecek

Dünya Gazetesi

Oyak Renault Genel Müdürü Aoun, dünyanın yaklaşık 70 ülkesine ihracat yaptıklarını vurgulayarak, "Şu anda Oyak Renault fabrikalarında üretime ara verilmesi gibi bir konu gündemimizde bulunmuyor." dedi.

Avrupa otomotiv pazarında canlılık sürüyor

Dünya Gazetesi

Avrupa'da otomotivde satışlar ağustos ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26,4 artarak 1 milyon 341 bin 761'e yükseldi. Bu yılın sekiz ayında otomotiv pazarı yüzde 5,7 büyüyerek 12 milyon 871 bin 153'e ulaştı.

Daimler'den IAA'da gövde gösterisi

Dünya Gazetesi

Daimler, 2018 IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda kamyon, otobüs ve hafif ticari araçlarıyla gövde gösterisi yapıyor.

Almanyaya otomotiv ihracında hedef 5 milyar dolar

AA

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Çelik, "Ülkemizin Almanya'ya yönelik otomotiv ihracatı geçen yıl 4 milyar doları aştı. Bu yıl sonunda bu rakamın 5 milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz" dedi.