Bültenler

İhracatta ilk kez liderliği kapan tedarikçi, 2022’yi de sırtlayacak

Dünya Gazetesi

Otomotiv ihracatında ürün grupları bazında en fazla payı alarak tarihte ilk kez liderlik koltuğuna oturan tedarikçiler, 2022'de de yurt dışı satışında yüzde 20'ye yakın büyüme hedefliyor. TAYSAD Başkanı Albert Saydam, "Uzakdoğu'ya verilen siparişler Türkiye'ye kayıyor. Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz" dedi.

'Otomotiv sektörü 2022'ye belirsizliklerle başladı'

Habertürk

Otomotiv sektörünün geçen yılki performansını değerlendiren ve 2022 öngörülerini paylaşan Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Turgay Mersin, "2021 yılı, sektörümüzü yordu ve sermaye yapımıza zarar verdi. 2022 yılına birçok belirsizlikle girdik. Çip krizinin ne zaman aşılacağı ile ilgili bir belirsizlik var. Mart ayından sonra bulunurluk sorununun önemli oranda çözülebileceğini öngörüyorum. Bunun yanında kurlarda da bir belirsizlik hüküm sürüyor. Ayrıca faizlerin de bir yere oturması lazım. Bu 3 belirsizlik 2022 yılını şekillendirecektir" dedi

Karavan satışlarında patlama

Habertürk

TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "Geçtiğimiz aylarda Meclis'ten çıkan yasayla motorlu karavanlar için ÖTV indirimi yapılması Karavanist ve Outdoorist fuarlarına olan ilgiyi hareketlendirdi." ifadesini kullandı

Citroen'den 2022 kampanyası!

Haber7
Citroen, otomobilini değiştirmek için yeni yılı bekleyen ya da yeni bir otomobil almak isteyen kullanıcılarına yönelik kampanya başlattı.

2023 Ford Mondeo casuslarımız tarafından yakalandı

Motor 1 Türkiye

Ford, şu sıralar Mondeo'nun yerini alacak bir sedan geliştirmek için yoğun mesai harcıyor. Biz de casuslarımız tarafından bize aktarılan fotoğraflar ile bu mesaiyi az çok takip edebiliyoruz. Aşağıda inceleyebileceğiniz casus fotoğrafları, Ford'un memleketi Dearborn, Michigan'da yapılan testlerden geliyor.

Volkswagen, Passat sedan üretimini Avrupa için bitiriyor

Motor 1 Türkiye

Volkswagen, Passat sedana veda etmenin doğru zaman olduğunu düşünüyor. Autocar'ın hazırladığı rapora göre, Alman marka dört kapılı sedanın fişini çekti. Kulislerde konuşulanlara göre, alınan bu kararın en büyük nedeni, Passat'a göre daha iyi satış performansı olan Arteon'un varlığı.

Her 100 aracın 14’ü pert çıktı

Haber7

2021 yılında yapılan ekspertiz işlemlerinde ortalama her 100 araçtan 14’ünün pert olduğunu gözlemledi. Satın alma maliyetleri yükseldiği için tüketiciler daha yaşlı otomobillere yönelmeye başladı.

2021'de elektrikli ve hibrit otomobil satışları katlandı

AA

Türkiye'de geçen yıl elektrikli otomobil satışları yüzde 237,2 artışla 2 bin 846'ya ve hibrit otomobil satışları da yüzde 105,1 artışla 49 bin 493'e yükselirken, hibrit motor tipi, satışlardan en fazla pay alan üçüncü motor tipi oldu.

Goodyear’dan Türkiye’deki 2 fabrikasına yatırım kararı

Dünya Gazetesi

Goodyear, Türkiye ekonomisi ve lastik pazarının gelişim potansiyeline paralel olarak Adapazarı ve İzmit fabrikalarına 2022-2024 yılları arasında 18 milyon dolara varan tutarda bir yatırım yapma kararı aldı.

Togg ile Ava Labs (AVAX) arasında iş birliği!

Donanım Haber
Yerli otomobil markası Togg, Emin Gün Sirer tarafından kurulan blockchain şirketi Ava Labs ile iş birliğine gitti. Bu iş birliğinin yerli otomobile faydası ne olacak? Yanıtı haberimizde.