HAMBURG’DA DÜZENLENEN ’TÜRKİYE EKONOMİ GÜNÜ’NDE LOJİSTİK KONUŞULDU

HAMBURG’DA DÜZENLENEN ’TÜRKİYE EKONOMİ GÜNÜ’NDE LOJİSTİK KONUŞULDU
(UTİKAD) Okunma Sayısı : 2308

Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Ekonomi Günü" Türk ve Alman işadamlarını buluşturdu. 11 Şubat 2011 Perşembe günü Hamburg'da düzenlenen etkinliğe yaklaşık 350 kişi katıldı.

Türkiye'yi temsilen T.C. Devlet Planlama Teşkilatı Ulaştırma Enerji ve Lojistik Daire Başkanı Murat GURMERIC ve UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kosta SANDALCI'nın da birer sunum yaptığı etkinlikte "Lojistik ve Alt Yapı" konuşuldu.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kosta SANDALCI "Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu ve Avrupa Arasındaki Köprü: Türkiye" başlıklı bir sunum yaptı.

Sunumunda Türkiye'nin dış ticaretini değerlendiren SANDALCI, 2010'da yaklaşık 300 milyar dolarlık dış ticaret hacmine ulaşan Türkiye'nin 2023 hedefinin 1,2 Trilyon Dolar olduğunu belirtti. Türkiye'nin hava kargo sektöründeki büyümesine değinen SANDALCI, karayolu taşımacılığında Avrupa ile yaşanan kota ve vize sorunlarının altını çizdi.

Türkiye'nin özelleşen limanları ile lojistik alanında yapılan yatırımlar ve projelerden de bahseden SANDALCI, katılımcıları bu yıl 25. Kuruluş yılını kutlayan UTİKAD'ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 26-28 Mayıs X. Güney-Doğu Freight Forwarderlar ve Lojistik Operatörleri Kongresi'ne davet etti.